| کد خبر: 518 |

مدیر منطقه شرکت خط لوله و مخابرات نفت ایران اعلام کرد

تین نیوز | مدیر منطقه شرکت خط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه تهران گفت: تنها تامین کننده سوخت فرودگاه مهرآباد منطقه ما است که از طریق این خطوط لوله انجام می‌شود.
 
 حسن باقریان در نشستی که در مرحله اول بهره برداری از خطوط انتقال بنزین پاک به تاسیسات کن و قوچک برگزار شد تصریح کرد: منطقه خط لوله مخابرات نفت تهران یکی از مناطق 11 گانه شرکت نفت و لوله محسوب می شود که به اعتقاد مسوولین یکی از مهمترین شرکت‌ها است. حوزه استحفاظی شرکت در جنوب از قم، در شمال تا ساری، مرکز‌ فیروزکوه و دماوند‌،غرب تا رشت و شرق تا گرمسار امتداد دارد.
 
وی افزود: به دلیل عبور خط لوله ورودی و خروجی استان البرز و کرج از اهمیت خاصی در این منطقه برخوردار بوده و با توجه به توسعه بافت شهری عبور خطوط لوله در شهرها رشد بسیاری پیدا کرده است.
 
مدیر منطقه شرکت خط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه تهران تاکید کرد: خط ری – کن قبلا از زیر میدان آزادی عبور می‌کرد به همین دلیل حفظ حراست از این خطوط اهمیت صد چندانی دارد.
 
باقریان خاطرنشان کرد: 22 رشته خط لوله به طول 1900 کیلومتر از هشت اینچ تا 30 اینچ به منطقه ما وارد و خارج می‌شود. 33 مرکز انتقال نفت، 25 ایستگاه مخابراتی و 10 دستگاه توربین قسمتی از تجهیزاتی است که مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.یکی از وظایف مهمی که بر عهده منطقه تهران است تامین نفت خام پالایشگاه‌های تهران و تبریز است.
 
وی گفت: کل فرآورده‌های استان تهران، البرز، قزوین و گیلان ‌ توسط این منطقه و خطوط لوله مربوط به این منطقه تامین می‌شود.
 
مدیر منطقه شرکت خط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه تهران در ادامه درباره وظایف خط لوله و مخابرات منطقه تهران تصریح کرد: وظایفی که به عهده منطقه تهران است تامین نفت خام پالایشگاه‌های تهران و تبریز است و نفت خامی که از جنوب می‌آید کل فرآورده‌های مقادیر ورودی سمنان‌،خراسان، مازندران و زنجان فرآورده‌هایی است که دراین منطقه توزیع می‌شود.
 
باقریان در ادامه تاکید کرد: تنها تامین کننده سوخت مهرآباد منطقه ما هستیم که از طریق خط لوله این سوخت رسانی انجام می‌شود که قرار است در آینده تامین سوخت فرودگاه امام خمینی هم از تمام فرآورده‌های پالایشگاه تهران تامین شود.
 
وی افزود: نیروگاه‌های منتظر قائم، باقرآباد، شهیدرجایی، گیلان و دماوند در حوزه استحفاظی ما بوده و تامین فرآورده‌های آنها بر عهده ما است.
 
باقریان در ادامه با اشاره به اینکه یکی از مشکلاتی که ما در خط لوله با آن مواجه هستیم دزدی‌هایی است که از تجهیزات ما صورت می‌گیرد گفت: این مشکلات در بعضی از مناطق با همکاری نیروی انتظامی منطقه کنترل می‌شود.
 
مدیر منطقه شرکت خط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه تهران در پایان خاطرنشان کرد: روزانه بیش از 700 هزار بشکه نفت خام و 900 هزار بشکه جابه جایی فرآورده داریم که توسط شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت تهران صورت می گیرد که در حال حاضر بهره برداری از نیروگاه یورو 4 هم در حال انجام است.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین