| کد خبر: 176679 |

با نصب سیستم DMR کیفیت مکالمات کاربران ترانک رادیویی از قبیل لکوموتیو رانان افزایش محسوس خواهد داشت و متصدیان ترافیک در هرلحظه امکان برقراری تماس از طریق دیسپچر با قطار موردنظر را خواهند داشت.

تین‌نیوز | 

سایت‌های رادیویی ایستگاه‌های محور یزد، باهدف تکمیل پوشش رادیویی محور یزد- بادرود و افزایش کیفیت مکالمات، ارتقا یافت.

به گزارش تین‌نیوز و به نقل از روابط‌عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، در این طرح یک کانال DMR (سایت رادیویی دیجیتال) به شبکه موجود در ایستگاه‌های یزد، شمسی، اردکان، نایین و سنگی اضافه‌شده است.

براساس این گزارش، همچنین در ایستگاه زواره که تاکنون فاقد سایت رادیویی بود، یک ست سایت DMR با کلیه متعلقات نصب شد.

بر این اساس تعداد سایت‌های DMR این اداره‌کل به ۱۱ ست افزایش یافت تا گامی موثر در راستای ارتقای ایمنی ترددها برداشته شود.

با نصب سیستم DMR کیفیت مکالمات کاربران ترانک رادیویی از قبیل لکوموتیو رانان افزایش محسوس خواهد داشت و متصدیان ترافیک در هرلحظه امکان برقراری تماس از طریق دیسپچر با قطار موردنظر را خواهند داشت.

 Digital Mobile Radio یک استاندارد باز رادیویی است که موسسه استانداردهای مخابراتی اروپا (ETSI) در سال ۲۰۰۵ آن را تصویب کرده است.

DMR مجموعه‌ای از فناوری‌های ترکیبی صدا، اطلاعات، ویژگی‌ها و برنامه‌های کاربردی عمومی و شناخته‌شده را شامل می‌شود که امکان انتقال با یکدیگر روی دو مورد سیستم‌های آنالوگ قدیمی و ترانک را فراهم می‌کنند.

DMR سعی می‌کند مزایای سیستم‌های دیجیتالی شامل کیفیت بالای مکالمات، انتقال اطلاعات، سرویس‌های تکمیلی، بهره‌برداری بهینه از باندهای فرکانسی به همراه حفظ قابلیت پوشش شبکه‌های آنالوگ را به سیستم‌های قدیمی آنالوگ PMR اضافه کند.

هدف اصلی استاندارد DMR ترسیم یک سیستم دیجیتالی با پیچیدگی‌های کم، هزینه‌های پایین و فارغ از برند و پلتفرم است تا بتواند از تشکیل بازارهای انحصاری و فروشندگانی که فقط محصولاتی برای راهکارهای خودشان ارائه می‌کنند و اجازه نمی‌دهند دیگر محصولات در این سیستم سازگاری داشته باشند، جلوگیری کند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین