| کد خبر: 193554 |

کارشناسان و مدیران صنعت هوایی هر سال چشم‌به‌راه معرفی برندگانی هستند که از میان مجموعه مدیران این صنعت در رقابتی که هر سال نشریه ایرلاین بیزینس برای انتخاب مدیر نمونه صنعت هوایی برگزار می‌نماید؛ معرفی و به دریافت جایزه مربوطه مفتخر می‌شوند.

تین نیوز

کارشناسان و مدیران صنعت هوایی هر سال چشم‌به‌راه معرفی برندگانی هستند که از میان مجموعه مدیران این صنعت در رقابتی که هر سال نشریه ایرلاین بیزینس برای انتخاب مدیر نمونه صنعت هوایی برگزار می‌نماید؛ معرفی و به دریافت جایزه مربوطه مفتخر می‌شوند.

این نشریه به همراه شرکت مشاوره‌ای کورن فری Korn Ferry هر سال با انتخاب بهترین‌ها در حوزه کسب‌وکار هوایی؛ تلاش می‌کنند تا با انتخاب افراد یا شرکت‌های که رهبری پویا و چشم‌انداز روشن و شفافی را از خود به عرضه نهاده‌اند؛ به یادگیری در صنعت هوایی مساعدت نمایند و به نقش مهم مدیران بااستعداد در شکوفایی این صنعت؛ صحه بگذارند. در سال جاری آقای Carsten Spohr مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره از گروه لوفت هانزا و ویلیام فرانک؛ مالک و مؤسس ایندیگو؛ موفق شدند با کسب بالاترین امتیازات ممکنه در صدر فهرست منتخبین قرار بگیرند.

انتخاب Spohr به دلیل مدیریت خاص او در هدایت گروه معظم لوفت هانزا و دستیابی به تسلط غالب و کامل در بازار سوئیس و اتریش است. این موفقیت در حالی برای او و تیم موفقش اتفاق افتاد که یکی از شرکت‌های زیرمجموعه لوفت هانزا یعنی ایر برلین ورشکسته و رقبای جدیدتری پا به عرصه رقابت گذاشته بودند.

این موفقیت ناشی از تمرکز طولانی‌مدت این تیم در بازار مذکور است که البته چالش‌های اساسی‌تری در آینده پیش روی این گروه خواهد بود و نمی‌توان این جایزه را پایان تلاش و فعالیت گروه لوفت هانزا تصور کرد. گروه لوفت هانزا از شرکت معظم لوفت هانزا و 550 کمپانی دیگر تشکیل‌شده است که بعضی از آن‌ها مانند خط هوایی سوئیس؛ خط هوایی اتریش؛ بروکسل ایرلاینز و ایر وینگز؛ هرکدام به‌عنوان یک شرکت عظیم و مشهور و در قالب یک برند معروف در صنعت هوایی فعالیت می‌نمایند. این گروه در سال 2018 موفق شد تا 142 میلیون مسافر را توسط ناوگان گروه خود جابه‌جا نماید. گروه لوفت هانزا علاوه بر خطوط هوایی خود از توانمندی بسیار مهم دیگری در قالب خدمات هوایی بهره‌برداری می‌کند که این آخری در حوزه MRO (تعمیرات و نگهداری)؛Consultant (مشاوره) و کترینگ یا همان خدمات پذیرایی است. گروه لوفت هانزا دارای قطب و اقمار متعددی ازجمله فرانکفورت؛ مونیخ؛ زوریخ و وین است.

درحالی‌که شرکت‌های مانند سوئیس و اتریشی مشغول ارائه خدمات کلاسیک به مسافرین گروه هستند؛ شرکت ایرووینگ با نرخ‌های ارزان و شبکه نقطه‌به‌نقطه فعالیت می‌نماید. هیئت‌مدیره گروه لوفت هانزا دارای شش عضو است که آقای Spohr در مقام مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره فعالیت می‌نماید. لوفت هانزا موفقیت موجود را در سخت‌ترین محیط و شرایط بدیت آورد یعنی درست در زمانی که ایر برلین ورشکسته شده بود اما مدیرعامل از این چالش در جهت ایجاد فرصت استفاده نمود و با تکیه بر استراتژی بلندمدت خود؛ توانست به موفقیت‌های قابل‌توجهی دست یابد.

اما نفر دوم یعنی آقای بیل فرانک 82 ساله و یکی از سرمایه‌گذاران در صنعت هوایی است که به‌عنوان سرمایه‌گذار اصلی شرکت ایندیگو هند شناخته می‌شود. او این جایزه را به خاطر دو دهه فعالیت در بازار شرکت‌های فوق کم‌هزینه دریافت کرده است. با تأسیس ایندیگو در سال 2002 و روند رو به رشد این شرکت؛ موفقیت‌های دیگری نصیب او شد به‌طوری‌که در حاضر علاوه بر سهام اصلی ایندیگو؛ به‌عنوان سهامدار شرکت‌های Frontair؛ Wizz Air؛ Volaris و شرکت کم‌هزینه در آمریکای جنوبی بنام Jet Smart و چندین شرکت دیگر است. دبیر جشنواره مذکور در توصیف بیل به همین مقدار بسنده کرد: او بزرگ‌ترین کارآفرین دو دهه اخیر در صنعت هوایی دنیا است که توانست بر بسیاری از نابسامانی‌های اقتصادی صنعت هوایی غلبه کند و از همه مهم‌تر نشان داد که سرمایه‌گذاری در این صنعت از چه پتانسیلی برخوردار است و این پتانسیل چگونه می‌تواند بطرزقابل قبولی به صنعت هوایی فرم دهد.

به غیر از دو نفر فوق‌الذکر؛ افراد دیگری نیز در فهرست برندگان این رقابت حضور دارند که عبارت‌اند از:

 1. آقای Korn Ferry مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره از گروه لوفت هانزا به‌عنوان موفق‌ترین مدیر اجرایی
 2. آقای ویلیام فرانک؛ مالک و مؤسس ایندیگو به‌عنوان موفق‌ترین مدیر در کسب‌وکار
 3. آقای مارتین گاوس مدیر اجرایی ایر بالتیک به‌عنوان موفق‌ترین مدیر بخشی
 4. بخش مالی دلتا به‌عنوان موفق‌ترین مالی
 5. وست جت به‌عنوان موفق‌ترین در حوزه بازاریابی
 6. ایزی جت به‌عنوان موفق‌ترین در حوزه دیجیتال
 7. ایر کانادا به‌عنوان موفق‌ترین در مدیریت تنوع
 8. جت استار گروپ موفق‌ترین در شرکت‌های کم‌هزینه

2589632589632

حامیان اصلی این جوایز کارخانه موتور سازی CFM International کارخانه ساخت اویونیک هواپیما یعنی Collins Aerospace و شرکت‌های پاناسونیک؛ و شرکت نرم‌افزاری Volantio و فرودگاه بین‌المللی تامپا (فلوریدا امریکا) می‌باشند.

به نظر نگارنده برای رشد و توسعه صنعت هوایی در کشور؛ می‌توان با کمک بخش خصوصی و نهاد دولتی و با در نظر گرفتن شاخص‌های اقتصادی و صنعتی به انتخاب مدیران منتخب صنعت به‌عنوان راهکاری برای تشویق تمامی بازیگران به نوآوری و پیشرفت در همه عرصه‌های موجود نگریست. البته این انتخاب باید صد در صد غیردولتی و توسط بخش خصوصی و یا مؤسسات غیردولتی شکل بگیرد و شاخص‌های مانند، موفقیت در کسب‌وکار؛ رشد و توسعه عملکرد و ... مدنظر قرار گیرد.

حتی در سخت‌ترین شرایط کسانی هستند که علیرغم همین محدودیت‌ها؛ اقدامات بزرگ و چشمگیری در این حوزه از خود بروز داده‌اند؛ اقداماتی که بی‌شک موفقیت را نصیب خود و در نهایت صنعت کشور کرده است.

منبع:https://www.flightglobal.com/news/articles/all-the-winners-from-the-2019-airline-strategy-award-459648/

*کارشناس هوایی

حالا که اینجا هستید...

تین‌نیوز از مخاطبانش درخواست کوچک اما مهمی دارد. ما در پایگاه خبری صنعت حمل‌و‌نقل همواره سعی داشتیم جامع‌ترین اخبار، تحلیل‌ها و گزارش‌ها را مطابق با واقعیات و توجه به اصل بی‌طرفی رسانه تهیه و اطلاع‌رسانی کنیم. اما حوزه‌ی حمل‌و‌نقل بسیار گسترده است و پوشش دقیق و متمرکز همه‌ی آن کاری بس دشوار. بنابراین تصمیم براین گرفتیم که روی بخش‌هایی از این حوزه بیشتر تمرکز کنیم که اولویت و دغدغه اصلی مخاطبانمان است و مشکلات این حوزه‌ها را با فوریت بیشتری از مسئولان پیگیری کنیم. بنابراین پرسشنامه‌ای تهیه کردیم که اولویت شما در حوزه بزرگ حمل و نقل را مشخص می‌کند حال تنها قدمی که مانده این است که با پر کردن این پرسشنامه ما را در این مسیر یاری کنید. «راه روشن است.»؛ اگر شما راهنمای ما باشید.

پرسشنامه

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

 • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

 • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

 • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین