| کد خبر: 158515 |

پنجمین کنفرانس ملی پروژه‌های مهندسی عمران معماری و مدیریت شهری/2

بسیاری از کشورها مانند انگلیس و المان به منظور نگه‌داشت آثار تاریخی و صنعتی خود اقدام به تغییر کاربری ساختمان‌ها کرده‌اند که بسیار مورد توجه دیگر کشورها قرار گرفته است.

تین‌نیوز | 

پیروز حناچی معاون فنی و عمرانی شهردار تهران با تقدیر از برگزارکنندگان پنجمین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربردی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری گفت: دوره پنجم این کنفرانس نشان از اهتمام برگزارکنندگان برای روند نوسازی اصولی بافت های فرسوده دارد.

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت حفظ ساختمان‌های تاریخی در نوسازی بافت‌های فرسوده افزود: بسیاری از کشورها مانند انگلیس و المان  به منظور نگه‌داشت آثار تاریخی و صنعتی خود اقدام به تغییر کاربری ساختمان‌ها کرده‌اند که بسیار مورد توجه دیگر کشورها قرار گرفته است.

حناچی با اشاره به دوران گذار شهرها از صنعت به سکونت افزود: قطعاً در نوسازی بافت‌های فرسوده به نگه‌داشت بافت‌های تاریخی اهتمام خواهد شد.

حسین عبده تبریزی یکی دیگر از کسانی بود که با قرار گرفتن پشت تریبون به ارائه طرح خود به منظور ساخت و نوسازی بافت های فرسوده پرداخت  و گفت: در این طرح سعی می‌شود تا قیمت زمین در شهرها بیش از این افزایش پیدا نکند.

 مشاور وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این‌که متاسفانه متولی خاصی به منظور ثابت نگه داشتن قیمت زمین در کشور وجود ندارد گفت: در حال حاضر کسی به در اختیار قرار دادن زمین برای توسعه فضای مورد نیاز توسعه  مراکز فرهنگی اقدام نمی‌کند.

وی افزود: سیاست چگونگی به‌کارگیری زمین در کشور وجود ندارد.باید مکانی وجود داشته باشد تا یدون کاستن از مزایا و امکانات زمین آن را به آیندگان منتقل کند.

عبده تبریزی گفت: متاسفانه هیچ متولی‌ای به این منظور در کشور وجود ندارد اما باید دانست موضوع نگه‌داشت زمین و امکانات آن با آمایش سرزمینی ارتباط مستقیم دارد.

اگرچه این روزها این جمله زیاد به گوش می‌رسد که توسعه پایدار ارتباط مستقیمی با نگه‌داشت مناسب زمین دارد اما افدامی نیر در این‌باره صورت نمی‌گیرد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین