| کد خبر: 4847 |

تین نیوز | معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: یک بال پرواز برنامه های ترافیکی، پلیس راهور و یک بال دیگر آن مدیریت شهری است و همکاری و هماهنگی کاربردی و میدانی و تشریک مساعی این دو بخش ضامن موفقیت در این برنامه هاست.
 
سید جعفر تشکری هاشمی، افزود: برای سال 93 در حوزه حمل‌ونقل و ترافیک 11 راهبرد داریم که البته آن را در برنامه 5 ساله ترافیک تهران که امسال سال اول اجرای آن است، مد نظر قرار داده‌ایم.
 
وی با اعلام اینکه راهبرد ابتدایی توسعه سیستم‌های حمل‌ونقل عمومی به عنوان روشی مطمئن برای آمد و شدهای شهری است، تأکید کرد: تکمیل شبکه یکپارچه حمل و نقل عمومی در قالب یک مدل هماهنگ، مکمل و در دسترس است و مدیریت هوشمند ترافیک و استفاده از ابزارهای مکانیزه به جای روش های ابتدایی و سنتی در اداره ترافیک، برنامه های بعدی است.
 
معاون شهردار تهران با اشاره به این که اصلاح و بهبود ساختار حمل و نقل از ساختارهای درون سازمانی تا ساختارهای برون سازمانی متناسب با مأموریت ها دیگر راهبرد پیش‌بینی شده است، اظهار کرد: سازگاری حمل و نقل با محیط زیست با توجه به این که محیط زیست شهر تهران به شدت آسیب دیده و به مثابه یک بیمار جدی نیاز درمان اساسی است، برنامه بعدی است.
 
تشکری هاشمی با بیان این که انسان محور نمودن نظام حمل‌ونقل و این که شهر را به جای آن که برای حرکت خودروها طراحی کنیم، برای زندگی انسان ها مناسب سازی نماییم محور بعدی است، تصریح کرد: بدون تردید بین این که شهر جولانگاه خودروها باشد یا محل زندگی مردم و آرامش شهروندان، گزینه دوم را انتخاب می کنیم.
 
وی با تأکید بر این که مدیریت تقاضای سفر به جای نگاه عرضه محور و افزایش ایمنی معابر شهری و تأمین ایمنی شهروندان و بهره وری مناسب از شبکه معابر دیگر راهبردهای پیش بینی شده است، اظهار کرد: ارتقای فرهنگ ترافیک به عنوان محوری کلیدی در جهت تغییر رفتارهای ترافیکی برنامه بعدی است و مادام که این رفتارها حاکم باشد، راه به جایی نخواهیم بود.
 
معاون شهردار تهران با اشاره به این که ساماندهی حمل و نقل بار در تهران با استناد به ماده 9 قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت از دیگر راهبردهای مورد نظر است، اظهار کرد: نهایتاً مشارکت مردم در فعالیت های حمل و نقلی و سپردن کارها به مردم ضمن حفظ نقش حمایتی مدیریت شهری آخرین راهبرد از راهبردهای حمل و نقلی 11 گانه است.
 
تشکری هاشمی با بیان این که سهم 56.1 درصدی از جا به جایی با حمل و نقل عمومی در سال 92 را به 60.40 درصد در سال 93 می رسانیم، تصریح کرد: به این منظور تا پایان سال جاری سهم مترو را از 13.8 درصد به 16.4 درصد و سهم اتوبوسرانی و مینی‌بوسرانی را از 20 درصد به 22.2 درصد می‌رسانیم.
 
وی با تأکید بر این که در تاکسیرانی باید به تدریج برنامه‌های انقباضی را آغاز کنیم چرا که 78 هزار دستگاه تاکسی، 80 هزار دستگاه آژانس و 40 هزار مسافربر شخصی یعنی حدود 200 هزار وسیله نقلیه مسافربر سبک در یک شهر معنا ندارد، خاطرنشان کرد: نسبت به توسعه خطوط موجود و اجرای خطوط جدید و توسعه شبکه مترو با تلاش زایدالوصف اقدام می‌کنیم.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین