| کد خبر: 2191 |

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد:

تین نیوز | معاون وزیر راه با اشاره به رصد تأخیر پروازهای نوروزی توسط بازرسان سازمان هواپیمایی و الزام ایرلاین‌‌ها به اختصاص هواپیمای پشتیبان، گفت: هر گونه افزایش نرخ پرواز داخلی توسط ایرلاین ممنوع است ضمناً با دلالی بلیت برخورد جدی می‌شود.

علیرضا جهانگیریان درباره تمهیدات سازمان هواپیمایی کشوری برای سفر‌های نوروزی، اظهار داشت: طرح نوروزی امسال در بخش حمل و نقل هوایی همانند دیگر مدل‌های حمل و نقلی، از 25 اسفندماه آغاز می‌شود و تا 15 فروردین ماه ادامه دارد.
 
وی اضافه کرد: در حال حاضر 150 فروند هواپیما عملیات جابه‌جایی مسافران نوروزی را انجام می‌دهد که این تعداد هواپیما معادل 22 هزار صندلی پرواز است.
 
رصد میزان تأخیر پرواز‌های نوروزی توسط بازرسان سازمان هواپیمایی
جهانگیریان با اشاره به برنامه‌ریزی سازمان هواپیمایی کشوری برای افزایش کیفیت خدمات در ایام نوروز، بیان کرد: تلاش کردیم در ایام نوروز پروازها با کمترین تأخیر در عملیات پروازی انجام شود.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: برنامه‌ریزی دقیق کرده‌ایم تا با ایجاد فاصله مناسب بین پروازها، از انتقال تأخیر یک پرواز به پرواز دیگر جلوگیری شود.
 
وی بیان کرد: همچنین میز پاسخگو در فرودگاه‌های کشور مستقر شده است تا در صورت بروز هر گونه تأخیر پرواز، نماینده ایرلاین به مسافران پاسخگو باشد.
 
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اظهار داشت: از بخش حراست سازمان هواپیمایی، بازرسانی تعیین شده‌اند که در ایام نوروز در فرودگاه‌ها مستقر هستند و تأخیرات را به صورت ساعتی رصد می‌کنند.
 
الزام ایرلاین‌‌ها به اختصاص هواپیمای پشتیبان
 رئیس سازمان هواپیمایی کشوری بیان کرد: امسال به همه ایرلاین‌ها تأکید کردیم حتماً هواپیمای پشتیبان و جایگزین در ایام نوروز برای خود پیش بینی کنند.
 
جهانگیریان افزود: سازمان هواپیمایی کشوری به صورت روزانه پیش‌بینی هواپیمای جایگزین توسط شرکت‌های هواپیمایی را رصد می‌کند همچنین ایرلاین‌ها موظف هستند هر روز هواپیمای پشتیبان خود را به نمایندگان سازمان معرفی کنند.
 
برنامه‌ریزی برای کاهش ترافیک محور‌های منتهی به فرودگاه مهرآباد

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: سعی کردیم در زمینه تسهیلات سفر، اقداماتی را در سطح فرودگاه انجام دهیم ضمن آنکه برنامه‌ریزی کردیم تا ترافیک اطراف فرودگاه‌ها به خصوص محورهای منتهی به فرودگاه مهرآباد کاهش یابد که در این راستا از پلیس راه قدردانی می‌کنیم.
 
مسافران در صورت مواجه شدن با دلالان بلیت به نیروی انتظامی اطلاع دهند
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری بیان کرد: همچنین با نیروی انتظامی هماهنگ شده است تا برخورد قانونی با سودجویانی که در فرودگاه اقدام به فروش غیر قانونی بلیت می‌کنند انجام شود، ضمن آنکه بازرسان سازمان هواپیمایی کشوری نیز در طول ایام نوروز در فرودگاه‌ها، فروش غیر قانونی بلیت را رصد و با متخلفان برخورد قانونی خواهند داشت.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی از مسافران خواست در صورت مشاهده و یا برخورد با چنین سودجویانی پلیس فرودگاه را در جریان بگذارند.
 
هرگونه افزایش قیمت بلیت پرواز‌های داخلی ممنوع است

جهانگیریان اظهار داشت: امسال هیچ افزایشی در نرخ بلیت پروازهای داخلی اعمال نشده است و هر گونه افزایش قیمت توسط ایرلاین‌ها غیر قانونی و قابل پیگیری خواهد بود.
 
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری چندی پیش از ایجاد ستاد تأخیرات پروازی، ستاد پرواز‌های نوروزی، الزام ایرلاین‌‌ها به اختصاص هواپیمای جایگزین، تشکیل کمیته نظارت بر برنامه پرواز‌های نوروزی، استقرار 15 تیم بازرسی در حوزه فرودگاهی و عملیات پروازِ 8 فرودگاه پرتردد، صدور 18 هزار و 804 مجوز پروازی در نوروز 93 و رشد 31 درصدی مجوز‌ها، خبر داده بود.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین