| کد خبر: 203652 |

شرکت بیسان گشت مهر که خود مجری مستقیم تورهایی چون تور باکو و همچنین تور استانبول است به مسافران خود دیدن از بلوار باکو را در طول سفر پیشنهاد می کند‌.

تین نیوز

یکی از محبوبیت های شهر باکو ترکیبی از باکوی مدرن در کنار باکوی قدیم و نمایی از گذشته باکو می باشد و همین امر باعث جذب هر نوع گردشگری با هر سلیقه ای شده است . قدم زدن در باکو در بخش هایی از آن می تواند بهترین خاطرات سفرتان از تور باکو را برایتان به ارمغان بیاورد. مثلا اگر می خواهید از ایچری شهر باکو دیدن کنید قدم زدن در دل آن می‌تواند شما را با ایچری شهر باکو بهتر آشنا کند، اما اگر می خواهید در دل باکو با بخش مدرن ان آشنا شوید بی شک باید به صورت پیاده در بلوار باکو قدم بزنید.

بلوار باکو یکی از اصلی ترین و دیدنی ترین بخش ها برای دیدن باکوی مدرن برای عابران پیاده است. در واقع نام بلوار باکو را با نام پارک ملی باکو نیز می شناسند که قدمت بالایی دارد و به بیش از 100 سال قبل بر می‌گردد‌. اگر بخواهیم به صورت دقیق تر به سال ساخت آن اشاره کنیم به سال 1909 و موازی با دریای خزر ساخته شده است‌. در واقع شاید بتوان اصلی ترین دلیل جذب و شناخته شدن آن را، در مجاورت قرار گرفتن با دریای خزر دانست. بلوار باکو در گذشته بسیار طولانی بوده است و طول آن به 3 کیلومتر و 750 متر می رسد.

شرکت بیسان گشت مهر که خود مجری مستقیم تورهایی چون تور باکو و همچنین تور استانبول می باشد به مسافران خود دیدن از بلوار باکو را در طول سفر پیشنهاد می کند.
 
پارک ملی باکو ویا بلوار باکو:
پیش‌تر گفتیم که بلوار باکو قدمتی بیش از 100 سال دارد و همین قدمت آن باعث شده است در زمان های طولانی ای این مکان به عنوان اصلی ترین پارک ساحلی در باکو شناخته شود و به مرور زمان به زیبایی آن افزوده گردد. این پارک درسال 1998 به عنوان پارک ملی باکو شناخته شد و از آن زمان تا کنون این مکان به عنوان مهمترین پارک باکو برای قدم زدن در کنار دریای خزر شناخته می شود‌.  پارک ملی باکو در اروپا جایگاه دومین پارک ملی شناخته را به خود اختصاص داده است و می توان گفت یکی از پارک های مهم در سطح اروپا به حساب می آید‌. در واقع مسافران تور زمینی باکو  در بلوار باکو علاوه بر لذت بردن از مناظر طبیعی چون فضای دلنشین پارک ملی باکو و نمای زیبای دریای خزر می توانند از کافه ها ، رستورا ن ها ، سینما و همچنین فروشگاه ها و مراکز خرید موجود در این مجموعه لذت ببرند.  به علاوه یکی از بهترین مکان ها برای ورزش‌هایی چون دوچرخه سواری، همین مکان می باشد. گفتنیست مسافران می توانند با اجاره دوچرخه ، از این فرصت فوق العاده و در کنار دریای خزر لذت دوچرخه سواری را تجربه کنند‌.