| کد خبر: 453 |

تین نیوز | با تصویب اعضای شورای اسلامی شهر مشهد فاینانس برای خط 4 اختصاص یافت.
به گزارش خبرنگار ما اعضای شورای اسلامی شهر مشهد در پانزدهمین جلسه علنی شورای چهارم با نظریه كمیسیون برنامه، بودجه و امور اداری مبنی بر اختصاص فاینانس برای اجرای خطوط قطار شهری مشهد، به ویژه خطوط 3 و 4 به منظور اجرایی شدن فعالیت‌های احداث و تكمیل خطوط ریلی موافقت كردند.
بر این اساس شهرداری مشهد موظف شد پیشنهادهای دریافتی را ارزیابی و در صورت تایید نسبت به امضای تفاهم‌نامه اقدام نماید. همچنین قرارداد منعقد شده را پس از طی مراحل قانونی و رعایت تمامی ضوابط حقوقی و فنی به تصویب شورای اسلامی شهر برساند.

آغاز حفاری خط دو قطارشهری مشهد از ایستگاه كوهسنگی
سرپرست شركت قطارشهری مشهد از آغاز حفاری خط دو قطارشهری مشهد از ایستگاه كوهسنگی خبر داد.
 
ابوالفضل میرزایی در حاشیه بازدید شهردار از حفاری ایستگاه خط دو قطارشهری خیابان كوهسنگی بیان كرد: در حال حاضر نگاه جدیدی به پروژه خط دو قطارشهری مشهد در تداوم نگاه‌های قبلی ایجاد شده تا این پروژه از حالت تاخیر خارج شود و شهروندان به زودی شاهد سرعت گرفتن این پروژه مهم خواهند بود.
وی افزود: در این راستا به همراه پیمانكار برنامه‌ریزی جدیدی در حال انجام است تا تاخیرات ایجاد شده در احداث خط دو قطارشهری مشهد جبران شود.
سرپرست شركت قطارشهری مشهد بیان كرد: درحال حاضر در بدنه پیمانكار، نمایندگان مشهد در مجلس، استانداری و مدیریت شهری اعم از شهرداری و شورای اسلامی شهر عزم جدی وجود دارد تا تاخیرات موجود در خط دو جبران شود.
میرزایی تصریح كرد: با توجه به این مهم براساس مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد برنامه‌ریزی شده تا پروژه خط دو قطارشهری مشهد 38 ماهه به بهره‌برداری برسد كه به این منظور در شرف ارائه رنامه زمانبندی جدیدی هستیم كه این برنامه باید قابل كنترل و ریز باشد.
مدیرعامل شركت بهره‌برداری قطارشهری مشهد ادامه داد: در حال حاضر تنها مبانی و زمانبندی احداث خط دو اصلاح می‌شود.
وی در خصوص تامین تجهیزات خط دو نیز گفت: در بخش تجهیزات تا جایی كه ممكن باشد از تولیدات بومی استفاده خواهد شد و در آن بخش نیز كه هنوز به خودكفایی نرسیم طبق ضوابط و مقررات اعمال می‌شود.
 
به گفته میرزایی حفاری خط دو قطارشهری مشهد از ایستگاه كوهسنگی به سمت الندشت آغاز خواهد شد و دستگاه TBM دیگر نیز در بخش شمالی در حال پیشروی است.
سرپرست شركت قطارشهری مشهد خاطرنشان كرد: تامین منابع مالی برای احداث خط دو قطارشهری مشهد با جدیت در حال پیگیری است تا به موقع در اختیار قرار بگیرد.
وی ادامه داد: تاكنون 2 كیلومتر از شفت جنوبی و 5 كیلومتر از شفت شمالی از مجموع 14 كیلومتر خط دو قطارشهری مشهد حفاری شده است.
میرزایی گفت: همچنین دستگاه‌های TBM از 3 ایستگاه در جنوب و 4 ایستگاه در شمال عبور كرده‌اند كه با تاكید شهردار و اعضای شورای شهر حفاری خط دو با قوت ادامه خواهد داشت.
سرپرست شركت قطارشهری مشهد از ثبت 3 ركورد طی دو ماه گذشته در احداث خط دو قطارشهری مشهد خبر داد و گفت: حفاری ماهانه 418 متر تونل توسط TBM با قطر 9.5 متر ركوردی در كشور محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: همچنین روزانه 33.5 متر توسط این دستگاه حفاری می‌شود كه این ركورد در گذشته تنها 31 متر حفاری در روز بوده است.
 
میرزایی تصریح كرد: دركنار این موارد توانستیم 2500 عدد قالب بتنی در یك ماه تولید كنیم كه برابر با حدود 411 متر طول پوشش تونل است.
وی آغاز عملیات اجرایی 7 ایستگاه خبر داد و گفت: عملیات اجرایی 7 ایستگاه شامل میدان شریعتی، شهید كاوه، راه‌‌آهن، سعدی، شهدا و ایستگاه‌ انتهای بولوار طبرسی و كشف رود آغاز خواهد شد تا ظرف یك سال آینده محدودیت ترافیكی و مشكلات این ایجاد شده برای شهروندان در این نقاط برطرف شود.

آغاز به كار اولین دستگاه شستشوی مكانیزه قطار شهری كشوردر مشهد
مدیرعامل شركت بهره‌برداری قطارشهری مشهد از جابه جایی 65 میلیون نفر توسط خط یك قطارشهری طی 37 ماه گذشته خبر داد.
ابوالفضل میرزایی در مراسم رونمایی از اولین دستگاه شستشوی مكانیزه قطارشهری كشور و توقفگاه شبانه قطار شهری در دپوی غرب مشهد با اشاره به میزان جابه جایی مسافر توسط خط یك قطارشهری مشهد بیان كرد: طی 37 ماه گذشته 65 میلیون نفر توسط قطارشهری مشهد جابه جا شد. وی در ادامه به اولین دستگاه شستشوی مكانیزه قطارشهری كشور اشاره كرد و افزود: در سال 89 براساس نیاز، مناقصه‌ای برای خرید دستگاه شستشوی قطارشهری برگزار شد كه برنده آن یك شركت ایرانی با محصول ایتالیایی بود اما با توجه به اینكه خرید آن هزینه بالایی داشت و همچنین امكان نصب آن وجود نداشت تصمیم گرفته شد دستگاهی توسط مهندسان ایرانی ساخته شود كه امروز نیز آن دستگاه به مناسبت دهه مبارك فجر رونمایی شد.
 
وی افزود: این دستگاه با هزینه 400 میلیون تومان در كمتر از 18 ماه ساخته شده است كه می‌تواند با مصرف 400 لیتر آب و دارای بیشترین آب بازیافتی در عرض یك دقیقه و 30 ثانیه هر واگن 60 متری را بدون توقف و با سرعت كم به صورت مكانیزه شستشو نماید.
سرپرست شركت قطارشهری مشهد بیان كرد: این دستگاه می‌تواند تمام زوایای پنهان قطارشهری را شستشو كند و نیازهای بیشتری را نسبت به مشابه اروپایی خود مرتفع می‌كند.

احداث پاركینگ مكانیزه پازلی در ایستگاه غدیر قطار شهری مشهد

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیك شهرداری مشهد از احداث و بهره‌برداری از پاركینگ مكانیزه در محل ایستگاه غدیر قطار شهری خبر داد.
سید مهدی امامی میبدی با اعلام این خبر افزود: از ابتدای سال جاری با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و تخصیص بودجه مناسب جهت احداث و تكمیل پاركینگ‌های مكانیزه و طبقاتی سطح شهر، پروژه‌های متفاوتی همچون پاركینگ 17شهریور به بهره‌برداری رسید.
وی ادامه داد: طی نیازسنجی‌های انجام شده، از ابتدای سال نصب پاركینگ مكانیزه در محل ایستگاه غدیر قطار شهری به تصویب رسید و مراحل احداث آن آغاز شده است.
امامی گفت: این پاركینگ با ظرفیت 53 دستگاه خودرو در فضایی به مساحت 200 مترمربع احداث شده است كه در گذشته در همین فضا فقط امكان پارك 12 خودرو وجود داشت.

نظام آراستگی محیط كار جزو لاینفك قطارشهری است

ابوالفضل میرزایی در مراسم افتتاحیه نظام آراستگی و ممیزی محیط كار گفت: با توجه به نوع خدمت ارائه شده از سوی این حوزه و اهمیت زمان و نظم در آن، موضوعاتی همانند نظام آراستگی محیط كار از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
وی بیان كرد نظام آراستگی محیط كار جزو لاینفك قطارشهری است چرا كه ساعت حركت قطارها باید بسیار دقیق باشد و این جز با نظم، ترتیب و هماهنگی دقیق میسر نخواهد شد.
در ادامه این جلسه مدیر تشكیلات، بهبود روش‌ها و آموزش شهرداری مشهد نیز گفت: ایرانیان از روزگاران قدیم و به ویژه با ظهور اسلام مبحث نظام آراستگی را اجرا می‌كردند.
سلیمانی تصریح كرد: ایرانیان سنت خانه تكانی را در خانواده‌ها نهادینه كردند كه در آن عملاً تكنیك نظام آراستگی اجرا می‌شود، چرا كه در آن ابتدا اقلام ضرور و غیرضرور مشخص و تفكیك می‌شود سپس از تعیین تكلیف آنها نظافت صورت می‌گیرد.
همچنین مسوول دبیرخانه نظام آراستگی محیط كار شهرداری نیز گفت: در این مرحله برخلاف سال گذشته به منظور بومی‌سازی و نهادینه كردن فرهنگ آراستگی در كلیه حوزه‌های شهرداری مقرر شده كلیه تصمیم‌گیری‌ها با هماهنگی و مدیریت خود حوزه‌ها و مدیران ارشد هر واحد در قالب كمیته تعالی و كارگروه‌های اجرایی صورت گیرد.
وی تصریح كرد: یكی از تفاوت‌های اصلی اجرای این نظام نسبت به سال گذشته دامنه اجرای طرح است كه در سال گذشته 3802 نفر با تكمیل حدودا 5000 چك لیست ممیزی شدند ولی امسال ممیزی برای حدودً 8000 نفر با پركردن 15000 چك لیست صورت خواهد گرفت.
گفتنی است نظام آراستگی محیط كار، ممیزی كلیه حوزه‌های شهرداری مشهد از 26 بهمن ماه آغاز و تا 3 اسفند انجام می‌شود.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین