| کد خبر: 216651 |

به همراه داشتن جواب منفی تست کرونا (PCR) مورد تائید وزارت بهداشت به زبان انگلیسی که حداکثر 72 ساعت قبل از پرواز صادر شده باشد برای تمام مسافران این پرواز به غیر از دارندگان گذرنامه روسیه الزامی است.

تین نیوز

شرکت هواپیمایی ماهان اعلام کرده است با توجه به بازگشایی پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان در مسیر مسکو برای دارندگان اقامت معتبر و یا گذرنامه روسیه، موارد ذیل که شامل دستورالعمل‌های بهداشتی و اجرای آن در فرودگاه شرمیتییوا مسکو است.

به همراه داشتن جواب منفی تست کرونا (PCR) مورد تائید وزارت بهداشت به زبان انگلیسی که حداکثر 72 ساعت قبل از پرواز صادر شده باشد برای تمام مسافران این پرواز به غیر از دارندگان گذرنامه روسیه الزامی است. در صورت صدور گواهی تست PCR به زبان فارسی، جواب تست باید به زبان روسی ترجمه و به تائید کنسولگری روسیه در ایران برسد.

فرم بهداشت و سلامت که در پرواز به مسافران تحویل می‌گردد، باید در مدت زمان پرواز قبل از ورود به مسکو تکمیل گردد.

پس از نشستن هواپیما و باز شدن درهای هواپیما، مأموران وزارت بهداشت به کابین هواپیما وارد می‌شوند که فرم تکمیلی توسط مسافر باید به آن‌ها تحویل گردد.

تا زمان اتمام بررسی‌های مقدماتی و اندازه‌گیری دمای بدن، مسافران ملزم به نشستن بر روی صندلی خود می‌باشند و اجازه ترک آن را ندارند.

در صورت مشاهده مسافر مشکوک به بیماری کرونا، جهت جلوگیری از سرایت بیماری کرونا به دیگران، خود شخص و چند مسافر اطراف وی ایزوله می‌شوند.

مأموران وزارت بهداشت، مسافر مشکوک را مستقیماً از محل رمپ به محل قرنطینه وزارت بهداشت روسیه منتقل می‌کنند و اجازه ورود به پایانه را نمی‌دهند (اجرای مراحل فوق حدود 20 دقیقه به طول می‌انجامد.

پس از عبور مسافران از گیت گذرنامه، مأموران وزارت بهداشت مجدداً از کلیه مسافران تست کرونا (نمونه‌برداری از ترشحات دهان و بینی) به عمل خواهند آورد و پس از تکمیل فرم مخصوص مشخصات، آدرس محل سکونت مسافران را دریافت می‌نمایند که پس از اتمام این مراحل مسافران مجاز به ورود به ترمینال می‌شوند (اجرای این مراحل حدود 30 دقیقه به طول می‌انجامد.

حداکثر پس از 48 ساعت از ورود مسافر نتیجه تست مشخص خواهد شد و در صورت مثبت بودن جواب آن، مأموران وزارت بهداشت در محل اقامت مسافر حاضر می‌شوند و بیمار را به محل قرنطینه انتقال می‌دهند.

پذیرش مسافران پرواز مسکو به تهران، منوط به ارائه تست PCR با نتیجه منفی با زمان اعتبار 72 ساعت می باشد که در صورت پایان زمان اعتبار، امکان پذیرش مسافر وجود نخواهد داشت. شایان ذکر است کلیه هزینه‌های مربوط به انجام تست PCR و قرنطینه بر عهده خود مسافر است.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین