| کد خبر: 124171 |

تین‌نیوز| در بهمن‌ماه امسال اعزام و پذیرش ۴ میلیون و ۱۲۰ هزار و ۹۵۹ مسافر و ارسال و پست ۳۸ میلیون و ۳۷ هزار و ۱۵۷ کیلوگرم بار به وسیله ۳۲ هزار و ۸۷۴ پرواز محقق شد. این آمار گویای رشد ۸ درصدی اعزام و پذیرش مسافر و ارسال و پست بار در بهمن‌ماه امسال نسبت به زمان مشابه سال گذشته است.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، بر اساس آمار ارایه شده از سوی «گروه آمار و اطلاعات هوانوردی و فرودگاهی» در اداره کل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی؛ در بهمن‌ماه امسال ۳۲ هزار و ۸۷۴ پرواز در فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها صورت گرفته که به وسیله آنها ۴ میلیون و ۱۲۰ هزار و ۹۵۹ مسافر اعزام و پذیرش و ۳۸ میلیون و ۳۷ هزار و ۱۵۷ کیلوگرم بار ارسال و پست شده است.

بنابراین، در بهمن‌ماه امسال  ۳ درصد رشد در نشست و برخاست کل پروازها، ۸ درصد رشد در اعزام و پذیرش مسافر و ۸ درصد رشد در ارسال و پست بار نسبت به زمان مشابه در سال گذشته رقم خورد.

فرودگاه مهرآباد با میزبانی از ۱۰ هزار و ۹۹۵ پرواز، یک میلیون و ۴۰۳ هزار و ۴۸۲ مسافر و ۹ میلیون و ۳۱۸ هزار و ۹۷۰ کیلوگرم بار، رتبه نخست پرترافیک‌ترین فرودگاه ایران را به خود اختصاص داد.

همچنین فرودگاه بین‌المللی مشهد به وسیله ۴ هزار و ۸۱۸ پرواز موفق به اعزام و پذیرش ۶۹۷ مسافر و ارسال و پست ۶ میلیون و ۳۵۴ هزار و ۳۹۵ کیلوگرم بار شد و در سکوی دومین فرودگاه پرترافیک ایران قرار گرفت.

فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) با استقبال از ۳ هزار و ۹۱۹ پرواز، ۵۳۳ هزار و ۸۵۱ مسافر و ۱۰ میلیون و ۲۰۲ هزار و ۸۷۹ کیلوگرم بار، عنوان سومین فرودگاه پرترافیک ایران را کسب کرد.

همچنین در بهمن‌ماه امسال ۲۷ هزار و ۸۸ پرواز داخلی صورت گرفت که موجب اعزام و پذیرش ۳ میلیون و ۳۳۲ هزار و ۹۲۲ مسافر و ارسال و پست ۲۳ میلیون و ۳۴۷ هزار و ۸۱ کیلوگرم بار شد. این آمار به معنای ۵ درصد رشد در نشست و برخاست پروازهای داخلی، ۸ درصد رشد در اعزام و پذیرش مسافر و ۹ درصد رشد در ارسال و پست بار نسبت به زمان مشابه در سال گذشته است.

بنابراین، فرودگاه مهرآباد با میزبانی از ۱۰ هزار و ۹۹۵ پرواز داخلی، یک میلیون و ۴۰۳ هزار و ۴۸۲ مسافر و ۹ میلیون و ۳۱۸ هزار و ۹۷۰ کیلوگرم بار رتبه نخست پرترافیک‌ترین فرودگاه ایران را به خود اختصاص داد.

فرودگاه مشهد نیز با برقراری ۴ هزار و ۳۸ پرواز داخلی از ۵۸۳ هزار و ۹۷۶ مسافر و ۴ میلیون و ۲۷۵ هزار و ۵۲۴ کیلوگرم بار استقبال کرد.

فرودگاه شیراز به عنوان سومین فرودگاه پرترافیک در برقراری پروازهای داخلی؛ ۲۲۶ هزار و ۸۸۷ مسافر و یک میلیون و ۶۷۷ هزار و ۵۷۴ کیلوگرم بار را به وسیله ۲ هزار و ۲۲۸ پرواز جابه‌جا کرد.

همچنین در این مدت ۵ هزار و ۷۸۶ پرواز خارجی صورت گرفت که به وسیله آن ۷۸۸ هزار و ۳۷ مسافر اعزام و پذیرش و ۱۴ میلیون و ۶۹۰ هزار و ۷۶ کیلوگرم بار ارسال و پست شد. بر اساس این آمار، ۶ درصد رشد در نشست و برخاست پروازهای داخلی، ۷ درصد رشد در اعزام و پذیرش مسافر و ۵ درصد رشد در ارسال و پست بار نسبت به زمان مشابه در سال گذشته رقم خورد.

فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) نیز با ۳ هزار و ۸۲۰ پرواز موفق به اعزام و پذیرش ۵۳۲ هزار و ۹۶۶ مسافر و ۱۰ میلیون و ۱۹۸ هزار و ۱۵۶ کیلوگرم بار شد.

فرودگاه بین‌المللی مشهد نیز با ۷۸۰ پرواز، اعزام و پذیرش ۱۱۳ هزار و ۲۰۵ مسافر و ارسال و پست ۲ میلیون و ۷۸ هزار و ۸۷۱ کیلوگرم بار در رتبه دومین فرودگاه بین‌المللی پرترافیک کشور قرار گرفت.

فرودگاه بین‌المللی اصفهان ۳۴ هزار و ۴۹۸ مسافر و ۵۶۵ هزار و ۹۲ کیلوگرم بار را به وسیله ۳۱۲ پرواز بین‌المللی جابه‌جا کرد و عنوان سومین فرودگاه بین‌المللی پرترافیک را کسب کرد.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین