| کد خبر: 2849 |

پروژه های جدید صندوق اوپک:

تین نیوز | هیات مدیره صندوق اوپك برای توسعه بین المللی در صد و چهل و ششمین نشست كه در وین- اتریش برگزار شد تعداد 10 فقره تسهیلات مالی به نفع طرح‌های زیر بنایی و توسعه ای در كشورهای فقیر و كم درآمد و برخی كشورهای در حال توسعه تصویب كرد.
به گزارش تین نیوز از روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و كمك‌های اقتصادی و فنی ایران، در این نشست 5 فقره تسهیلات به نفع طرح‌های زیربنایی جدید در كشورهای مصر، اتیوپی، سنگال، سیشل و سورینام با ارزش كل بیش از 851 میلیون دلار به تصویب رسید كه طرح‌های مزبور در حوزه های حمل و نقل، انرژی، بهداشت و درمان و آب و فاضلاب تعریف شده اند و عملیات عمرانی و تأمین تجهیزات و ماشین‌آلات آنها به روش مناقصه نامحدود بین‌المللی برگزار خواهد شد.

دعوت از پیمانكاران ایرانی برای ایجاد نیروگاه حرارتی در مصر
بر پایه این گزارش، با توجه به اینكه امكان شركت در مناقصات این طرحهای مصوب صندوق برای تمامی شركت های پیمانكاری از سراسر دنیا وجود دارد، فرصت مناسبی برای پیمانكاران مجرب و تامین كنندگان تجهیزات و ماشین آلات و خدمات فنی و مهندسی ایرانی به منظور بررسی طرح‌های متنوع زیربنایی در كشورهای مختلف و استفاده از آنها در قالب فرصت های صادرات خدمات فنی و مهندسی مهیا است.
این گزارش می افزاید: طرح ایجاد نیروگاه حرارتی 650 مگاواتی در كشور مصر با هزینه كل 685 میلیون دلار از طرحهای بزرگ و جذاب برای شركت های پیمانكاری و تامین كنندگان ایرانی در حوزه برق و نیروگاهی است.
گفتنی است، گزارشات كامل ابعاد فنی، مالی، اجرایی، تداركات و اجزاء 5 طرح موصوف كه مناقصات آنها به روش نامحدود بین المللی در آینده برگزار خواهد شد بهمراه گزارشات طرحهای مصوب قبلی هیات مدیره صندوق اوپك علاوه بر ارسال به سازمان توسعه تجارت ، اتاق بازرگانی، انجمن های تخصصی ذیربط و در پورتال سازمان سرمایه گذاری به نشانی www.OIETAI.ir/fa/opec/plan قابل دسترسی است.
این گزارش در ادامه می افزاید: در این نشست تعداد 1 فقره تسهیلات مصوب به میزان 22/11 میلیون دلار مربوط به كمك به كاهش بدهی‌ها در قالب برنامه كشورهای فقیر به شدت بدهكار در كشور بروندی بود و 4 فقره تسهیلات بمنظور تامین مالی تكمیلی به ارزش 58 میلیون دلار نیز به تصویب رسید.
شایان ذكر است صندوق اوپك برای توسعه بین المللی از نهادهای مالی و توسعه ای بین المللی است كه در سال 1976 میلادی توسط كشورهای عضو سازمان صادركنندگان نفت (OPEC) با هدف كمك به پیشرفت و رشد توسعه اقتصادی و اجتماعی كشورهای فقیر و در حال توسعه از طریق اعطای تسهیلات مالی ترجیحی و كمك های بلاعوض تاسیس شد.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین