| کد خبر: 186052 |

وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد؛

وزیر راه و شهرسازی و هیئت همراه ظهر امروز چهارشنبه 27 فرودین ماه از پروژه هسته پیشران منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) بازدید کردند.

تین نیوز

وزیر راه و شهرسازی و هیئت همراه ظهر امروز چهارشنبه 27 فرودین ماه از پروژه هسته پیشران منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) بازدید کردند.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از پایگاه خبری شرکت شهر فرودگاهی امام (ره) در حاشیه این بازدید علی رستمی مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام (ره) در خصوص روند ساخت سوله سرپوشیده (انبار) و ساختمان گمرک مستقر در هسته پیشران منطقه آزادشهر فرودگاهی توضیحاتی را برای وزیر راه و شهرسازی ارائه کرد.

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام (ره) گفت: برای اینکه منطقه آزادتجاری شهر فرودگاهی امام (ره) بتواند شروع به کار کند و کد ترانزیت دریافت کند می‌بایست گمرک در این منطقه شروع به فعالیت می‌کرد، از همین رو جلساتی را با مدیران گمرک جمهوری اسلامی‌ایران برگزار کردیم و به نتایج خوب و قابل‌ ملاحظه‌ای برای استقرار گمرک در منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی امام (ره) رسیدیم.

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام (ره) با بیان اینکه این مجموعه در راستای کمک به اقتصاد کشور و تولید ملی عزم خود را جذب کرد تا هرچه سریع‌تر بستر مناسبی برای استقرار گمرک فراهم کند گفت: ساخت سوله سرپوشیده (انبار) و ساختمان اداری گمرک با سرعت هرچه بیشتر در هفته‌های گذشته انجام شده و در تلاش هستیم تا این پروژه‌ها در آینده  نزدیک مورد بهره‌برداری قرار گیرد تا استارت شروع به کار و سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی امام (ره) زده شود.

وی ادامه داد : در ساخت سوله سرپوشیده (انبار) گمرک به جزئی‌ترین مسائل هم فکر شده به‌طوری‌که در انتهای این انبار سردخانه هم تعبیه شده تا اگر باری نیاز به سردخانه داشت بتوان در همین محل آن را نگهداری کرد.

رئیس هیئت‌مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام (ره) از ساخت مسیرهای منتهی به هسته پیشران منطقه آزاد تجاری این مجموعه برای تردد خودروهای سنگین خبر داد و گفت: پارکینگ ویژه در این محوطه برای خودروهای سنگین ساخته خواهد شد تا عملیات تخلیه و بارگیری در سوله سرپوشیده بدون مشکل انجام شود.

وی تصریح کرد: دو ماه است که به صورت مستمر برای به سرانجام رساندن ساخت سوله و ساختمان گمرک تمامی این مجموعه در تلاش هستند و باید از تک‌تک آن‌ها تشکر و قدردانی کنم.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی پس از بازدید از هسته پیشران منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی امام (ره) گفت: ملزومات مهم راه‌اندازی یک منطقه آزاد، ایجاد گمرک در آن منطقه است و شرکت شهر فرودگاهی امام (ره) با احداث سوله سرپوشیده (انبار) و ساختمان اداری آن گام مهم و مؤثری برای فعالیت گمرک در این مجموعه برداشته است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه روند ساخت هسته پیشران در شرکت شهر فرودگاهی امام (ره) با سرعت خوبی پیشرفت داشته، گفت: با به سرانجام رسیدن هسته پیشران منطقه آزادتجاری شهر فرودگاهی امام (ره) می‌توان وارد فاز مذاکره با سرمایه‌گذاران شد و از آن مهم‌تر جذب سرمایه‌گذار می‌تواند موجب سرعت بخشیدن به رشد اقتصادی کشور شود، در نتیجه ایجاد چنین فضایی برای کشور مهم و اثربخش است.

وزیر راه و شهرسازی پس از بازدید از هسته پیشران منطقه آزاد تجاری از پروژه احداث مسجد جامع شهر فرودگاهی امام (ره) نیز بازدید کرد.

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین