| کد خبر: 233950 |

گزارش کمیسیون عمران در موردطرح انتزاع بخش ساختمان شهرسازی از وزارت راه و شهرسازی و تشکیل «وزارت حمل و نقل» و «وزارت ساختمان ، شهرسازی وآمایش سرزمین» تصویب شد.

تین نیوز

گزارش کمیسیون عمران در مورد طرح انتزاع بخش ساختمان شهرسازی از وزارت راه و شهرسازی و تشکیل «وزارت حمل و نقل» و «وزارت ساختمان ، شهرسازی و آمایش سرزمین» در مورد تقاضای اولویت مطابق تبصره (1) ماده (100) آیین‌نامه داخلی مجلس  که در جلسه علنی مورخ 6/5/1400 به تصویب رسید، چه جزئیاتی دارد؟

به گزارش تین نیوز، متن این گزارش به شرح زیر است، برای اطلاع از جزئیات این موضوع، گزارش زیر را بخوانید:

ماده واحده

برای تمرکز وظایف و ایجاد یکپارچگی و انسجام در حوزه حمل و نقل بار و مسافر درون شهری و برون شهری کشور و رعایت اصول ارتباط، پیوستگی، همبستگی و تجانس وظایف و ضرورت چابک سازی و افزایش تحرک دستگاه های مسئول در حوزه حمل و نقل و تحقق سیاست ها و برنامه‌های اقتصاد مقاومتی و تحقق اهداف و تکالیف سیاست های کلی نظام در بخش حمل و نقل و برنامه‌های توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور، و از سوی دیگر ضرورت برنامه ریزی جامع و پاسخ بهینه به تقاضای مسکن و ایجاد سازگاری با سیاست‌ های شهرسازی و آمایش سرزمین، با تفکیک اهداف، مأموریت ها و وظایف مربوط به ساختمان و شهرسازی از وزارتخانه‌های «راه و شهرسازی»، «کشور»، «سازمان برنامه و بودجه» وزارت «ساختمان، شهرسازی و آمایش سرزمین» تشکیل می‌شود.

تبصره 1

کلیه وظایف، اختیارات و مسئولیت‌های مقرر در قوانین و مقررات مختلف مرتبط با ساختمان و شهرسازی که بر عهده وزیر و یا وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و کشور و نیز سازمانها و شرکتهای وابسته و زیر مجموعه آنها بوده است و نیز کلیه وظایف مرتبط با آمایش سرزمین که بر عهده سازمان برنامه و بودجه کشور می‌باشد، حسب اهداف و مأموریت‌های مندرج در این قانون تفکیک و بر عهده وزارت « ساختمان، شهرسازی و آمایش سرزمین» قرار گیرد.

تبصره 2

با انفکاک امور مرتبط با ساختمان و شهرسازی از وزارت «راه و شهرسازی» و افزودن وظایف مرتبط با حمل و نقل درون شهری، این وزارتخانه به وزارت «حمل و نقل» تغییر نام داده با اهداف و مأموریت‌های جدید به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

تبصره 3

کلیه وظایف، اختیارات و مسئولیت‌ های مقرر در قوانین و مقررات مختلف مرتبط با حمل و نقل که بر عهده وزیر و یا وزارت کشور و نیز سازمانهای وابسته و زیر مجموعه آنها بوده است حسب اهداف و مأموریت‌های مندرج در این قانون تفکیک و بر عهده وزارت «حمل و نقل» قرار گیرد.

تبصره 4

همه نیروی انسانی، امکانات و تجهیزات مورد نیاز وزارتخانه‌های «ساختمان، شهرسازی و آمایش سرزمین» و «حمل و نقل» از نیروی انسانی، امکانات و تجهیزات وزارت راه و شهرسازی، بخشهای مرتبط با مسکن و ساختمان و نیز حمل و نقل وزارت کشور و همچنین سازمانها و شرکتهای زیر مجموعه و تابعه آنها تأمین خواهد شد.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین
helptinn

تین‌نیوز در مدت 12 سال فعالیت مستمر، با رعایت اصل بی‌طرفی رسانه‌ای، اخبار، گزارش‌ها و رویدادهای حمل‌ونقل کشور را تحت پوشش و به‌طور رایگان در اختیار علاقه‌مندان و متخصصین قرار داده است.
ادامه فعالیت این رسانه علاوه بر حمایت‌های معنوی شما که همواره از آن بهره‌مند بوده‌ایم، نیازمند حمایت مادی شما است.

از ما حمایت کنید