| کد خبر: 236688 |

با وجود روش های نوینی که امروزه در عرصه دندان پزشکی به وجود آمده است داشتن لبخندهای جذاب و گیرا امروزه دور از دسترس نبوده و امکان پذیر است.

تین نیوز

طبیعی است که همه افراد علاقه دارند دندان هایی سفید و زیبا داشته باشند تا با اعتماد به نفس بیشتری لبخند زده و در فعالیت های اجتماعی شرکت کنند و برای هر فردی که می خواهد این درمان را انجام دهد ، این سوال پیش می آید که آیا درمان بلیچینگ دندان خوبه ؟

 به گزارش تین نیوز، دندان انسان از دو بخش مختلف و اساسی به نام عاج دندان و مینای دندان تشکیل شده است. مینای دندان همان بخش سفیدی است که بر روی دندان قرار دارد و روی عاج قرار گرفته است. در صورتی که مینای دندان نازک تر شود لایه عاج دندان نمایان می شود و به صورت تیره شدن رنگ دندان دیده می شود. مینای دندان ممکن است بر اثر عوامل مختلفی مانند مصرف نوشیدنی هایی چون قهوه، چای و مشروبات الکلی تغییر رنگ داده و زیبایی دندان از دست برود.  در این صورت تنها راهی که دارای قیمت مناسبی باشد و بتوانید از آن برای سفید کردن دندان استفاده کنید روش بلیچینگ دندان است. برای اطلاع بیشتر درباره بلیچینگ دندان و هزینه آن می توانید به لینک زیر مراجعه فرمایید.

هزینه بلیچینگ 

بلیچینگ دندان که اغلب برای سفید کردن چند درجه ای دندان استفاده می شود دارای دو نوع مختلف است. در هر یک از دو روش بلیچینگ برای سفید کردن دندان از مواد مختلفی استفاده می شود که دارای غلظت متفاوتی نیز هستند تا موجب آسیب جدی به دندان یا لثه بیماران نشود. با استفاده از بلیچینگ نیز می توان حس زیبایی و آراستگی را در افراد افزایش داد.

عوامل مختلفی می تواند بر زرد شدن دندان ها تاثیر گذار باشد از جمله بالا رفتن سن افراد، استفاده از هر گونه دخانیات و مواد مخدر، استفاده از نوشیدنی یا خوراکی های رنگدانه دار، استفاده از داروهای خاص، عوامل ژنتیکی و عدم رعایت بهداشت دهان و دندان ها. در این صورت باید به دنبال راه حلی برای درمان زردی دندان باشید که ساده ترین آن استفاده بلیچینگ دندان است.

موارد مورد استفاده در بلیچینگ دندان چیست؟

برای انجام روش های مختلف بلیچینگ دندان از پر اکسید هیدروژن و پراکسید کربامید استفاده می شود. بلیچینگ دندان دارای دو روش بلیچینگ مطب و بلیچینگ منزل است. از هیدروژن پر اکسید در مطب تحت نظر پزشک استفاده می شود زیرا امکان ایجاد حساسیت دندانی و حساسیت لثه در آن بسیار بالا است. به همین علت باید لثه ها با ژل محافظت کننده پوشیده شود سپس این مواد بر روی دندان ها کشیده شود. و اما از کربامید پر اکسید در بلیچینگ خانگی استفاده می شود زیرا دارای غلظت کمتری است و کمتر موجب ایجاد حساسیت دندانی می شود. دقت داشته باشید که هر دوی این روش ها باید طبق تجویز پزشک و تحت نظر پزشک انجام شود. اما بهتر است پیش از انجام بلیچینگ دندان کمی اطلاعات خود را افزایش دهید تا بدون آگاهی دست به استفاده از مواد خاصی نزنید. برای اطلاع بیشتر درباره تمامی عوارض بلیچینگ دندان به لینک زیر مراجعه فرمایید.

عوارض بلیچینگ دندان

چگونه در بلیچینگ دندان ها سفید می شوند؟

مواد شیمیایی هیدروژن پر اکسید و کاربامی پرو اکسید که برای روش های مختلف بلیچینگ مورد استفاده قرار می گیرد با نفوذ کردن به ساختار کریستالی دندان باعث اکسید شدن رنگ دانه ها شده و تاثیر بسیار مثبتی بر سفید کردن دندان ها داشته باشند. با استفاده از این مواد و اکسید شدن لکه ها رنگ مینای دندان و عاج دندان روشن تر می شود. البته این روشن شدن دندان ها چند درجه است و نباید از آن توقع بسیار روشن کننده داشته باشید. در صورتی که بین این مواد با لثه برخوردی حاصل شود ممکن است حساسیت و آسیب های بدی برای فرد رخ دهد.

 بلیچینگ دندان

برخی از برندهای مختلف در بازار امروزه با استفاده از خمیر یا پودر های مختلف به دنبال سفید کردن دندان ها هستند اما بهتر است بدانید استفاده از این مواد بدون تجویز پزشک ممکن است موجب سایش و از بین رفتن مینای دندان شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بلیچینگ دندان در خانه زیر نظر پزشک دندانپزشک به لینک زیر مراجعه فرمایید.

بلیچینگ دندان در خانه

چه افرادی کاندید مناسبی برای بلیچینگ هستند؟

هیچ فردی نمی تواند بدون آنکه تحت نظر و بررسی پزشک قرار بگیرد متوجه شود ایا گزینه مناسبی برای بلیچینگ دندان هست یا خیر؟ پس بهتر است ابتدا به پزشک مراجعه کنید و یک جلسه مشاوره داشته باشید تا شرایط دهان و دندان های شما بررسی شود و در نهایت تعیین شود ایا گزینه مناسبی برای بلیچینگ دندان هستید یا خیر؟

یکی از مواردی که باید چک شود این است که باید بررسی شود اگر دندان های بیمار در معرض استفاده از محلول شیمیایی قرار بگیرد واکنش نا مناسب و غیر معقولی نشان دهد. زیرا سلامت دهان و دندان افراد اولویت مهم تری تا سفید شدن دندان هایشان دارد. در صورتی که دارای بیماری هایی هم چون پوسیدگی دندانی، مشکلات ریشه دندانی، بیماری های لثه ای و آسیب های ریشه دندان و مینای ضعیف دندانی باشید نمی توانید گزینه مناسبی برای بلیچینگ دندان باشید.

در صورتی که پوسیدگی دندانی درون دندان شما وجود داشته باشد باید ابتدا آن را پر کنید سپس اقدام به بلیچینگ و سفید کردن دندان نمائید.

چگونه دهان و دندان ها را باید برای بلیچینگ آماده نمود؟

قبل از آن که اقدام به بلیچینگ دندان نمائید باید تک به تک دندان ها و حفره های دهانی به صورت کامل بررسی گردد. تا اگر هر گونه مانع و مشکلی بر سر راه بلیچینگ دندان وجود دارد به درستی رفع شود.

زیرا بلیچینگ دندان نمی تواند بر روی دندان های که دچار پوسیدگی هستند، دندان هایی که مداوم پر شده اند و یا دارای روکش دندانی هستند، بخش هایی که بر اثر تحلیل زرد شده اند و یا دندان هایی که لمینت شده اند تاثیر مثبت و صحیحی داشته باشد. گاهی نیز ممکن است قبل از انجام بلیچینگ نیاز به جرم گیری دندانی برای فرد وجود داشته باشد. و یا گاهی ممکن است نیاز باشد برای رفع حفره دندانی و مشکلات فعال لثه از داروی خاصی استفاده شود که در این صورت بهتر است ابتدا درمان را شروع و پس از اتمام درمان از بلیچینگ دندان استفاده شود.

 بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان چه مزایایی دارد؟

•    این روش دارای راندمان بسیار بالایی است و در زیبایی دندان ها بسیار تاثیر گذار است.

•    انجام این روش با سرعت بسیار بالایی انجام می شود و نتیجه آن نیز در کمترین زمان ممکن انجام می شود.

•    رنگ دندان ها در زمان بسیار کوتاه می تواند چند درجه روشن تر شده و زیبایی به لبخند شما باز گردد.

•    برای افرادی که دارای دندان های زرد و جرم گرفته باشند این روش بسیار تاثیر گذار است.

مراقبت های لازم بعد از بلیچینگ دندان

•    بلافاصله پس از بلیچینگ دندان باید لثه ها را با آب ولرم تمیز کنید و جهت جلوگیری از درد لثه و دندان آن را به آرامی ماساژ بدهید.

•    از کشیدن بیش از حد قلیان و سیگار و هرگونه دخانیات جلوگیری کنید.

•    روزی دو مرتبه از آب ولرم برای شست و شوی دندان ها استفاده کنید.

•    مواد غذاییو نوشیدنی هایی که دارای رنگ دانه های بسیار زیادی هستند را محدود کرده و یا پس از مصرف آن ها دندان هایتان را با آب ولرم به خوبی بشوئید.

•    از غذا و نوشیدنی هایی که بسیار سرد هستند پرهیز کنید.

•    از مسواک های ضد سایش و خمیر دندان هایی که ایجاد حساسیت می کنند دوری کنید.

•     میوه و مواد غذایی که سفید رنگ هستند را بیشتر استفاده کنید. موادی مانند شیر، آب، موز، خامه، شیر و سیب و ...

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین
helptinn

تین‌نیوز در مدت 12 سال فعالیت مستمر، با رعایت اصل بی‌طرفی رسانه‌ای، اخبار، گزارش‌ها و رویدادهای حمل‌ونقل کشور را تحت پوشش و به‌طور رایگان در اختیار علاقه‌مندان و متخصصین قرار داده است.
ادامه فعالیت این رسانه علاوه بر حمایت‌های معنوی شما که همواره از آن بهره‌مند بوده‌ایم، نیازمند حمایت مادی شما است.

از ما حمایت کنید