| کد خبر: 18522 |

تین نیوز | گروه صنعتی ایران خودرو و سایپا پس از تشكیل جلسه بررسی قیمت خودرو با اعضای كمیسیون صنایع و معادن مجلس و همچنین نظر شورای ملی رقابت، قیمت برخی محصولات پرفروش خود را کاهش دادند.
 
بعدازظهر دیروز -سه شنبه- جلسه بررسی و بازنگری قیمت محصولات خودروسازان در كمیسیون صنایع و معادن مجلس با حضور مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت و خودرو سازان برگزار شد و پس از آن گروه صنعتی ایران خودرو اعلام كرد قیمت های افزایش یافته را بر اساس مصوبه تیرماه شورای رقابت كاهش خواهد داد.
 
براین اساس سهم ایران خودرو از افزایش قیمت تیرماه در خصوص پژو 405 اس.ال.ایكس 9میلیون و 287هزار ریال افزایش پیدا كرده بود كه این خودروساز با كاهش 71درصدی این مبلغ، 6 میلیون و 666 هزار ریال از قیمت این خودرو كم كرد.
 
همچنین سهم كارخانه از افزایش قیمت خودرو سمند ال.ایكس دوگانه سوز در تیرماه گذشته 14 میلیون و 549 هزار ریال بود كه براساس تصمیم جدید، قیمت این محصول 7میلیون و 943هزار ریال، معادل 54درصد تعدیل پیدا كرده است.
 
مدل بنزینی این محصول نیز كه قرار بود 14میلیون و 164 هزار ریال افزایش سهم كارخانه داشته باشد، با 42درصد تعدیل، 6میلیون و 58هزار ریال كاهش قیمت داشته است.
 
در جلسه اعضای كمیسیون صنایع و معادن مجلس با مدیران صنعت خودرو بر تلاش و تمركز بیشتر خودروسازان بر افزایش كیفیت تاكید و مقرر شد خودروسازان پروژه های بهبود كیفیت محصولات را با سرعت و جدیت بیشتری دنبال و اجرا كنند.
 
ایران خودرو یكی از اهداف خود در این كاهش قیمت را افزایش رضایت مشتریان، پاسخگوئی به انتظارات مجلس شورای اسلامی، همكاری با شورای ملی رقابت و تحقق منویات دولت تدبیر و امید در تحقق برنامه استراتژیک خروج از رکود عنوان کرده است.
 
براساس تصمیم اتخاذ شده، خریدارانی که در هفته های گذشته سه محصول مذكور را براساس افزایش 5.5درصدی مصوبه شورای رقابت خریداری کرده اند، مابه التفاوت مبلغ پرداختی را دریافت خواهند کرد.
 
همچنین سایپا گزارش داد: در پی برگزاری نشست کمیسیون صنایع و معادن مجلس که با حضور مدیران وزارت صنعت معدن و تجارت و همچنین مدیران عامل شرکت های سایپا و ایران خودرو برگزار شدد، پس از بررسی نظرات اعضای جلسه مقرر شد گروه خودروسازی سایپا قیمت محصولات پرتیراژ خودرا کاهش دهد.
 
همچنین در جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با مدیران صنعت خودرو کشور بر تلاش و تمرکز بیشتر بر افزایش کیفیت محصولات تاکید و مقرر شد خودروسازان در خصوص ارتقاء کیفیت محصولات خود سرعت و جدیت بیشتری را دنبال نمایند.
 
براین اساس سهم افزایش قیمت محصول ایکس 100 مدل 132 SE از افزایش قیمت های اعلامی توسط شورای رقابت 12230000 ریال بود که گروه خودروسازی سایپا با کاهش 50 درصدی این مبلغ 6080000 ریال از قیمت این محصول را کاهش داد.
 
همچنین گروه خودروسازی سایپا از مبلغ 12730000 ریال افزایش قیمت محصول سایپا SE 111 چهل درصد به مبلغ 5030000 ریال را کاهش داد.
 
گروه خودروسازی سایپا از سهم 12540000 ریال افزایش قیمت محصول سایپا 131 خود نیز 33 درصد بالغ بر 4020000 ریال کاهش داد.
 
همچنین قیمت محصول تیبا گروه خودروسازی سایپا که مبلغ 16440000 ریال افزایش یافته بود، با کاهش 29 درصدی مبلغ 4730000 ریال کاهش یافت.
 
مشتریانی که پس از افزایش قیمت اقدام به خرید نقدی نموده اند مابه التفاوت کاهش قیمت با مبلغ پرداختی خود را به صورت نقدی دریافت خواهند نمود.
 

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین