| کد خبر: 172999 |

رضوی خبر داد:

نیمی از حجاج به کشور بازگشتند.

تین‌نیوز | 

سید محمود رضوی مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها با بیان اینکه تاکنون ۱۴ فرودگاه درگیر عملیات پروازهای بازگشت حجاج بوده‌اند، گفت: پروازهای برگشت حجاج در ۷ فرودگاه کشور کماکان در حال انجام‌ است و در ۷ فرودگاه و ۸ استان، پروازها به پایان رسیده است.

به گزارش تین‌نیوز و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سید محمود رضوی اظهار کرد: تا ساعت ۱۲ روز گذشته، در قالب ۱۶۱ پرواز برگشت، بیش از ۴۴ هزار نفر از زوار بیش از ۵۵ درصد به کشور بازگشتند‌.

وی ادامه داد: از این ۱۶۱ پرواز، تعداد ۹۰ پرواز توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و ۷۱ پرواز توسط شرکت هواپیمایی سعودی انجام شد.

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها با بیان اینکه تاکنون ۱۴ فرودگاه درگیر عملیات پروازهای بازگشت حجاج بوده‌اند، بیان کرد: در ۷ فرودگاه کشور پروازهای برگشت حجاج کماکان در حال انجام‌ است و در ۷ فرودگاه پروازها به پایان رسیده است.

رضوی افزود: در استان‌های زنجان، بوشهر، رشت، اهواز، بندرعباس، ارومیه و کرمانشاه پروازهای حج به پایان رسید، البته حجاج ایلامی نیز از طریق فروشگاه کرمانشاه اعزام و پذیرش شدند.

مسؤول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها تاکید کرد: طبق آمار تا ساعت ۱۲ روز گذشته در ۷ فرودگاه و ۸ استان، عملیات حج به پایان رسیده است.

رضوی با بیان اینکه طبق برنامه‌ریزی، پروازهای برگشت حجاج به فرودگاه‌های ساری و یزد از ۱۷ شهریورماه آغاز می‌شود، افزود: همچنین پروازهای برگشت حجاج به فرودگاه تبریز از ۱۹ شهریورماه، فرودگاه گرگان از ۲۰ شهریورماه و فرودگاه بیرجند از ۲۱ شهریورماه، آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در فرودگاه‌های امام خمینی (ره) و مشهد همچنان پروازهای برگشت ادامه دارد، اضافه کرد: بیشترین آمار ورود حجاج مربوط به فرودگاه امام خمینی (ره) با ۴۷ پرواز بوده است و پس از آن مشهد با ۳۲ پرواز، در رتبه بعدی قرار دارد.

به گزارش فارس در پروازهای رفت حجاج ۱۵۶ پرواز برای انتقال حدود ۴۲ هزار زائر به فرودگاه مدینه انجام شد‌ و همچنین ۱۵۹ پرواز با حدود ۴۴ هزار زائر به فرودگاه جده رفت؛ از این بین ۱۸۶ پرواز توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و ۱۲۹ پرواز توسط شرکت هواپیمایی سعودی انجام شد‌.

‌شرکت هواپیمایی سعودی امسال پروازهای فرودگاه‌های مشهد، تبریز، ارومیه، کرمانشاه، گرگان، زاهدان، زنجان، ساری و فرودگاه امام را برای اعزام زائران‌ برعهده دارد.

‌ایران‌ایر مسئولیت جابه‌جایی زائران کرمان، اهواز، یزد، بوشهر، رشت، اصفهان، بندرعباس، بیرجند، همدان و فرودگاه شیراز را برعهده دارد و فرودگاه امام بین دو ایرلاین مشترک است.

‌سرجمع شرکت‌ هواپیمایی سعودی مسئولیت انجام پروازهای حج از ۸ فرودگاه و ایران‌ایر از ۱۰ فرودگاه را برعهده دارند و فرودگاه امام بین دو ایرلاین مشترک است.

‌پروازهای بازگشت همیشه از پروازهای رفت حساس‎تر است، زیرا حجاج پس از یک ماه به وطن باز می‌گردند و خستگی‎هایی دارند و از سویی خانواده‎های آنها نیز چشم انتظارشان هستند و با اشتیاق و تعداد بیشتری برای استقبال آنها به فرودگاه‎ها می‎روند که ضرورت دارد، در این حوزه به دلیل جلوگیری از بروز ترافیک و ازدحام، استقبال‌کننده‌‌های زوار تلاش کنند، به جای آنکه اغلب به فرودگاه بروند، در محله و مساجد مجل از زائران خود استقبال کنند.

منبع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین