| کد خبر: 182041 |

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: بعد از انقلاب اسلامی فاصله بین درآمد و هزینه مردم از ۱۹برابر به ۱۲برابر کاهش یافته است.

تین نیوز

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: بعد از انقلاب اسلامی فاصله بین درآمد و هزینه مردم از ۱۹برابر به ۱۲برابر کاهش یافته است.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از تسنیم،‌ محمدباقر نوبخت در مراسم رونمایی از اسناد توسعه استان تهران که صبح امروز برگزار شد گفت: اسناد آمایش استانی راه مناسبی برای شناخت ظرفیت های استان است و این اسناد به مأموریت‌ها برای توسعه کشور کمک می‌کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: بعد از انقلاب اسلامی فاصله بین درآمد و هزینه مردم از 19 برابر به 12 برابر کاهش یافته است.

وی با اشاره به اهمیت و ضروریات توسعه، گفت: همه کشورها به دنبال توسعه‌یافتگی هستند اما این توسعه بدون تحقیق امکان پذیر نیست چون ابتدا باید کشور بداند چه ظرفیت‌هایی دارد. کاری که در تهران انجام شد همین مسیر را دنبال کرد. سند آمایش استان تهران می گوید هر بخش و جغرافیای استان آمادگی چه کاری دارد؟ حالا برای بهره‌برداری از ظرفیت ها باید سند برنامه های آن تدوین شود.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه توسعه فقط افزایش توسعه ثروت نیست، گفت: توسعه یافتگی با عدالت اجتماعی و اقتصادی و توزیع مناسب ثروت میسر می‌شود. ما به هیچ وجه نباید بگوییم چون همه دنیا آسیب اجتماعی دارد ما چشم پوشی کنیم؟ ما انقلاب اسلامی هستیم و جمهوری اسلامی ایران متولد شد تا تفکر اسلامی را جایگزین این ایدئولوژی‌ها کند. ما باید آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهیم و وضعیت موجود خوب نیست.

وی با بیان اینکه، اگر آسیب‌های اجتماعی در کشورهای دیگر وجود دارد نباید ما را نسبت به اوضاع کشور قانع کند، گفت: هر 6 ماه یک بار رهبر معظم انقلاب با ما جلسه می‌گذارند و در خصوص آسیب‌های اجتماعی توضیح می خواهند.

نوبخت با بیان اینکه انتقادات از بودجه من را خوشحال می کند، گفت: قبلا کسی از بودجه چیزی نمی دانست زیرا تنها چند تبصره ارائه می شد؛ اما ما امروز 15 جلد بودجه به مجلس تقدیم می‌کنیم تا همگان در جریان باشند و از این طریق به افزایش شفافیت کمک می کنیم.

نوبخت در پایان با اشاره به سخن دکتر شریعتی درباره احساس فساد و فقر در جامعه گفت: وی می‌گفت آنچه باعث اعتراض و نارضایتی در جامعه می‌شود فقر نیست، بلکه احساس فقر و تبعیض و فساد است. بنده واقعیت‌های نامطلوب جامعه را انکار نمی‌کنم اما آمادگی دارم اثبات کنم که متاسفانه احساسمان نسبت به این موارد بسیار بیش از آن چیزی است که وجود دارد، امیدوارم با مقایسه عادلانه میان استان ها عدالت را رعایت کنیم.

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین