| کد خبر: 21957 |

تین نیوز | مدیرعامل بیمه رازی با تاکید بر اینکه دریافت حق بیمه شخص ثالث براساس قیمت خودرو غیرمنطقی و غیراخلاقی است، گفت: حق بیمه باید براساس میزان ریسک پذیری راننده تعیین شود.
 
یونس مظلومی درباره پیشنهاد بیمه مرکزی برای حذف دریافت بیمه شخص ثالث براساس قیمت خودرو، افزود: براساس این پیشنهاد حق بیمه شخص ثالث باید متناسب با ریسک پذیری راننده تعیین گردد.
 
وی با بیان اینکه، بیمه شخص ثالث در تمام دنیا وجود دارد و قانون آن نیز 45 سال پیش در ایران تصویب شده است، اظهار داشت: حق بیمه شخص ثالث در تمام دنیا براساس سوابق راننده و ویژگی های آن تعیین می شود.
 
به گفته وی، حق بیمه شخص ثالث در سایر کشورها برای افراد جوان و مسن که دارای ریسک بالاتری هستند بیشتر اما برای افراد جا افتاده که میزان ریسک پذیری کمتری دارند، پایین تر است البته علاوه بر این میزان ریسک پذیری راننده و تصادفات گذشته نیز در تعیین حق بیمه تاثیرگذار است.
 
مدیرعامل بیمه رازی تصریح کرد: این در حالی است که حق بیمه شخص ثالث در ایران براساس قیمت خودرو تعیین می شود و برای مثال اگر فردی خودرو بوگاتی داشته باشد، باید بیشتر از فردی که پراید دارد، حق بیمه بپردازد.
 
مظلومی گفت: برهمین اساس نحوه تعیین تعرفه حق بیمه در ایران به گونه ای است که اگر کسی پول بیشتری داشته باشد، حق بیمه بیشتر و کسی که کمتر پول داشته باشد، حق بیمه کمتری می پردازد و میزان دریافت حق بیمه هیچ ارتباطی به نحوه رانندگی و یا احتیاط پذیری وی ندارد.
 
مدیرعامل بیمه رازی افزود: دریافت حق بیمه براساس قیمت خودرو نگاهی کمونیستی و سوسیالیستی به این امر است زیرا باید حق بیمه براساس میزان ریسک پذیری راننده تعیین شود.
 
به گفته وی، فردی که با احتیاط رانندگی می کند باید حق بیمه کمتری بپردازد و فردی که ریسک بیشتری دارد، عقل حکم می کند که حق بیمه بیشتری نیز پرداخت کند.
 
یادآور می شود، محمد ابراهیم امین رئیس کل بیمه مرکزی ایران چندی پیش اعلام کرده بود تعیین قیمت بیمه شخص ثالث توسط شرکت های بیمه براساس قیمت خودرو خلاف است و قوانین و مقررات این اجازه را به ما نمی دهد.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین