| کد خبر: 246478 |

مسیر مشهد- نجف پر ترددترین مسیر در پروازهای خارجی

۴ فرودگاه بین المللی مهرآباد، مشهد، شیراز، اصفهان و تبریز بیشترین نشست و برخاست خارجی را داشته اند.

تین نیوز

بررسی آمار پروازهای خارجی در تیر ماه سال ۱۴۰۱ نشان می دهد پرترددترین مسیر در پروازهای خارجی مسیر مشهد- نجف با تعداد ۲۰۶ پرواز بوده است و۴ فرودگاه بین المللی مهرآباد، مشهد، شیراز، اصفهان و تبریز بیشترین نشست و برخاست خارجی را داشته اند.

به گزارش تین نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، بر اساس گزارش منتشر شده توسط مرکز اطلاعات و آمار شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، پرترددترین مسیر در پروازهای خارجی در تیرماه سال ۱۴۰۱ مسیر مشهد- نجف با تعداد ۲۰۶ پرواز بوده و ۸۰ درصد نشست و برخاست کل پروازهای بین المللی در چهار فرودگاه مشهد، شیراز، اصفهان و تبریز انجام شده است.

طبق گزارش منتشر شده شرکت فرودگاه ها، کل پروازهای فرودگاه های تحت مالکیت شرکت فرودگاه ها در تیرماه  ۱۴۰۱نسبت به ماه مشابه سال گذشته در اعزام و پذیرش مسافر ۲۶ درصد و ارسال و پذیرش بارو پست ۴۱ درصد افزایش را نشان می دهد.

افزایش ۱۰۰ درصدی در نشست و برخاست، اعزام و پذیرش مسافر و ارسال بار در تیرماه

بر اساس آمار در پروازهای بین المللی فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در تیرماه سال جاری نسبت به ماه خرداد در نشست و برخاست، اعزام و پذیرش مسافر و ارسال و پذیرش بار و پست ۱۰۰ درصد افزایش اعلام شده است.

طبق بررسی انجام شده، در پروازهای بین المللی فرودگاه های تحت نظارت یا مالکیت در تیر ماه ۱۴۰۱ نسبت به ماه گذشته در اعزام و پذیرش مسافر۲۵ درصد ، در نشست و برخاست ۲۴ درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست ۲۵ درصد افزایش را نشان می دهد.

طبق آمار، در چهارمین ماه سال جاری حداقل ۸۰ درصد نشست و برخاست کل پروازها به ترتیب در۹ فرودگاه مهرآباد، مشهد، شیراز، اهواز، کیش، اصفهان، تبریز، بندرعباس و آبادان انجام پذیرفته است.

در تیرماه ۱۴۰۱ حداقل ۸۰ درصد نشست و برخاست پروازهای بین المللی در چهار فرودگاه  مشهد، شیراز، اصفهان و تبریز انجام شده است.

مسیر مشهد- نجف پر ترددترین مسیر در پروازهای خارجی

براساس گزارش منتشر شده توسط مرکز اطلاعات و آمار شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، در تیرماه سال ۱۴۰۱ مسیر مشهد به نجف با تعداد۲۰۶ پرواز، پرترددترین مسیر در پروازهای بین المللی و بیشترین مسافر در مسیر نجف به مشهد بوده است.

طبق آمار در پروازهای بین المللی فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در چهارماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۰ در نشست و برخاست، اعزام و پذیرش مسافر و ارسال و پذیرش بار و پست ۱۰۰ درصد افزایش وجود داشته است.

 کل پروازهای فرودگاه های تحت نظارت یا مالکیت شرکت در چهار ماهه سال ۱۴۰۱ نسبت به مدت مشابه سال گذشته در اعزام و پذیرش مسافر ۴۲ درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست ۵۳ درصد افزایش  و در نشست و برخاست ۳ درصد کاهش داشته است.

پروازهای خارجی فرودگاه های تحت نظارت یا مالکیت شرکت در چهار ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته در نشست و برخاست و اعزام و پذیرش مسافر ۱۰۰ درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست ۹۴ درصد افزایش داشته است.

افزایش ۱۰۰درصدی نشست و برخاست، اعزام و پذیرش مسافر و ارسال و پذیرش بارو پست در پروازهای حج و عتبات

پروازهای حج فرودگاه های تحت ظارت یا مالکیت شرکت در چهار ماهه سال ۱۴۰۱نسبت به مدت مشابه سال گذشته در اعزام و پذیرش مسافر،نشست و برخاست و ارسال و پذیرش بارو پست ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

همچنین در پروازهای عتبات، فرودگاه های تحت نظارت یا مالکیت شرکت در چهارماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در نشست و برخاست، اعزام و پذیرش مسافر و ارسال و پذیرش بار و پست ۱۰۰ درصد افزایش وجود داشته است.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

 • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

 • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

 • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین
  0 رویداد‌های ۱۰ روز آینده
  helptinn

  تین‌نیوز در مدت 12 سال فعالیت مستمر، با رعایت اصل بی‌طرفی رسانه‌ای، اخبار، گزارش‌ها و رویدادهای حمل‌ونقل کشور را تحت پوشش و به‌طور رایگان در اختیار علاقه‌مندان و متخصصین قرار داده است.
  ادامه فعالیت این رسانه علاوه بر حمایت‌های معنوی شما که همواره از آن بهره‌مند بوده‌ایم، نیازمند حمایت مادی شما است.

  از ما حمایت کنید