| کد خبر: 4813 |

تین نیوز | عضو شورای شهر تهران گفت:طبق مصوبه شورا و استانداری تا زمانی که قیمت حامل های انرژی افزایش نیافته است هرگونه دریافت اضافی کرایه از سوی رانندگان تخلف است.
 
افزایش نرخ‌ها تاثیر مستقیم بر رفاه عمومی جامعه دارد و هرج و مرج در این امر باعث بروز نارضایتی در جامعه می‌شود.با وجود اینکه مسئولان شهری تاکید دارند که نرخ‌ها افزایش نیفتاده است ولی برخی از رانندگان تاکسی به صورت غیرقانونی قیمت‌ها را افزایش دادند و همین امر باعث بروز ناراحتی شهروندان شده است
 
محسن سرخو در گفت وگو با تهران پرس در خصوص افزایش قیمت برخی از کرایه های ناوگان حمل و نقل عمومی قبل از اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها اظهار داشت:طبق مصوبه شورا و استانداری تا زمانی که فاز دوم هدفمندی یارانه ها به صورت رسمی اجرایی نشده باشد و قیمت حامل های انرژی افزایش نیافته است هرگونه دریافت اضافی کرایه از سوی رانندگان تخلف است.
 
وی در ادامه افزود:شهروندان می توانند در صورت مشاهده تخلف از سوی ناوگان تاکسیرانی مراتب شکایت خود را به سازمان تاکسیرانی و سازمان تعزیرات اعلام دارند.البته شورای شهر در حال بررسی است که در صورت رویت تخلف سازمان تاکسیرانی را به شورا جهت ارائه توضیحات دعوت کند.
 
عضو شورای شهر تهران با بیان این که از ابتدای هفته آینده و با افزایش قیمت حامل های انرژی نرخ کرایه های حمل و نقل عمومی تغییر خواهد کرد خاطرنشان کرد:به دلیل استفاده قابل توجهی که شهروندان از مترو می کنند سعی شده است که کمترین میزان افزایش را در این بخش داشته باشیم.بیشترین تغییر قیمت در کرایه ها مربوط به ناوگان تاکسیرانی است که به دلیل خصوصی بودن این ناوگان و برای رضایت رانندگان تا حدود20درصد افزایش داشته ایم.
 
سرخو در ادامه تصریح داشت:حدود 71درصد از تاکسی های شهری دوگانه سوز هستند اجرای افزایش 25 درصدی قیمت کرایه تاکسی‌ها چندان با مشکلی مواجه نخواهد بود. طبق جلسه ای که با مسئولین وزارت نفت داشتیم خواستار افزایش محدود نرخ سوخت طبیعی شدیم.البته مسئولین وزارت نفت نیز این موضوع را منوط به مصوبه هیئت وزیران دانستند.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین