| کد خبر: 15318 |

تین نیوز |  در حالی که مدیرعامل شرکت حمل‌ونقل ریلی رجاء به صراحت اعلام می‌کند که قیمت‌های بلیت قطار از شهریورماه به طور متوسط 20 درصد افزایش می‌یابد اما یک مسوول شرکت راه‌آهن این ادعا را رد کرده و گفت که شاید این شرکت بخواهد نرخ بلیت را تا 100 درصد افزایش دهد اما قرار نیست راه‌آهن به گفته‌های آنان گوش دهد.
در این خصوص روز گذشته سید حسن موسوی‌نژاد با بیان اینکه فرم‌های آنالیز درآمد- هزینه خود را برای بررسی افزایش قیمت‌ها توسط راه‌آهن به این معاونت ارسال کرده‌ایم، اظهار داشت: در حال حاضر قیمت‌های فعلی بلیت قطار تا نرخ‌های واقعی و هزینه شرکت‌ها کمی فاصله دارد.
وی ادامه داد: این در حالی است که بابت حق دسترسی به شبکه ریلی از شرکت‌های مسافری مبلغی دریافت نمی‌شود در حالی که اگر همانند شرکت‌های ریلی باری از شرکت‌های ریلی مسافری هم بابت دسترسی به شبکه مبلغی دریافت می‌شد، نرخ‌های بلیت قطار تا دو برابر افزایش می‌یافت. مدیرعامل شرکت حمل‌ونقل ریلی رجاء با اشاره به لزوم حمایت کامل از سیستم حمل‌ونقل ریلی بیان کرد: در حال حاضر سیستم حمل‌ونقل جاد‌ه‌ای بابت دسترسی به شبکه رقمی پرداخت نمی‌کند ضمن آ‌نکه نگهداری راه‌ها بر عهده دولت است در حالی که در شبکه ریلی این موضوع اجرایی نمی‌شود و اگر دولت قصد توسعه ریلی کشور را دارد که قطعا این همت و قصد وجود دارد، باید به این بخش یارانه دهد و به آن کمک کند.
موسوی‌نژاد درباره نامه راه‌آهن به شرکت‌های ریلی مبنی بر ارسال فرم‌های آنالیز درآمد- هزینه خود برای واقعی‌تر سازی نرخ‌های بلیت قطار بیان کرد: شرکت حمل‌ونقل ریلی رجاء قبلا این فرم را تکمیل و به راه‌آهن ارسال کرده است.
مدیرعامل شرکت حمل‌ونقل ریلی رجاء ادامه داد: به تازگی نیز ‌دوباره همین فرم آنالیز درآمد- هزینه‌ها را برای راه‌آهن ارسال کردیم که این موارد در دست بررسی است و امیدواریم مورد اجرا قرار گیرد.
موسوی‌نژاد اظهار داشت: در حال حاضر شرکت‌های ریلی نسبت به قیمت‌های فعلی نگران هستند و درخواست اضافه شدن قیمت بلیت قطار را دارند.
مدیرعامل شرکت حمل‌ونقل ریلی رجاء ادامه داد: راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران پس از بررسی تمام فرم‌های آنالیز درآمد- هزینه شرکت‌های ریلی مجوز افزایش قیمت بلیت قطار را برای آنها صادر می‌کند.
موسوی‌نژاد با بیان اینکه این افزایش قیمت متوسط 20 درصد خواهد بود، اضافه کرد: افزایش 20 درصدی نرخ‌ بلیت قطار در شهریورماه اعمال می‌شود.
وی یادآور شد: شرکت‌های ریلی رقیب جاده‌ای دارند و ممکن است در ایام غیرپیک مسافران خود را از دست بدهند بنابراین راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران مجوزی برای شرکت‌های ریلی مبنی بر امکان‌ اعمال تخفیف در نرخ‌های بلیت قطار صادر کرده است.
مدیرعامل شرکت حمل‌ونقل ریلی رجاء ادامه داد: اعمال تخفیف در نرخ‌های بلیت قطار موجب استقبال بیشتر مسافران از سیستم ایمن و پاک ریلی می‌شود، در همین راستا‌ در ایام غیرپیک برای جذب بیشتر مسافر حتی در برخی مواقع‌ تا 30 درصد تخفیف در قیمت‌های بلیت قطار اعمال شده است.
یک مقام شرکت راه‌آهن ادعای رجاء مبنی بر افزایش 20 درصدی قیمت بلیت قطار تا شهریورماه را رد کرد و گفت: شاید این شرکت بخواهد نرخ بلیت را تا 100 درصد افزایش دهد اما قرار نیست ما به گفته‌های آنان
گوش دهیم.
با وجود اینکه شرکت حمل‌ونقل ریلی رجاء از افزایش 20 درصدی نرخ بلیت قطار تا شهریورماه خبر داده است اما این نرخ از سوی شرکت راه‌آهن تصویب نشده و این شرکت زیر بار این میزان افزایش نخواهد رفت.
راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در حالی اعلام کرده است که از اول مرداد ماه نرخ بلیت قطار بخش‌خصوصی را 10 درصد به نفع خود گران کرده است که این افزایش مبلغ از مسافران اخذ و به‌طور مستقیم به حساب راه‌آهن واریز می‌شود. در این میان شرکت حمل‌‌ونقل ریلی رجاء نیز خبر از افزایش 20 درصدی نرخ بلیت قطار تا شهریورماه می‌دهد، ادعایی که از سوی راه‌آهن رد شده است.
به گفته روابط عمومی شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، این ارگان دولتی از شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی درخواست ارسال فرم آنالیز قیمت را برای واقعی کردن نرخ بلیت قطار داده است اما هیچ کدام از شرکت‌ها تاکنون فرم یادشده را ارایه نداده‌‌اند.
همچنین روابط عمومی شرکت راه‌آهن ادعای رجاء مبنی بر افزایش 20 درصدی قیمت بلیت قطار تا شهریورماه را رد کرد و گفت: شاید این شرکت بخواهد نرخ بلیت را تا 100 درصد افزایش دهد اما قرار نیست ما به گفته‌های آنان گوش دهیم. باید توجه داشت که براساس آنالیز قیمتی که شرکت‌ها ارایه می‌دهند تصمیم‌گیری خواهد شد و در روزهای آتی طی یک نشست خبری نتیجه آن اعلام خواهد شد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین