| کد خبر: 462 |

تین نیوز | مدیر فرودگاه بین المللی آیت الله جمی آبادان گفت: توسعه و عمران فرودگاه آبادان موجب ورود سود غیرمستقیم به شریان های اقتصادی این شهرستان می شود.
 محمدرضا رضایی در نشست مشترک با مسوولان فرودگاه آبادان و بخش گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند به موقعیت فرودگاه بین المللی آیت الله جمی آبادان در سایت توریستی بزرگترین منطقه آزاد ایران اشاره کرد و افزود: وصول چشم انداز بسیار مثبت برای منطقه فقط با همکاری سازمان منطقه آزاد اروند و همفکری تمام بخش های حمل و نقل هوایی محقق می شود.
وی با اشاره به ظرفیت های فرودگاه آبادان و انتظارات مردم منطقه از فرودگاهی با این پیشینه مثبت گفت: عمران و توسعه فرودگاه نقش بسزایی در رونق شهر و منطقه خواهد داشت و سود غیر مستقیمی را در شریان های اقتصادی منطقه وارد می کند.
مدیر فرودگاه بین المللی آیت الله جمی آبادان در خصوص روند افزایش پروازها در سال جاری افزود: همکاری و تعامل شرکت های هواپیمایی، افزایش 54 درصدی پروازها را بدنبال داشت اما غیرفعال بودن فاز دوم ترمینال در پروازهای همزمان شرکت های هواپیمایی، مسافران و کارکنان فرودگاه را با مشکل مواجه می کند.
وی اظهار داشت: مذاکراتی برای رفع این مشکل با سازمان صورت گرفته و تحقق و عملیاتی شدن فاز دوم، فضای فعالیت، افزایش پرواز و در نتیجه افزایش مسافر و گردشگر را بدنبال خواهد داشت.
رضایی افزود: فرودگاه به عنوان مرکز ورودی هر منطقه، بی شک نقش بسزایی در تحقق اهداف مورد نظر خواهد داشت و توسعه و عمران این فرودگاه قطعا در جذب سرمایه گذاری در فرودگاه، منطقه و در نهایت درآمدزایی و جذب بخش خصوصی اثرگذار خواهد بود.
وی با قدردانی از تمام شرکت های هواپیمایی در خصوص فعالیت در مسیر آبادان با توجه به کمبود فضا و امکانات گفت: فرودگاه آبادان آمادگی برقراری پرواز در مسیر دبی، کویت و مناطق شمال کشور را دارد و از تمام شرکت ها دعوت به همکاری می کند.
در این نشست که با حضور روسای شرکت های هواپیمایی و دفاتر خدمات هوایی برگزار شد؛ موضوعاتی در خصوص برقراری پرواز کویت و دبی، کمبود فضای ترمینال، افزایش امکانات فرودگاه، لزوم همکاری و تعامل گمرک در تداوم پروازهای خارجی، مدیریت مسافران عراقی از مرز شلمچه و خرید هواپیما توسط سازمان منطقه آزاد اروند مطرح شد.
برنامه ریزی جهت توقف شبانه هواپیما در باند فرودگاه، اقامت و حمل و نقل کروی پروازی، نصب بالابر برای معلولان، ساختاربندی یکسان شکل ظاهری دفاتر هواپیمایی در فرودگاه، بهره گیری از جاذبه های طبیعی منطقه در جهت جذب گردشگر، افزایش گردشگر و لزوم افزایش خدمات رسانی مطلوب(هتل، حمل و نقل) و تخفیف اخذ عوارض بلیت های پروازی از آژانس ها توسط شرکت های هواپیمایی از دیگر مباحث مورد بحث در این نشست بودند.
در پایان این نشست مقرر شد؛ یک کارگروه و تشکل شهری با حضور نمایندگان فرودگاه آبادان، شرکت های هواپیمایی، معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند، دفاتر خدمات هوایی و آژانس ها تشکیل شود و راهکارها و طرح ها را مورد بررسی قرار دهند.
این نشست با حضور بیش از 30 عضو فعال بخش حمل و نقل هوایی، روسای شرکت های هواپیمایی قشم، زاگرس، آسمان، ایران ایرتور، ایران ایر و نفت، فرماندهی سپاه و پلیس فرودگاه، مدیران آژانس ها و دفاتر خدمات هوایی مستقر در آبادان و خرمشهر، دشت آزادگان، شادگان و مسوولان دوایر فرودگاهی برگزار شد.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین، میزان تصادفات کاهش می‌یابد؟
نتایج
آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین