| کد خبر: 119977 |

تین‌نیوز| جدال های سیاسی و یارکشی های حزبی که این روزها به واسطه باریدن برف در شهر رشت به راه افتاده،نمکی است که نه تنها آش سیاست بازی مدیران راشور کرده که تن خسته این شهر را بیش از پیش می آزارد.
 

خبرگزاری مهر، گروه استان ها- مریم قاضی زاده: بحران زا بودن بارش برف در شهر رشت زخم کهنه ای است که هر بار در فصل زمستان سرباز می کند و امسال حتی دیگر استخوان هایی که مدیران لای این زخم گذاشته بودند هم کارساز نبود و شیرینی بارش این نعمت خدادای که در استان های همجوار به مایه شادی و شعف مردم تبدیل می شود، تلخی مضاعفی را برای مردم شهر رشت به ارمغان آورد.

کندی آمد و شد، شکسته شدن درخت ها و خساراتی که از این طریق به برخی از شهروندان وارد شد و قطع برق در بسیاری از نقاط استان و شهر آن هم تنها به واسطه بارش برف نیم متری، بار دیگر ضعف های استان و شهر را به رخ کشید و حتی دیگر شوهای تلویزیونی مدیران که همه چیز را  آرام توصیف می کردن هم نتوانست مرهمی بر زخم های رشت و دل های غمگین مردم این شهر بگذارد.

اما تلخ تر از این ماجرا، تسویه حساب های سیاسی مدیران استان با یکدیگر است که هرچند باری از روی دوش شهر بر نداشت اما نقاب از چهره مدعیان خدمت به مردم برداشت.
طی روزهای گذشته در حالی که هنوز معابر شهر پر  بود از برفی که حالا دیگر به یخ تبدیل شده  و هربار زیر پای یک نفر را خالی می کند، مدیران از رده استانی گرفته تا شهری به جان هم افتاده و بر چهره هم خراش می دهند که بازهم نمایش تکراری «ما از همه دلسوزتریم» را برای مردم بی گناهی که تنها خواسته شان آمد و شد بی دغدغه در کوچه های پر از برف رشت است، به نمایش بگذارند.

مدیران مدعی که در بحبوحه بحران به وجود آمده به جای آنکه دست در دست یکدیگر فارغ از هر خط مشی سیاسی به فکر ارائه بهترین خدمات به مردم باشند، انگشت تقصیر بر دیگری کشیده و یکدیگر را به اهمال در خدمت رسانی متهم می کنند.
هیچ کدامشان از کوچه پس کوچه های پر برف رشت که راه مردم را گرفته حرفی به میان نیاورد و همه تنها به فکر صید ماهی بزرگتر از این آب گل آلود بودند و بعضا تازه یادشان آمده تا سرمایه گذاری های اشتباه سیاسی شان را با صدای بلند اعلام کنند.

البته در این میان نقش قلم به دستان منفعت طلبی که نقش هیزم این آتش را بازی کردند هم نباید فراموش کنیم که به جای مطالبه حقوق حقه شهروندان، خود را وارد معرکه سیاسیون کرده و رسانه را به محلی برای برافروختن شعله این انتقامجویی ها قرار دادند.
با این حال هرچند بارش برف در شهر رشت برای مردم این شهر و استان هیچ عایدی جز قطعی چندین ساعته برق و مشکلاتی از این دست به همراه نداشت اما محل امتحانی بود برای مدیران و آن دسته از اصحاب رسانه که نشان دهند تا چه میزان دغدغه خدمت رسانی به مردم دارند.

امتحانی که اگرچه خیلی ها از آن نمره قبولی نگرفتند اما بهتر بود به جای پرداختن به یارکشی های نخ نمای اصلاح طلبی- اصول گرایی، با تأسی از فرموده گرانمایه رهبر که فرمودند مدیران از بازی های حزبی و دسته بندی اصولگرایی و اصلاح طلبی دست برداشته و بدون در نظر گرفتن اختلافات سلیقه تنها به فکر خدمت رسانی به مردم باشند، کمی هم مشکلات مردم را دیده، و با مطالبه گری درباره حقوق آنها، در صدد اصلاح امور برآیند چرا که کلانشهر رشت و مردمانش از این بازی های سیاسی خسته اند و تنها خواسته شان زندگی توأم با آرامش است.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین