| کد خبر: 393 |

تین نیوز | معاون دریایی سازمان بنادر با اشاره به ورود شناور‌های مدرن 60 الی 150نفره به ناوگان مسافری، گفت: در راستای کاهش زیان تردد‌های یک‌سر خالی و ارتقاء کیفیت خدمات، جابه‌جایی مسافران نوروزی با درصدی افزایش نسبت به سال قبل، انجام می‌شود.

سید علی استیری  با اشاره به افزایش نرخ بلیت شناورهای مسافری در نوروز امسال، اظهار داشت: تا سال گذشته شناورهای ناوگان مسافری دریایی، ظرفیت کمتری داشتند اما امسال شناورهای جدید با ظرفیت 60 تا 150 نفر در ناوگان مسافری دریایی فعالیت می‌کنند.
 
وی تأکید کرد: این شناورهای مدرن با قایق‌های قدیمی‌تر متفاوت است و قطعاً نرخ جابه‌جایی آنها نیز تفاوت دارد.
 
استیری تأکید کرد: البته این در حالی است که نرخ جابه‌جایی در شناورهای مسافری، با توجه به هزینه بالا و خدمات مطلوب، نسبت به نرخ سایر شقوق حمل و نقلی، بسیار پایین‌تر است.
 
سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با بیان اینکه جابه‌جایی مسافر دریایی توسط شناور‌ها سال‌ها نرخ پایه‌ای نداشت، ادامه داد: سال گذشته نرخ پایه‌ای برای جابه‌جایی مسافر توسط شناورها تعریف شد، البته متولی نرخ‌گذاری شناورها، استانداری، فرمانداری و شورای شهر استان است اما سازمان بنادر و دریانوردی در این باره نظر کارشناسی می‌دهد.
 
معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی افزود: امسال با توجه به افزایش هزینه‌ها، قطعاً نرخ بلیت شناورها با قیمت‌های سال گذشته متفاوت است زیرا این شناورها، بسیار بزرگ، مجهز به تجهیزات ایمنی و با خدمات بالا است.
 
استیری گفت: سازمان بنادر و دریانوردی پیشنهادات خود را درباره افزایش نرخ بلیت شناور با توجه به افزایش نرخ قطعات یدکی، هزینه شناورداران، کاهش زیان تردد یک‌سر خالی، توجیه مالی مطلوب آنها و ارائه خدمات با کیفیت به مسافران، به فرمانداری‌ها ارائه داده است‌ تا اعمال می‌شود.
 
وی یادآور شد: سازمان بنادر و دریانوردی عامل‌های تأثیرگذار بر نرخ را بررسی و پس از محاسبه به فرمانداری‌ها ارائه کرده است؛ فرمانداری‌ها‌ پس از بررسی این عوامل، نرخ‌ها را اعمال می‌کنند.
 
معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه مشکل تردد یک‌سر خالی در شناور‌های مسافری نیز وجود دارد، گفت: در اتوبوس‌های بین‌شهری نیز در ایام نوروز بابت ترددهای یکسر خالی حدود 25 درصد به قیمت بلیت اضافه می‌شود، اما در سیستم مسافرت دریایی چون نرخ پایه چندانی وجود نداشت این قانون هم اعمال نمی‌شد.
 
سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان اضافه کرد: در حال حاضر برخی شناورهای مجهز ما حدود 7 هزار تومان بابت جابه‌جایی یک مسافر دریافت می‌کنند در حالی که مسافر اگر بخواهد از هتل خود تا همان بندر از طریق آژانس جابه‌جا شود، باید حداقل 15 هزار تومان پرداخت کند.
 
معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی بیان کرد: به هر حال درصدی افزایش قیمت جابه‌جایی شناورها برای ایام نوروز خواهیم داشت و این در راستای کاهش هزینه‌های شناورداران و جبران ترددهای یکسر خالی، افزایش کیفیت خدمات به مسافران است.
 
 مردم به هیچ وجه از بنادر و شناور‌های غیرمجاز استفاده نکنند
 استیری با تأکید بر اینکه مسافران نوروزی به هیچ وجه از شناور‌های غیر استاندارد و غیرمجاز استفاده نکنند، تأکید کرد: از مردم می‌خواهیم در ایام نوروز برای پرداخت مقداری ناچیز پول کمتر، ‌جان خود را در معرض خطر قرار ندهند و فقط از شناورهای استاندارد استفاده کنند.
 
سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان تأکید کرد: مسافران در ایام نوروز از شناورهای غیرایمن و بنادر غیرمجاز برای تردد استفاده نکنند.
 
انجام مانور آماده‌سازی دست‌اندرکاران حمل و نقل مسافری دریایی
 معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی بیان کرد: همچنین در راستای آماده‌سازی دست‌اندرکاران سفر‌های دریای نوروزی،‌ ارتقاء آمادگی برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی و سرعت عمل در صورت بروز حوادث، مانوری با حضور همه دست‌اندکاران سفر‌های دریایی نوروزی در همین ماه و تا قبل از شروع طرح سفر‌های نوروزی برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین