| کد خبر: 21954 |

تین نیوز | مدیر مهندسی بازرسی خودرو شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد از تغییر در مدل ارزشیابی کیفی خودروها خبر داد و گفت: در مدل جدید تمرکز بیشتر بر ایرادات عملکردی خودروها صورت می‌گیرد و تعیین خودروهای کیفی سخت گیرانه‌تر خواهد بود.
 
علی عالی نهادی در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران از بازنگری در شیوه ارزشیابی کیفی خودروها خبر داد و گفت: بر اساس مدل جدیدی که به وزارت صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد شده است مدل ارزشیابی کیفی خودروها تغییر خواهد کرد و به سمتی پیش خواهیم رفت که شاخص های ارزیابی برترین خودروهای تولیدی کشور دقیق تر و سنجیده تر خواهد شد.
 
مدیر مهندسی بازرسی خودرو شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد افزود: این مدل جدید از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه شده و امیدواریم تا پایان سال جاری دستورالعمل ها و آیین های ابلاغی از سوی این وزارتخانه را در ارزشیابی خودرو داشته باشیم.
 
وی تصریح کرد: بر اساس این مدل جدید تمرکز بیشتری بر ایرادات عملکردی خودروها خواهیم داشت و به دنبال این هستیم که شاخص های مدنظر مشتریان را در مورد کیفیت خودروهای تولیدی در سنجش ها مدنظر قرار دهیم.
 
به گفته عالی نهادی، وزارت صنعت و معدن و تجارت با حساسیت بالایی در حال بررسی مدل جدید ارزشیابی کیفی خودروها است و بر این اساس امیدواریم با نظرات کارشناسی مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت بتوانیم ارزشیابی کیفی خودروها را متحول کنیم.
 
وی اظهار داشت: در حال حاضر پایش روزانه از کیفیت خودروها صورت می گیرد و گزارشات آن نیز به صورت مستمر به خودروسازان ارائه می شود ضمن اینکه هر هفته خودروسازان خود را با سایر رقبا مقایسه کرده و در جهت ارتقای کیفیت خود تلاش می کنند.
 
عالی نهادی ادامه داد: چنانچه فرآیند ارزشیابی کیفی خودروها اتفاق نمی افتاد ممکن بود تعداد خودروهای ناقص و دچار مشکل به لحاظ ایمنی و فنی بسیار بیشتر از تعداد کنونی بود.
 
وی در ادامه خاطرنشان کرد: 11 هزار ایراد خودروها را شناسایی کرده و به تک تک آنها کدی ارائه کرده ایم و بر اساس آن ایرادات منفی خودروسازان را امتیازدهی کرده و شناسایی می کنیم.
 
مدیر مهندسی بازرسی خودرو شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد اظهار داشت: چنانچه ایرادات فنی مشکلات زیادی را ایجاد کرده و به عنوان مثال دو 50 امتیاز منفی برای خودروسازان حاصل شود آن گاه محموله تولیدی آنها در روز بلوکه شده و اجازه خروج از کارخانه نخواهد داشت.
 
وی اظهار داشت: گزارشات کیفی خودروها به طور مرتب به وزارت صنعت معدن و تجارت، سازمان ملی استاندارد و خودروسازان ارائه می شود و در این میان هیچ گونه مماشاتی با خودروسازان صورت نمی گیرد.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین