| کد خبر: 16746 |

تین نیوز |  مجری پروژه مترو خط مرقد مطهر امام خمینی (ره)-پرند از پیشرفت 75 درصدی عملیات احداث این خط خبرداد و تاکید کرد:تامین اعتبارات لازم برای احداث این خط براساس قانون بر عهده شهرداری تهران نیست و در صورت تامین اعتبارات از سوی دولت طی سال جاری این خط در ایستگاه فرودگاه امام (ره) و شهر آفتاب مسافرگیری خواهد کرد.
 
حسینی با بیان اینکه پروژه خط مرقدامام خمینی(ره) – پرند ادامه پروژه خط یک مترو است که از منتها علیه این خط از ایستگاه شاهد منشعب شده و به ایستگاه شهرآفتاب می رسد، گفت: اکنون در ایستگاه شهرآفتاب در بخش ساختمانی و سیویل 90 درصد پیشرفت داشته ایم و تنها عملیات نازک کاری و تاسیسات در این ایستگاه باقی مانده است .
 
وی با اشاره به عدم تحقق اعتبارات در این خط تصریح کرد: چنانچه اعتبارات دولتی به موقع به پروژه داده می شد در اوایل شهریورماه ایستگاه شهرآفتاب مورد بهره برداری قرار می گرفت.این در حالی است که با توجه به عدم دریافت اعتبارات دولتی در این پروژه از برنامه زمانبندی عقب هستیم .
 
به گفته حسینی تکمیل و بهره برداری از این ایستگاه منوط به تامین پول و اعتبارات از سوی دولت است .
مجری پروژه متروی مرقد امام(ره)- پرند افزود: این خط با بیش از 75 درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث است. به طوری که در بخش ایستگاه ها و سازه ها بیش از 90 درصد پیشرفت داشته ایم. در تمام مسیر خاک ریزی ها انجام شده و پل ها ساخته شده و تنها بخش نازک کاری و تاسیساتی مانده است.
 
وی با تاکید بر اینکه اکنون با کمک های شهرداری پروژه در حال احداث است، گفت: چنانچه اعتبارات موردنیاز پروژه از سوی دولت داده شود، طی سال جاری این خط در ایستگاه فرودگاه امام (ره) و شهر آفتاب مسافرگیری خواهد کرد.
 
حسینی تصریح کرد: این خط شامل ایستگاه های شهرافتاب ، ایستگاه واوان ، فرودگاه امام خمینی(ره) و ایستگاه شهر جدید پرند است که در فاز بعدی و طرح های آتی این پروژه، ایستگاه شماره 2 فرودگاه امام خمینی(ره) نیز احداث خواهد شد.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین