| کد خبر: 1178 |

تین نیوز | مدیر عامل شرکت توکاریل در مراسم معارفه این شرکت جهت ورود به فرابورس ایران گفت: شرکت توکاریل اولین شرکتی است که در صنعت ریلی کشور پا به عرصه بورس خواهد گذاشت.
سید رسول خلیفه سلطانی افزود: صنعت ریلی یکی از صنعت هایی است که در سالیان گذشته مورد توجه جدی قرار نگرفته و همین امر باعث شده از فضای رقابتی نیز دور بماند.
وی با اشاره به این که سالیانه حدود 300 کیلومتر راه ریلی ساخته می شود، گفت: این مهم در حالی است که نیاز واقعی خطوط ریلی در سال یک هزار و 200 کیلومتر است.وی تاکید کرد: در صورت ادامه روند موجود مبنی بر ساخت 300 کیلومتر راه ریلی در سال، قطعا در آینده با مشکل جدی روبرو خواهیم شد.
خلیفه سلطانی جابجایی بار در صنعت حمل و نقل ریلی را حدود 400 میلیون تن در سال عنوان کرد و افزود: از این میزان بار 85 درصد مربوط به جابجایی شبکه فولاد در بخش سنگ آهن است.
وی اظهار داشت: ظرف سه سالی که از سال 85 به بعد خصوصی سازی در کشور شروع شد، تعداد واگن ها از سه هزار به 17 هزار واگن افزایش پیدا کرده است.مدیر عامل شرکت توکاریل افزود: در این خصوص اگر بخواهیم تحولی در صنعت ریلی کشور ایجاد کنیم باید توجه جدی به این صنعت صورت پذیرد.
وی با اشاره به عملکرد صنعت حمل و نقل ریلی در جابجایی بار گفت: سهم این شرکت در جابجایی کل بار در شبکه ریلی 24 درصد است.وی تعداد واگن های حمل بار موجود را یک هزار و 446 دستگاه عنوان کرد و افزود: به منظور توسعه صنعت جابجایی بار در کشور قرارداد 400 دستگاه واگن جدید نیز با شرکت واگن پارس بسته شده که این تعداد پس از ساخت به ناوگان حمل و نقل ریلی اضافه خواهد شد.
خلیفه سلطانی تاکید کرد: تعمیر و نگهداری صنعت ریلی به دلیل این که باید هر چهار سال یک بار نوسازی کامل در آن صورت بگیرد، بعد از صنعت هوایی از اهمیت خاصی برخوردار است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها و آثار آن در توسعه صنعت حمل و نقل ریلی گفت: هر چه قانون هدفمند کردن یارانه ها به طور کامل تر و بیشتر اجرا شود، نرخ حمل و نقل جاده ای با ریلی رقابتی تر شده و در نهایت موجب توسعه صنعت ریلی خواهد شد.مدیر عامل شرکت توکاریل گفت: پس از شروع هدفمند سازی یارانه ها علاوه بر اینکه استفاده از شبکه ریلی افزایش یافته حمل و نقل ریلی نیز مورد توجه بیشتری قرار گرفته است.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین