| کد خبر: 250329 |

تخلیه و بارگیری ۱۵۹ میلیون تن کالا در بنادر ایران طی ۹ ماه گذشته

میزان تخلیه و بارگیری کالا در بنادر مالکیتی و حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی طی ۹ ماهه گذشته، معادل ۱۵۹ میلیون و ۵۶۸ هزار و ۳۷۴ تن بوده که در قیاس با مدت مشابه سال گذشته، رشد ۶ درصدی را نشان می دهد.

تین نیوز

میزان تخلیه و بارگیری کالا در بنادر مالکیتی و حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی طی ۹ ماهه گذشته، معادل ۱۵۹ میلیون و ۵۶۸ هزار و ۳۷۴ تن بوده که در قیاس با مدت مشابه سال گذشته، رشد ۶ درصدی را نشان می دهد.

به گزارش تین نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، میزان تخلیه کالاهای نفتی تا پایان آذر ۱۴۰۱ در بنادر مالکیتی و حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی معادل ۲۰ میلیون و ۵۴۶ هزار و ۱۱۷ تن، میزان تخلیه کالاهای غیرنفتی ۳۸ میلیون و ۷۹ هزار و ۴۷۲ تن و مجموع تخلیه کالاهای نفتی و غیرنفتی معادل ۵۸ میلیون و ۶۲۵ هزار و ۵۸۹ تن بوده که حاکی از رشد ۱۲ درصدی در بخش تخلیه کالاهای نفتی، رشد ۳ درصدی در بخش تخلیه کالاهای غیرنفتی و رشد ۶ درصدی در بخش تخلیه کالاهای نفتی و غیرنفتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

بارگیری کالاها

میزان بارگیری کالاهای نفتی در بنادر مالکیتی و حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی طی ۹ ماهه نخست سال جاری معادل ۵۷ میلیون و ۶۷۳ هزار و ۸۹۶ تن، میزان بارگیری کالاهای غیرنفتی ۴۳ میلیون و ۲۶۸ هزار و ۸۸۹ تن و مجموع بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی معادل ۱۰۰ میلیون و ۹۴۲ هزار و ۷۸۵ تن بوده است که در مجموع حاکی از رشد ۱۲ درصدی در بخش بارگیری کالاهای نفتی و رشد ۶ درصدی در بخش بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

تخلیه و بارگیری کالا

جمع تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی تا پایان آذر ۱۴۰۱، معادل ۷۸ میلیون و ۲۲۰ هزار و ۱۳ تن و جمع تخلیه و بارگیری کالاهای غیرنفتی ۸۱ میلیون و ۳۴۸ هزار و ۳۶۱ تن بوده؛ همچنین مجموع تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در مدت مذکور معادل ۱۵۹ میلیون و ۵۶۸ هزار و ۳۷۴ تن بوده که حاکی از رشد ۱۲ درصدی در بخش تخلیه وبارگیری کالاهای نفتی، رشد ۱ درصدی در بخش تخلیه وبارگیری کالاهای غیرنفتی و رشد ۶ درصدی در بخش تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی، نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

عملیات کانتینری

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، تخلیه و بارگیری صورت گرفته در بخش عملیات کانتینری نیز تا پایان آذر سال جاری، معادل ۱ میلیون و ۸۳۷ هزار و ۲۶۳ TEU بود که در قیاس با عملیات کانتینری ۱ میلیون و ۷۰۷ هزار و ۷۳۲ TEU طی مدت مشابه سال ۱۴۰۰، رشد ۸ درصدی را نشان می دهد.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
منبع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

 • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

 • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

 • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
  0 رویداد‌های ۱۰ روز آینده
  helptinn

  تین‌نیوز در مدت 12 سال فعالیت مستمر، با رعایت اصل بی‌طرفی رسانه‌ای، اخبار، گزارش‌ها و رویدادهای حمل‌ونقل کشور را تحت پوشش و به‌طور رایگان در اختیار علاقه‌مندان و متخصصین قرار داده است.
  ادامه فعالیت این رسانه علاوه بر حمایت‌های معنوی شما که همواره از آن بهره‌مند بوده‌ایم، نیازمند حمایت مادی شما است.

  از ما حمایت کنید