| کد خبر: 168692 |

پرونده مشکلات ارزی شرکت‌های هواپیمایی

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اظهار به اینکه در حال حاضر ایرلاین‌ها به شدت در تنگنای تامین ارزی قرار دارند، گفت: در چند روز اخیر ارزی به ایرلاین‌ها تخصیص پیدا نکرده است و در صورت ادامه این مسئله به‌طور قطع پروازها دچار اختلال خواهد شد.

تین‌نیوز | 

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اظهار به اینکه در حال حاضر ایرلاین‌ها به شدت در تنگنای تامین ارزی قرار دارند، گفت: در چند روز اخیر ارزی به ایرلاین‌ها تخصیص پیدا نکرده است و در صورت ادامه این مسئله به‌طور قطع پروازها دچار اختلال خواهد شد.

مقصود اسعدی سامانی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس هوایی تین‌نیوز درباره همکاری بانک مرکزی با شرکت‌های هواپیمای برای تامین ارز مبادلاتی، توضیح داد: مواردی که انجمن شرکت‌های هواپیمایی درخواست داشت تا به تخصیص ارز اضافه شود انجام گرفت و در همین رابطه بانک مرکزی همکاری خوبی با ایرلاین‌ها انجام داد.

وی در ادامه مطلب فوق افزود: اما در یک هفته گذشته ما دچار یک رکود و تاخیر در تائید درخواست‌های شرکت‌های هواپیمایی برای تخصیص ارز، توسط بانک مرکزی هستیم.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با تاکید بر اینکه اگر این روند ادامه پیدا کند و تصمیم درستی در این رابطه اتخاذ نشود شرکت‌های هواپیمایی به‌طور قطع دچار مشکل خواهند شد و از همین رو ممکن است پروازها متوقف شود.

سامانی با اظهار به این مسئله که ایرلاین‌ها در حال حاضر به شدت در تنگنای تأمین ارزی قرار دارند، افزود:  مواردی که از سوی ایرلاین‌ها ثبت سفارش شده درخواست‌هایشان از بانک عامل به بانک مرکزی ارسال شده اما متأسفانه در این چند روز گذشته این موضوع توسط بانک مرکزی تائید نشده است و این امر  به مشکلات شرکت‌های هواپیمایی اضافه خواهد کرد و اگر تصمیم سریعی اتخاذ  نشود قطعاً بسیاری از پروازها دچار اختلال خواهد شد.

او می‌گوید: ‌بین 60 تا 70 درصد هزینه‌های شرکت‌های هواپیمایی با توجه به وابستگی که صنعت هوایی به خارج از کشور دارد هزینه ارزی است.

سامانی در پاسخ به این سؤال که آیا تمام 60 تا 70 درصد هزینه‌های ارزی شرکت‌های هواپیمای توسط ارز مبادلاتی تأمین می‌شود، توضیح داد: از زمانی که سیاست جدید ارزی به بانک‌ها ابلاغ شد و در راستای پیگیری‌های انجام شده همه هزینه‌های ارزی شرکت‌های هواپیمایی از طریق نرخ تعیین شده واگذار کردند اما در چند روز اخیر ارزی تخصیص پیدا نکرده است.

وی به مشکلات ایرلاین‌ها در فرودگاه‌های خارج از کشور در راستای مشکلات ارزی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ایرلاین‌ها در فرودگاه‌های نجف و استانبول به دلیل عدم تخصیص ارز دچار مشکل هستند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ایرلاین‌ها با دادن قول و وعده به‌طرف خارجی عنوان می‌کنند که به دنبال تأمین ارز هستیم  و بعد از حل مشکلات ارزی بدهی خود را پرداخت خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین