| کد خبر: 6359 |

تین نیوز | شورای هماهنگی حمل و نقل همگانی کشور در بهمن ماه سال 90 با اعضاء گروه اول که متشکل از 15 عضو می باشد تشکیل جلسه داد. این افراد از بخش برون شهری و درون شهری ؛ وزارت كشور ؛ مترو؛ اتوبوسرانی ؛ طرح جامع حمل و نقل كشور و برخی متخصصین حمل و نقل و ترافیك تشكیل شده است.
 
این جلسات هر ماه یك بار بطور مستمر تشکیل می گردد و با همین ترتیب تا اواسط سال 91 جلسات خود را ادامه خواهد داد.
 
در اواسط سال 91 به این افراد، گروه دوم به تعداد 25 نفر نیز ملحق خواهند گردید و پس از برگزاری چند جلسه و تشخیص افراد علاقمند كه به طور مستمر حضور فعال دارند ؛ لیست اعضاء شورا در سایت منتشر خواهد شد.
 
مهم : تمامی بحث های این شورا به صورت اغنائی و بر مبنای اتفاق نظر همه افراد خواهد بود و در این شورا رای گیری حاكم نیست. زیرا گرچه در هر موضوعی تا حدی اختلاف نظر تخصصی جایز و طبیعی است ؛ اما اختلاف نظر 180 درجه ای یا اغتشاش در نظرات (ناشی از عدم فرصت متخصصین برای بحث با یكدیگر ) هرگز منطقی و پذیرفتنی نیست.
 
علت اینكه اعضاء این شورا در چند مرحله تكمیل می شوند ؛ ایجاد امكان بحث كارشناسی اغنائی می باشد. مسلما از همان ابتدا در یك جمع 40 نفره با تشتت آراء زیاد نمی توان به یك اجماع رسید. بنابراین ابتدا 15 نفر چندین ماه و طی ساعات طولانی در شورا و كارگروه های آن با یكدیگر بحث كرده و نظرات خود را تصحیح كرده و روی مشتركات توافق می كنند. پس از ایجاد این همفكری ؛ گروه دوم ملحق می شوند و همین پروسه ادامه پیدا می كند.
 
البته هم در گروه اول و هم در گروه دوم هر فردی به سهم خود سعی می كند تا بتوانند در انتقال نقطه نظرات تخصصی به مراجع رسمی تصمیم سازی و تصمیم گیری نقش خود را ایفا كند.
 
بعد از حصول اتفاق نظر در ارتباط با یرخی مشكلات مهم بخش برون شهری و درون شهری بین این جمع 40 نفره؛ تعداد 35 نفر از مقامات و مسئولین و صاحب نظران به این شورا دعوت خواهند شد تا بتوانند در انتقال كاملتر و مفیدتر و فراگیرتر نقطه نظرات تخصصی به مراجع رسمی تصمیم سازی و تصمیم گیری نقش خود را ایفا كنند.
 
بنابراین نهایتاً شورا به تعداد 75 نفر می رسد. وجود 75 نفر همفكر از اساتید ؛ متخصصان ؛ مدیران ؛ كارشناسان؛ دست اندركاران ؛ تصمیم سازان و تصمیم گیران یك نعمت بزرگی است كه در تصحیح بسیاری از تصمیمات می تواند نقش اساسی داشته باشد.
 

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین