| کد خبر: 188150 |

سرمایه‌گذاری و تشویق سرمایه‌گذاران به میزان اثربخشی سرمایه و سودآوری در صنعت هوایی بستگی دارد که همه این موارد در گرو میزان بهره‌وری و کارایی در حمل‌ونقل هوایی کشور است.

تین‌نیوز | 

مرکز پژوهش‌های مجلس در یک بررسی، 9 چالش برای بخش حمل‌ونقل هوایی ارائه کرده است.  ایمنی، بالا بودن عمر ناوگان، تقاضا، کارایی و بهره‌وری، خصوصی‌سازی، قیمت‌گذاری، کیفیت خدمات، مدیریت و برنامه‌ریزی و در نهایت سرمایه‌گذاری مشکلاتی است که از دیدگاه بازوی پزوهشی مجلس مورد توجه قرار گرفته ؛ اما موضوع «مدیریت و برنامه‌ریزی» به عنوان دو مشکل بزرگ این صنعت تاکید شده است.

ایمنی و خطای انسانی

 

به گزارش تین نیوز به نقل از هفته نامه حمل و نقل، مرکز پژوهش‌های مجلس عنوان کرده که نزدیک به 70 درصد از سوانح هوایی به دلیل خطای انسانی، حدود 20 درصد به دلایل فنی و مابقی به دلایلی ازجمله شرایط آب و هوایی، خرابکاری و ... رخ داده است.

 

عمر ناوگان به دلیل تداوم تحریم‌ها

این جدی‌ترین چالش حمل‌ونقل هوایی ایران است که با برطرف کردن آن بسیاری از چالش‌های دیگر نیز حل می‌شود. متوسط عمر ناوگان هوایی ایران هم‌اکنون به 24 سال رسیده که در عرف بین‌المللی بسیار بالا بوده و بسیاری از هواپیماهای موجود در ناوگان از رده خارج هستند، اما شرکت‌های ایرانی به دلیل مشکلات موجود با صرف هزینه‌های زیاد، این هواپیماها را در ناوگان هوایی کشور نگه داشته‌اند. اصلی‌ترین علت این مشکل وجود تحریم‌ها علیه کشور است، چراکه فنّاوری هواپیما به‌عنوان یک فناوری خاص به دست تعداد محدودی از کشورهاست؛ بنابراین با وجود تحریم‌های اقتصادی امکان خرید هواپیما و تجهیزات جدید و بهروز برای کشور بسیار محدود است.

تقاضا و چالش قیمت‌گذاری

شناخت و دسته‌بندی مسافران سیستم حمل‌ونقل هوایی به‌عنوان ستون فقرات این سیستم در بخش کلان کشوری بسیار مهم و حیاتی است. از سوی دیگر این چالش پیوند نزدیکی با چالش قیمت‌گذاری بلیت دارد، چراکه در تئوری اقتصاد خُرد، قیمت به‌طور مستقیم و معکوس با تقاضا در ارتباط است.

مرکز پژوهش‌های مجلس در این زمینه چند پیشنهاد نیز ارائه کرده است. به گفته این مرکز، افزایش مناسب در قیمت‌های بلیت می‌تواند درآمد شرکت‌های هواپیمایی را افزایش دهد. ضمن اینکه از پروازها با ظرفیت خالی قابل‌توجه باید جلوگیری شود.

مدیریت بهره‌وری

بهره‌وری نیروی کار در فرودگاه‌ها و ایرلاین‌ها یا کارایی کل سیستم حمل‌ونقل هوایی برای ایران یکی از موضوعات چالش‌برانگیز است، زیرا طبق مطالعات انجام‌شده بهره‌وری و کارایی در سیستم صنعت حمل‌ونقل هوایی در ایران از میانگین جهانی خود پایین‌تر است. اگرچه میانگین عمر ناوگان هوایی کشور بالاست که این خود یکی از عوامل کارایی و بهره‌وری پایین در صنعت هوایی کشور است، اما بااین‌حال با در نظر گرفتن وضعیت موجود، بررسی سطح عملکرد اقتصادی واحدهای بخش حمل‌ونقل هوایی در وضعیت مناسبی قرار ندارد. از سوی دیگر سرمایه‌گذاری و تشویق سرمایه‌گذاران به میزان اثربخشی سرمایه و سودآوری در صنعت هوایی بستگی دارد که همه این موارد در گرو میزان بهره‌وری و کارایی در حمل‌ونقل هوایی کشور است.

از دیدگاه این مرکز، سیر نزولی بهره‌وری در فرودگاه‌ها به دلیل افزایش قیمت نهاده‌هاست؛ بنابراین ستاده‌ها باید به اندازه نهاده افزایش پیدا کند.

انحصارها را بردارید

 مرکز پژوهش‌های مجلس خواستار آن شده که در اجرای سیاست آزادسازی، تمام انحصارها برداشته شود تا امکان ایجاد بازار رقابتی فراهم گردد. در این راه، هر سه فاکتور آزادسازی حمل‌ونقل هوایی باید به‌طور هم‌زمان اعمال شود. موضوعی که البته به چالش بعدی نیز اشاره می‌کند. چالشی به نام «قیمت‌گذاری».

قیمت‌گذاری را آزاد کنید

حمل‌ونقل هوایی به دلیل صرفه‌جویی در وقت تقریباً یک خدمت بدون جانشین محسوب می‌شود، اما در صورت آزادسازی قیمت‌ها حتماً با کاهش تقاضا روبه‌رو خواهد بود. سیاست‌های قیمت‌گذاری مانند تخفیفات در فصول کم ترافیک و همچنین ظرفیت‌های خالی و... همواره از سوی شرکت‌های هوایی مورداستفاده قرار گرفته است. با این حال همچنان این سیستم قیمت‌گذاری از سازوکار مدون و معین برخوردار نیست تا جایی که به یک چالش تبدیل شده است. مرکز پژوهش‌های مجلس برای این چالش، پیشنهاد داده که در روندی بلندمدت نرخ بلیط هواپیما آزاد شود و برای قیمت‌گذاری آن نیز از شاخصی پویا استفاده شود.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین