| کد خبر: 194506 |

امیر رستگاری در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تبریز:

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع گفت: امروز ایران با فرماندهی و هدایت بی‌نظیر فرماندهی کل‌قوا و با صنایع قدرت‌ساز و قدرتمند دفاعی، نیروهای مسلح هوشیار و آماده، دشمنان را وادار به تغییر ادبیات کردیم.

تین نیوز

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع گفت: امروز ایران با فرماندهی و هدایت بی‌نظیر فرماندهی کل قوا و با صنایع قدرت ساز و قدرتمند دفاعی، نیروهای مسلح هوشیار و آماده، با فرهنگ عاشورایی و حضور همیشه مردم ایران در صحنه از آن‌چنان ابهت و قدرت نظامی برخوردار است که دشمن تا همین چند سال گذشته، با بیان روی میز بودن گزینه نظامی، ایران را تهدید می کرد، ولی با اقتدارمان، آن‌ها را وادار به تغییر ادبیات کردیم و پس از آن، دشمنان از «پرهیز از جنگ»حرف می‌زنند که نشان از قدرت ملت ایران است.

به گزارش تین نیوز به نقل از  روابط عمومی وزارت دفاع، امیر دریادار رستگاری در آستانه 31 مرداد سال‌روز صنعت دفاعی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه تبریز، با تاکید بر این‌که اکنون صنایع دفاعی ایران در اوج اقتدار است اظهار داشت: فشار دشمنان و تحریم‌های آنان هرگز نتوانستند مانع پیشرفت جوانان این مرز و بوم شوند و امروز به خودکفایی و بازدارندگی بالایی دست یافته‌ایم.

وی با مقایسه وضعیت صنایع دفاعی ایران در قبل و بعد از انقلاب، گفت: صنایع دفاعی قبل از انقلاب 17 قلم تسلیحات دفاعی که اغلب صنایع انفرادی بود، تولید می‌کرد و 40 هزار مستشار خارجی در نیروهای مسلح ما خدمت می‌کرد و مسئولیت ساخت و تولید و نگهداری را بر عهده داشتند و اجازه تفکر به نیروهای داخلی را نمی‌دادند اما با پیروزی انقلاب اسلامی و با تزریق روحیه خودباوری توسط امام‌خمینی (ره) در کالبد این ملت، چشم‌انداز بلندی در نیروهای مسلح تصویر شد.

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع، دستاوردهای 40 سال گذشته ایران اسلامی در صنایع دفاعی را مورد اشاره قرار داد و افزود: در دهه اول انقلاب که ایام تهاجم همه‌جانبه رژیم بعثی و قطع وابستگی و خروج مستشاران را داشتیم، نهضت قطعه‌سازی در صنایع دفاعی شکل گرفت.

وی دهه دوم انقلاب را در صنایع دفاعی، دهه ساخت تجهیزات و ادوات مشابه سلاح‌های در اختیار با روش مهندسی معکوس عنوان کرد و ابراز داشت: در دهه سوم هم ارتقای سامانه‌های ساخته شده در دستور کار گرفت که افزایش برد و سرعت، نقطه‌زنی، سهولت در کاربری و سهولت حمل و نقل سلاح‌ها عملیاتی شد و قدرت بازدارندگی ایران به شدت افزایش یافت.

امیر دریادار رستگاری با بیان این‌که در دهه چهارم انقلاب با گذشت سی‌سال از عمر صنایع دفاعی، به‌عرصه طراحی سامانه‌های نظامی با دکترین دفاعی ایرانی وارد شدیم خاطر نشان کرد: همه سلاح‌های ساخته شده در این دهه، متکی به توانمندی ایرانی است. ساخت موشک‌های بالستیک، زمین به زمین، زمین به هوا، زمین به دریا و... توسط فرزندان این سرزمین صورت گرفته است.

وی با اشاره به این‌که ساخت موشک‌های ماهواره بر «سیمرغ» و «سفیر» توسط متخصصین داخلی و متخصصین وزارت دفاع صورت گرفته است، ادامه داد: توانایی طراحی و ساخت جنگنده «کوثر» توسط وزارت دفاع، موجب بهت و حیرت جهانیان شد، چراکه تصور می‌کردند این جنگنده، بازسازی شده از اف5 است ولی وقتی در 29 فروردین در روز ارتش به پرواز در آمد، وابستگان نظامی کشورها از نزدیک دیده و باور کردند. اهمیت آن به این جهت است که برای ساخت یک جنگنده باید به فناوری‌های بسیار پیشرفته دست یافت، که متخصصین ما دست یافتند.

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع از کسب توانایی و تولید بالگردهای بومی تهاجمی و پشتیبانی نیروهای مسلح در کشور خبر داد و گفت: در زمینه ساخت پهپاد، اکنون ایران جزو چند کشور برجسته با پهپادهای برد بلند و تداوم پروازی طولانی است که می‌تواند رصد هوایی و حمل موشک را انجام دهد.

وی با بیان این‌که در دریا توانمندی ساخت انواع زیردریایی ها را داریم ابراز داشت: اکنون زیردریایی ایرانی تحویل نیروهای مسلح شده است و در اعماق اقیانوس هند در حال حراست از آب‌های سرزمینی و بین‌المللی است. در شناورهای تندرو هم جزو 5 کشور نخست دنیا هستیم چراکه سرعت 125 کیلومتر و قابلیت حمل موشک دارند که حتی بسیاری از ابرقدرت‌ها قادر به تولید و طراحی آن نیستند.

امیر دریادار رستگاری با بیان این‌که  در حوزه رزم زمینی هم صنایع دفاعی ما دستاوردهای بسیار بزرگی داشته است، خاطر نشان کرد: تانک «کرارا» با تانک نسل پنجم آلمانی و فرانسوی و روسی و... برابری می‌کند چراکه با سرعت بالا توانایی شناسایی اتوماتیک هدف و هدف‌گیری آن را دارد، ضمن این‌که توپ‌های دور برد را هم در صنایع دفاعی تولید می‌کنیم.

وی با تاکید بر این‌که در حوزه الکترونیک امروز کشور ما در ساخت‌های تمامی سامانه‌های مخابراتی خودکفا است و نیازهای مخابراتی کشور را وزارت دفاع تولید و تامین می‌کند، تصریح کرد: در ساخت رادارهای هوایی و سطحی و... به خودکفایی کامل رسیده‌ایم، در حسگرهای زیر دریا و در تاسیسات جنگ‌های الکترونیکی هم به خودکفایی کامل رسیده‌ایم که اقتدار ایران را در منطقه افزایش داده است.

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع اظهار داشت: امروز ایران با فرماندهی و هدایت بی‌نظیر فرماندهی کل قوا و با صنایع قدرت ساز و قدرتمند دفاعی، نیروهای مسلح هوشیار و آماده، با فرهنگ عاشورایی و حضور همیشه مردم ایران در صحنه از آن‌چنان ابهت و قدرت نظامی برخوردار است که دشمن تا همین چند سال گذشته، با بیان روی میز بودن گزینه نظامی، ایران را تهدید می‌کرد، ولی با اقتدارمان، آن‌ها را وادار به تغییر ادبیات کردیم و پس از آن، دشمنان از «پرهیز از جنگ»حرف می‌زنند که نشان از قدرت ملت ایران است.

این مقام ارشد نظامی صنایع دفاعی، ساقط کردن پهپاد پیشرفته آمریکایی در ارتفاع 60 هزار پایی و آن هم با یک موشک را موجب بهت و حیرت جهانیان دانست و گفت: این نشان‌دهنده قدرت و توانمدی  نیروهای مسلح جمهوری اسلامی  ایران است که  به سامانه‌هایی دست یافته که می‌تواند پهپاد آن‌ها را رصد کرده و با یک موشک هدف قرار دهد.

وی با بیان این‌که به دلیل نوع دوستی نبود که آمریکا به ایران حمله نکرد، بلکه درخواست نظامیان آمریکا از ترامپ بود که ما در محاسبات راهبردی نظامی ایران دچار اشتباه محاسباتی شده‌ایم گفت: ایران در دهه پنجم با اقتدار و سربلندی و در گام دوم مسیر پرافتخار عزت و خودکفایی و افزایش توان دفاعی و بازدارندگی را طی خواهد کرد.

photo_2019-08-17_08-41-34

photo_2019-08-17_08-41-43

photo_2019-08-17_08-41-38

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین