| کد خبر: 187615 |

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان خبر داد:

تین‌نیوز | 

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان، غلامعباس بهرامی نیا، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان در اولین جلسه کمیسیون ایمنی راه‌ها که در محل استانداری برگزار شد، اظهار کرد: خوزستان ششمین استان کشور در طول راه‌های برون شهری بدون احتساب راه‌های روستایی و هفتمین استان کشور در میزان طول راه های شریانی و ترانزیتی کشور است.

وی افزود: 6.1 درصد از راه های برون شهری،  6.7 از راه های شریانی و ترانزیتی و 7 درصد از راه های روستایی کل کشور در استان خوزستان قراردارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت: علی رغم افزایش 10درصدی تردد خودروها در استان طی سال 97 نسبت به سال 96،  تنها نیم درصد افزایش تلفات جاده ای نسبت به مدت مشابه به ثبت رسیده است.

وی افزود: هرسال حدود 145 میلیون تردد در جاده های استان صورت می پذیرد که در سال 97 حدود 15 میلیون افزایش تردد داشتیم.

بهرامی نیا با بیان اینکه استان خوزستان 5.5 درصد جمعیت کشور ، حدود 7 درصد راه های آسفالته کشور و 4.9 درصد از تلفات جاده ای کشور را دارد، بیان کرد: در سال گذشته، 5 درصد از تلفات راه های بین شهری و 3 درصد از تلفات راه های روستای کشور در استان خوزستان بوده همچنین 4.5 درصد از تلفات عابران پیاده کشور، 7درصد از تلفات موتور سواران و 2.4 از تلفات وانت بار کشور مربوط به استان خوزستان است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان تعداد دوربین ثبت تخلفات رانندگی جاده ای را 43دستگاه و تعداد دوربین ثبت تخلفات در حال نصب را 50 دستگاه برشمرد و گفت: 38 درصد از تصادفات سال 97 استان در محورهای اهواز –اندیمشک، اهواز – سربندر، آبادان-اهواز، ایذه – دهدز، اندیمشک – شاوور، دزفول – شوشتر، مسجدسلیمان-اندیکا، آزاد راه خلیج فارس، امیدیه-دیلم، سربندر-رامشیر رخ داده است.

بهرامی نیا یادآور شد: در این مدت 576 مورد تصادف در مسیر اهواز -اندیمشک رخ داد که بیشترین میزان را به خود اختصاص داده است.

به گفته وی در این مسیر 43 تصادف منجر به فوت و 52 تصادف جرحی صورت گرفته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان بیان کرد: علاوه  بر 576  نفر کشته شده در راه های تحت پوشش طی سال 97، تعداد 34 نفر در راه هایی که عمدتا تحت پوشش و نگهداری شرکت نفت هستند اتفاق افتاده و ضررت دارد نسبت به ایمن سازی این محورها از طریق شرکت ملی مناطق نفت خیر جنوب اقدام شود.

بهرامی نیا با بیان اینکه در نوروز 98 در مقایسه با مدت مشابه، شاهد کاهش16 درصد تصادفات جاده ای در خوزستان بودیم، بیان کرد: در این بازه زمانی 64 فقره تصادف منجر به فوت و جرح در راه های استان رخ داده است که 52 فقره در راه های اصلی و 12 فقره در راه های فرعی و روستایی بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان در خصوص آمار تصادفات نوروز 98 گفت: براساس آمار پزشکی قانونی استان در ایام طرح نوروز98  یعنی از 97/12/25 لغایت 17/1/98 تعداد36 نفردر تصادفات راه های برونشهری و روستایی استان کشته شده اند.

وی بیان کرد: 44 فقره از این تصادفات در صحنه تصادف منجر به جرح و 20فقره نیز منجر به فوت حداقل یک نفر شده است و در مجموع این تصادفات 24 نفر  در صحنه تصادف فوت کرده و 60 نفر نیز مجروح شده اند.

بهرامی نیا ادامه داد: 40 درصد تصادفات ناشی از عدم توجه به جلو و خستگی و 23.5 درصد ناشی از تجاوز از  سرعت غیر مجاز و 15 درصد نیز ناشی از انحراف به چپ اعلام شده و این عوامل همچنان از علت های اصلی وقوع حوادث در راه های استان هستند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان اذعان کرد: در 6 فقره از این تصادفات یعنی معادل 9 درصد، ناوگان عمومی سنگین درگیر بوده است که همگی جرحی بوده در 3 تصادف  معادل 4.5 کامیون ها مقصر حادثه و در یک تصادف  نیز اتوبوس مقصر تصادف جرحی بوده است و در 60 مورد نیز خودروهای سواری مقصر حادثه بوده اند.

بهرامی نیا با بیان اینکه در 26.5درصد از تصادفات موتورسیکلت ها درگیرحادثه بوده اندکه در 11 درصد از آن مقصر بوده اند، تصریح کرد: 11 فقره از تصادفات موتورسیکلت در راه های اصلی و 6 فقره در راه های فرعی و روستای رخ داده است .

وی با بیان اینکه بیشترین سهم وسایل نقلیه مقصر حادثه در بازه طرح نوروزی  سال 98 مربوط به خوردرهای سواری به میزان 51 درصد از کل تصادفات جاده ای است، اظهار کرد: سهم تصادفات موتورسیکلت ها در نوروز سال گذشته 23 درصد بود اما این آمار به 11 درصد در نوروز 98 کاهش پیدا کرده اما هنوز بسیار قابل تامل است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان اذعان کرد: در 20درصد از تصادفات نوروزی امسال سواری پراید مقصر حادثه بوده است.

 
 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین