| کد خبر: 5851 |

تین نیوز | معاون وزیر راه و شهرسازی در اولین نشست شرکت ساخت و توسعه با پژوهشگاه بین‌المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله گفت: توجه به مقاوم سازی و ایمنی در ساخت و نگهداری شریان های حیاتی حمل و نقل، یکی از اولویت های توسعه زیرساخت های کشور است و باید با ایجاد ساز و کار های مدیریت بحران در صنعت حمل و نقل، بالاخص مقاوم سازی در برابر زلزله ایمنی راه ها را افزایش داد.
 به گزارش تین نیوز از روابط عمومی شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه در این جلسه با اشاره  600 پروژه در دست اجرای شرکت ساخت عنوان کرد: موضوع زلزله در ساخت پروژه‌های ما بسیار حایز اهمیت است چرا که تونل‌ها، پل‌ها و سایر ابنیه فنی پروژه‌ها هم در حین اجرا و هم در زمان بهره‌برداری باید مبتنی بر استانداردهای مقاوم‌سازی در برابر زلزله ساخته شوند.
دکتر نورزاد در ادامه نشست و در راستای تعامل سازنده با این پژوهشگاه عنوان کرد:  باید به مسایل تحلیل دینامیکی در تمام پروژه‌ها توجه گردد و سیستم مانیتورینگ در پروژه‌ها نهادینه شود تا هرگونه خطری که ممکن است پل‌ها، تونل‌ها و هرگونه ابنیه فنی پروژه‌‌ها را تهدید کند مورد بازبینی و نظارت دقیق قرار گیرد تا بتوانیم از بروز مشکلات و بحران‌های احتمالی جلوگیری کنیم.
وی در این زمینه انعقاد یک تفاهم نامه با پژوهشگاه را از اهداف دیگر این نشست دانست و اظهار داشت: در آینده نزدیک با همکاری پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله در بحث مقاوم‌سازی، مانیتورینگ، تحلیل دینامیکی و فعالیت‌های پژوهشی  مرتبط اقدامات جدی و پایه‌ای انجام خواهد شد.
وی در ادامه برگزاری دوره‌های آموزشی را با توجه به پتانسیل‌های شرکت ساخت وتوسعه و همچنین پژوهشگاه را از دیگر اقدامات مهم در این راستا عنوان کرد تا بتوان استفاده از تکنولوژی‌های نوین و همچنین دستاوردهای جدید علمی را در احداث پروژه‌های زیرساختی به کار بست.
دکتر تسنیمی، رییس پژوهشگاه نیز در این نشست که با هدف پایش زلزله در مستحدثات راه، راه‌آهن و ... برگزار شده بود گفت: اغلب اوقات شریان‌های ارتباطی تحت تاثیر وقوع زلزله‌های متوسط قرار دارند که این امر در طول زمان اثر غیرقابل انکاری بر روی این مناطق می‌گذارد. در این راستا مطالعات جدی و پیشگیرانه برای جلوگیری از بروز خطرات و حوادث احتمالی از اهداف همکاری و تعامل پژوهشگاه بین‌المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله با شرکت ساخت وتوسعه است.
در پایان این نشست از ایستگاه‌های زلزله‌نگاری، آزمایشگاه پژوهشکده مهندسی ژئوتکنیک و آزمایشگاه پژوهشکده مهندسی سازه بازدید به عمل آمد.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین