| کد خبر: 759 |

تین نیوز | قائم مقام معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: هر چند مدیریت هوشمند معابر شهری به ویژه کنترل محدوده طرح ترافیک کمک شایان توجهی به خلوت شدن مرکز شهر کرده اما تا رسیدن به وضعیت مطلوب در ترافیک که به سهم خود کاهش آلاینده‏های هوا را نیز رقم خواهد زد، فاصله زیادی در پیش داریم.
به گزارش تین نیوز از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، مهندس حجت ا... بهروز افزود: مهم¬ترین هدف مدیریت شهری در برنامه‏ 5 ساله شهرداری تهران در بخش حمل و نقل و ترافیک، توجه ویژه به کاهش مشکلات زیست محیطی و تأکید بر کنترل ترافیک به خصوص در محدوده مرکزی شهر است.
وی تقسیم‏بندی مناطق پایتخت با توجه به متغیرهای آلایندگی هوا را از جمله اهداف مهم این برنامه اعلام و تأکید کرد: طبق این طرح، تهران به سه محدوده از جمله حلقه اول که محدوده طرح ترافیک را شامل می¬شود، حلقه دوم که مشتمل بر محدوده طرح زوج و فرد یا همان اضطرار است و حلقه سوم که پیرامون شهر را در بر می¬گیرد، تقسیم می-شود.
مهندس بهروز با اشاره به لزوم کاهش مدت تمدید معاینه فنی از 5 سال به 2 سال، اظهار کرد: طبق نظر کارشناسان، 5 سال اعتبار معاینه فنی بیش از عمر 2 ساله کاتالیست‏ خودرو‏هاست و استاندارد یورو دو ایجاب می‏کند نمایندگان مجلس جهت کوتاه کردن فاصله معاینه فنی و مسئولان مربوطه نیز جهت بهبود کیفیت و عملکرد خودروها اقدام نمایند.
وی با بیان این که به این منظور، حمایت کامل دستگاه¬های ذیربط از جمله مجلس شورای اسلامی و سازمان حفاظت محیط زیست ضرورت دارد، تصریح کرد: معاینه فنی علاوه بر کاهش آلودگی هوا، باعث اطمینان خاطر راننده و سرنشینان خودرو شده و احتمال بروز تصادف بر اثر بروز نقص فنی را کاهش می¬دهد.
قائم مقام معاون شهردار تهران در پایان با تأکید بر کاهش قابل ملاحظه تخلف ورود به محدوده طرح ترافیک،     خاطرنشان کرد: با اهتمام پلیس راهور در برخورد با رانندگان متخلف، گروه‏های ضربتی به منظور پیگیری تخلفات مربوط به مخدوش کردن یا پوشاندن پلاک خودروها تشکیل شده و مجازات¬های سنگینی در انتظار این گونه متخلفان است. 

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین