| کد خبر: 217652 |

کره جنوبی در سال های اخیر تبدیل به یکی از قطب های صنعت آسیا و جهان شده است. سئول که در حال حاضر پایتخت این کشور است؛ یکی از بزرگترین شهرهای دنیا و چرخ اصلی صنعت در کشور کره است. کشور کره جنوبی با ایجاد فرصت های اقتصادی برابر و قوانینی که در این رابطه وضع کرده؛ موفق به جذب میزبانی بسیاری از شرکت های بین المللی برای همکاری و توانمند سازی چرخه اقتصادی و صنعت این کشور شده است.

تین نیوز

کره جنوبی در سال های اخیر تبدیل به یکی از قطب های صنعت آسیا و جهان شده است. سئول که در حال حاضر پایتخت این کشور است؛ یکی از بزرگترین شهرهای دنیا و چرخ اصلی صنعت در کشور کره است. کشور کره جنوبی با ایجاد فرصت های اقتصادی برابر و قوانینی که در این رابطه وضع کرده؛ موفق به جذب میزبانی بسیاری از شرکت های بین المللی برای همکاری و توانمند سازی چرخه اقتصادی و صنعت این کشور شده است.

به واقع همزمان با رشد و توسعه اقتصاد و صنعت در این کشور دانشجویان بسیاری به تحصیل در دانشگاه های این کشور تمایل نشان دادند؛ چرا که این کشور در مقایسه با کشورهای اروپایی بزرگ هزینه تحصیل به نسبت متعادل تری دارد. ضمن این که دانشگاه های این کشور نیز از سطح علمی بسیار خوبی در جهان برخوردارند. 

شرایط پذیرش تحصیلی کره جنوبی در دانشگاه های این کشور در حالت کلی در میان تمامی دانشگاه ها پروسه یکسانی دارد. البته برای اخذ پذیرش تحصیلی کره محدودیت سنی تا 25 سال برای مقطع کارشناسی و تا نهایتاً 40 سال برای مقاطع ارشد و دکتری نیز وجود دارد.

دانشجو برای اخذ پذیرش با توجه به زمان بندی تعیین شده در وبسایت رسمی دانشگاه مورد نظر و مدارکی که دانشگاه تعیین نموده است در حدود 3 الی 4 ماه قبل باید برای پذیرش اقدام کند.

مدارک درخواستی دانشگاه  ممکن است با توجه به نوع دانشگاه در خواستی تغییر کند.

در حالت کلی این مدارک درخواستی به شرح زیر است:

نامه پذیرش تحصیلی دانشگاه درخواستی

عکس پاسپورتی

ریز نمرات ترجمه شده مقطع تحصیلی قبل به همراه مدرک تحصیلی دوره تحصیلی قبلی با مهر تایید شده از سمت دادگستری

به شکل عمومی برای پذیرش تحصیلی دوره های لیسانس نیاز به مدرک زبان آیلتس 5.5 یا معادل آن در تافل با نمره 80 است و مدرک دیپلم 12 ساله است.

پذیرش در مقطع فوق لیسانس نیاز به مدرک زبان، توصیه نامه، رزومه پژوهشی-تحقیقاتی، مدرک کارشناسی و در برخی موارد نمره قبولی در آزمون GRE دارد.

برای پذیرش در مقطع دکتری نیز نیاز به رزومه پژوهشی-تحقیقاتی موفق، نمره آیلتس 7، مدارک مقطع قبلی تحصیلی، انگیزه نامه و توصیه نامه از اساتید است. ضمن این که پیدا کردن سوپروایزر برای این مقطع از شروط نسبتاً قطعی و اصلی در پذیرش است.

در ادامه شرایط تحصیل در این کشور در مقاطع مختلف را نیز بررسی خواهیم کرد:

شرایط تحصیل در کره جنوبی

کره جنوبی در سال های اخیر به دلیل اعطای بورس های تحصیلی متنوع، تنوع در رشته های تحصیلی ارائه شده در مقاطع مختلف علی الخصوص در رشته های فنی-مهندسی و همچنین تغییر زبان تدریس در مقاطع اصلی دانشگاهی به زبان انگلیسی دانشجویان بین المللی بسیاری را به سمت خود جذب کرده است.

در مدارس این کشور شروع سن تحصیل از 6 سالگی است و مدت دوره تحصیلی تا قبل از ورود به دانشگاه 12 سال است. تا 12 سالگی دانش آموز در مقطع ابتدایی تحصیل می کند و پس از آن وارد مقطع متوسطه می شود. دوره دبیرستان در کره جنوبی خود به تنهایی در دو دوره 3 ساله انجام می شود.

تفاوت عمده نظام آموزشی در کره جنوبی با اکثر مدارس خارجی این است که در تابستان نیز مدارس به منظور فعالیت های فوق برنامه ای مانند آموزش زبان، ورزش و موسیقی باز هستند.

 نیم ساعت اول کلاس درس تایم آزاد دانش آموزان برای یادگیری دروسی مانند زبان یا سایر فعالیت های دلخواه است. مدارس به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم می شوند که اکثر مدارس خصوصی زبان انگلیسی را پایه تدریس خود قرار می دهند.

kore jonoubi

در مقطع لیسانس تحصیل به مدت 3 الی 4 سال بسته به رشته انتخابی دانشجو متفاوت است.

ادامه تحصیل در تمام رشته ها به خصوص فنی وجود خواهد داشت. دانشجو نیازمند مدرک زبان آیلتس5.5 یا مدرک معادل تافل80 است. یکی از برنامه های قابل اجرا قبل از ورود به مرحله کارشناسی تست توانایی کالج اسکولاستیک (Scholastic collage Ability)  است که شامل 5 بخش: زبان کره ای، ریاضی، زبان انگلیسی و سوالات انتخابی در بخش علوم اجتماعی، علوم طبیعی و زبان های خارجی است. شهریه دانشگاه ها نیز چیزی بین 7 الی 10 هزار دلار آمریکا است.

برای مقطع کارشناسی ارشد نیز دانشجو نیاز به مدرک زبان آیلتس 6.5 و در برخی موارد GRE برای دانشگاه های فنی دارد. شهریه دانشگاه نیز چیزی بین 6 الی 18 هزار دلار آمریکا خواهد بود.

در مقطع دکتری دانشجو نیازمند مدرک اثبات توانایی زبان (آیلتس 7) تاییدیه و توصیه نامه از دانشگاه مقطع ارشد، رزومه تحقیقاتی و سمینارهای موفق علمی و در حدود 2 الی 3 مقاله تحقیقاتی- علمی است.

ضمناً مقطع دکتری شامل 3 مرحله است که با توجه به نمرات مقطع قبلی دانشجو ممکن است نیاز به گذراندن  36 واحد درسی یا بیشتر و یا نیاز به آموزش تحقیقاتی بیشتر دانشجو نیز داشته باشد. هزینه تحصیل در این مقطع نیز 4 الی 7 هزار دلار آمریکا است.

 

بورسیه ایتالیا

کشور ایتالیا هشتمین قدرت برتر جهان در زمینه تولید ناخالص داخلی است. افراد کشور ایتالیا را به دلیل سابقه و قدمت آموزشی دانشگاه های آن و هزینه های پایین و بسیار مناسب تحصیل در این کشور انتخاب می کنند.

یکی از جالب ترین نکات آموزشی در کشور ایتالیا اختصاص بورس های تحصیلی بسیار متنوع به دانشجویان کم بضاعت مالی است گرچه اگر شما موفق به اخذ بورسیه ایتالیا نیز نشوید این کشور دانشگاه هایی با پایین ترین شهریه ها و هزینه های تحصیلی دارد که دانشجو با تحصیل در آن ها دغدغه پرداخت شهریه را نخواهد داشت. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی ایتالیا سالانه بین 0 تا 5000 یورو است؛ در عین حال که این کشور بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی فراوانی نیز دارد.

برخی از بورس های ایتالیا فقط شامل کمک هزینه های تحصیل می شوند در حالی که برخی دیگر هزینه های سفر، بیمه، تحصیل، خوابگاه، غذا و.. را نیز پوشش می دهند؛ به طوری که به کمک این بورسیه ها بدون داشتن سرمایه اولیه تا شاید 6 ماه بتوان بی دغدغه در ایتالیا به تحصیل و زندگی پرداخت.

در حالت کلی بورسیه های تحصیلی ایتالیا شامل دو گروه بورس های دانشگاهی و بورس های دولتی است.

بورس های دولتی ایتالیا تنها به دانشجویان ارشد دانشجویان دکتری، دوره های آموزشی در برخی از رشته های هنر، موسیقی، رقص و دوره های فرهنگ و زبان ایتالیایی تعلق می گیرد.

و از مهم ترین بورس های دانشگاهی ایتالیا نیز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 برنامه بورسیه دانشگاه بولونیا (Bologna) برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به مبلغ 11.059 یورو

بورس دانشگاه پاویا (UNIPV) مختص دانشجویان مقطع فوق لیسانس

بورس دانشگاه Peidmont  مختص دانشجویان بین المللی دوره دکتری (غیر شهروند ایتالیایی) به مبلغ 24.000 یورو در سال

بورسیه Gran Sasso  برای دانشجویان دوره های دکتری در رشته های علوم طبیعی، ریاضی، علوم منطقه ای، علوم کامپیوتر

بورسیه دانشگاه Bocconi  میلان که برای مقاطع کارشناسی 12.000 یورو در سال و برای مقاطع ارشد 13.000 یورو در سال کمک هزینه تحصیلی اعطا می نماید.

سایر  بورس های تحصیلی ایتالیا :

بورس تحصیلی طلا، بورس تحصیلی نقره ، بورس تحصیلی پلاتین (در این سه بورس که مبالغ متفاوت دارند؛ علاوه بر هزینه های اقامت و تحصیل مبلغ باقیمانده نیز به عنوان پول نقد به دانشجو پرداخت می شود) ، بورس دانشگاه پلی تکنیک میلان و بورس های DSU به افراد کم بضاعت اشاره کرد.

برای دریافت بورسیه ایتالیا به شکل عمومی در مقطع کارشناسی نیاز به سطح زبان آیلتس 6 یا B2  ایتالیایی، در مقطع ارشد نیاز به آیلتس 6.5 یا مدرک B2  ایتالیایی و در مقطع دکتری نیز نیاز به آیلتس 7 می باشد.

همان طور که مشاهده کردید؛ تنوع بورسیه های تحصیلی در کشور ایتالیا بسیار زیاد است و از آن جا که بسیاری از بورسیه ها هزینه های زندگی دانشجو را نیز در بر می گیرد علاقمندان فراوانی در سرتا سر دنیا را به سمت خود جذب می کند.

من حیث مجموع در پس مبحث تحصیل در خارج از کشور بسیاری از مباحث دیگر از قبیل عادات زندگی، نزدیکی رسوم فرهنگی، هزینه ها، امکان تطبیق با محیط جدید، انتخاب و درک مناسب از رشته و دانشگاه محل تحصیل و بسیاری موارد دیگر نهفته شده است که بدون مشورت با افراد کاردان و حاذق به درستی محقق نخواهد شد.

 

 

 

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین