| کد خبر: 120015 |

تین‌نیوز|  عضو اسبق شورای شهر گفت: شهرداری بابت کارهای نکرده دیگران، باید پاسخگو باشد و این نشان‌دهنده این است که این بازی یک بازی سیاسی از نوع کثیف و بداخلاقی است، اگر مشکل با قالیباف دارند با دلیل بگویند که قالیباف در فلان مسائل ضعف دارد.
 

امیررضا واعظ آشتیانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»؛ درباره شایعات و هجمه‌هایی که بعد از حادثه پلاسکو علیه شهردار و شهرداری تهران مطرح شد،‌ اظهار کرد: مطالبی که بعد از حادثه پلاسکو مطرح می‌شود یا از نگاه سیاسی یا کارشناسی است، در بحثهای سیاسی بداخلاقی‌ها نقش به سزایی دارد، اگر بخواهیم از نگاه کارشناسی به موضوع پلاسکو بنگریم، زمانی می‌توانیم بگوییم شهرداری در رابطه با پلاسکو قصور کرده که مدیریت واحد شهری محقق شده باشد.

وی با بیان اینکه در دنیا شوراهای شهرها، شورای شهرداری نیستند و کار شهردار صرفاً تونل و بزرگراه‌سازی، نظافت و فضای سبز نیست، خاطرنشان کرد: در دنیایی که آقایان می‌گویند شهرداری در این اتفاق مقصر است، مدیریت واحد شهری محقق است، یعنی تمام سازمانهایی که به مردم خدمت می‌کنند، به جز قوه قضاییه تحت لِوای مدیریت شهری هستند، اگر در شهری که مدیریت واحد شهری محقق شده است، چنین اتفاقی بیفتد، شهردار مؤاخذه می‌شود و باید پاسخگو باشد، من شخصی بودم که در دوره دوم شورای شهر به آقای قالیباف رأی ندادم اما این دلالت بر این نمی‌شود که انصاف را نادیده بگیریم.

واعظ آشتیانی تصریح کرد: اگر بناست بحث کارشناسی شود و به دنبال مقصر بگردند آن کسانی که در داخل و خارج از شورای شهر هستند باید به خودشان نگاه کنند، می‌گویند تجربه شهرداری کامل نبوده است و چرا آتش‌نشانها مجهز به یک سری از سیستمهای اطفای حریق نبوده‌اند؛ سؤالم از آن عده از اعضای شورای شهر است که آن زمانی که بودجه سالانه شهرداری را تصویب می‌کنید، آیا آن زمان دقت کردید که در این بودجه موضوع آتش‌نشانی لحاظ شده یا خیر؟ اصلاً فرض کنیم که شهرداری تهران بودجه آتش‌نشانی را لحاظ نکرده است، شما در آن زمان چه می‌کردید؟ یا خواب بودید، یا خود را به خواب زدید یا منتظر این روزها بودید تا بهانه دستتان بیاید، این منصفانه نیست.

عضو اسبق شورای شهر تهران ادامه داد: اگر به دنبال مقصر هستند به اعتقاد من تمامی دولتهای که در محقق کردن مدیریت شهری کوتاهی کرده‌اند، اعم از دولت اصلاحات، دولت نهم، دهم و یازدهم باید از مردم عذرخواهی کنند و تمامی سازمانهایی که در این قضیه نقش داشتند باید عذرخواهی کنند، نمی‌گویم شهردار تهران نباید عذخواهی کند بلکه شهردار تهران در کنار عذرخواهی این افراد باید عذرخواهی کند و اینکه هجمه را سیاسی و به یک بازی سیاسی،‌ آنهم از نوع کثیف تبدیل کنیم، این کار بسیار ناپسندی است.

وی با بیان اینکه اگر معتقد به بحث کارشناسی هستیم، بحث کارشناسی نیازمند یک سری بسترها است، گفت: در ساختمانی که عمدتاً کارگاهی و تولیدی بوده، نقش بهداشت و ایمنی کارگاه با چه سازمانی است؟ انجام این کار در تعریف قانون وزارت کار است، وزارت کار است که به کارگاه‌ها رسیدگی و سرکشی می‌کند، وزارت کار است که به کارخنجات تولیدی بزرگ و کوچک تذکر می‌دهد، به طور ماهانه از آنها در رابطه با ایمنی پرسنل، محیط و بهداشت سرکشی می‌کند، اگر این سازمانها و ارگانهای مختلف که خدمات‌رسان هستند تحت لوای مدیریت واحد شهری قرار می‌گرفتند، آن وقت پس از بروز حادثه باید مدیریت واحد شهری پاسخگو می‌شد.

معاون اسبق وزارت صنایع و معادن با طرح این پرسش که در حال حاضر مدیریت شهری باید بابت چه موضوعی پاسخگو باشد، اظهار کرد: در حال حاضر شهرداری بابت کارهای نکرده دیگران، باید پاسخگو باشد و این نشان‌دهنده این است که این بازی یک بازی سیاسی از نوع کثیف و بداخلاقی است، اگر مشکل با قالیباف دارند با دلیل بگویند که قالیباف در فلان مسائل ضعف دارد.

امروز شهرداری را صرفاً در مسائل متروسازی، حمل و نقل، ساخت و ساز، فضای سبز و ... خلاصه می‌کنیم، آیا شورای شهر جز این شرح وظایفی که تعریف می‌کنیم وظایفی دارد؟ خیر. اگر شورای شهر، شورای شهر واقعی بود و مدیریت واحد شهری برای حاکمیت داشت امروز باید شورای شهر نیز پاسخ می‌داد، من از نگاه جانب‌دارانه، بلکه از نگاه کارشناسانه و به عنوان شخصی این نظرات را دادم که در دوره دوم شورای شهر، چهار سال تجربه شهر را در شورای شهر دارد و همانطور که گفتم در آن دوره به آقای قالیباف رأی ندادم اما این دلالت بر این نمی‌شود از دایره انصاف دور شویم و به سمت رفتارهای برویم که بیشتر شبیه انقام‌گیری و تخریب است.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین