| کد خبر: 192507 |

رئیس گروه امور صیادان شیلات ایران خبرداد:

رئیس گروه امور صیادان سازمان شیلات ایران از تسهیل در اخذ گواهینامه های صیادی در راستای رفاه جامعه صیادی خبر داد.

تین نیوز

 رئیس گروه امور صیادان سازمان شیلات ایران از تسهیل در اخذ گواهینامه های صیادی در راستای رفاه جامعه صیادی خبر داد.

به گزارش تین نیوز به نقل از مهر، رجایی از همکاری سازمان بنادر و دریانوردی با سازمان شیلات ایران برای تسهیلات بیشتر صیادان عزیز جهت اخذ گواهینامه های شایستگی دریانوردی صیادی و بازنگری دستورالعمل STCW-F خبر داد.

رجایی با اهمیت جامعه صیادی برای سازمان شیلات ایران گفت: خوشبختانه ناوگان صیادی کشور و به ویژه استان هرمزگان دست آوردهایی کم نظیر در حوزه های اقتصادی، ارزآوری، تولید، اشتغال، امنیت داشته و جلوه هایی از اقتدار نظام جمهوری اسلامی است.

وی با بیان اینکه تعاونی و اتحادیه های صیادی از اهمیت ویژه ای در پیشبرد اهداف جامعه صیادی و شیلات برخوردار هستند گفت: تعاونی و اتحادیه های صیادی در صورت داشتن شرایط و گرفتن مجوزهای لازم می توانند از امکانات آموزشی شیلات در شهرستانها استفاده نموده و در قبال آن تسهیلاتی را برای صیادان اعمال نمایند.

رجایی افزود: برای دوره های ملوان صیاد و کاربر موتورهای دریایی گواهینامه تحصیلی برای این دو سمت حذف و همچنین از کاهش طول دوره ملوان صیاد خبر داد.

رئیس گروه امور صیادان سازمان شیلات ایران همچنین افزود: از این پس کلیه صیادان در سمتهای ملوان صیادی، بدون نیاز به گذراندن دوره های ایمنی چهارگانه می توانند نسبت به تمدید گواهینامه خود اقدام نمائید.

وی افزود: تعاونی های صیادی طبق روال قبل نسبت به تکمیل مدارک و پرونده های صیادان با همکاری شیلات شهرستانها اقدام و پرونده ها به صورت یکجا توسط شیلات شهرستانها به مراکز آموزشی و صدور گواهینامه های دریانوردی تحویل گردد.

در ادامه رئیس گروه ترویج شیلات و آبزیان شیلات هرمزگان گفت: برخورداری از ۳۰ درصد بنادر کشور، چهار هزار و ۵۰۰ فروند شناور صیادی، بیش از ۳۱ هزار نفر صیاد و حدود ۲۷۶ هزار تن صید در سال موهبتی است از سوی خداوند برای استان هرمزگان که تداوم این مهم نیازمند حمایت همه جانبه مردم و مسئولین است.

محسن سالاری با بیان اینکه به جرات می توان گفت حدود ۳۰ هزار خانوار در استان هرمزگان از طریق صید و صیادی و به صورت مستقیم در حال امرار معاش هستند گفت: این مهم بیانگر اهمیت صید و صیادی برای استان است که باید تلاش شود این ظرفیت در راستای رونق و توسعه به خوبی به کار گرفته شود.

وی همچنین از تصویب انجام پیگیری های ویژه در خصوص برگزاری دوره های آموزشی و آزمون دریانوردی جهت صیادان شهرستانها ی ابوموسی و سیریک خبر داد.

در ادامه رئیس گروه ترویج شیلات و آبزیان شیلات هرمزگان با اشاره به اهمیت جامعه صیادی در استان و همچنین اهمیت آموزش و تداوم آن گفت: امید است با برنامه ریزی های صورت گرفته شاهد رشد بیش از پیش در برگزاری دوره های آموزشی صیادان در راستای ارتقای فنی و علمی ایشان باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر
خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین