| کد خبر: 80049 |

تین نیوز | معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۵ هزار روستا در حاشیه خطوط ریلی قرار دارند گفت: زیباسازی و ایمن‌سازی حاشیه خطوط ریلی برای روستاهای همجوار مورد توجه است. وی‌تاکید کرد با توجه این‌که قرار است سرعت قطارها افزایش پیدا کند، حتما باید برای ایمنی تقاطع‌ها فکر اساسی شود تا عبور عرضی از خطوط راه‌آهن سهل‌تر و ایمن‌تر صورت بگیرد.
 

سیدحسین میرشفیع با اشاره به آغاز هفته ایمنی ریلی از ۲۴ بهمن گفت: براساس هماهنگی که با شرکت راه‌ آهن انجام شد٬ زیباسازی و ایمن‌سازی حاشیه خطوط ریلی برای روستاهای همجوار مورد توجه است بنابراین با آقای خندان‌دل معاون وزیر کشور هم صحبت شد و او استقبال کرد تا در قالب یک کار مشارکتی با دهیاری‌ها این اقدامات انجام شود.

وی با بیان اینکه ۵ هزار روستا در حاشیه خطوط ریلی قرار دارند افزود: شرکت راه‌آهنGIS  خطوط ریلی را به معاونت راه روستایی داد٬ ما نیز GIS خطوط ریلی را باGIS  راه‌های روستایی انطباق دادیم و تقاطع‌های این دو شبکه مشخص شد تا این تقاطع‌ها ایمن‌سازی شوند.

معاون راه روستایی وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: البته تقاطع‌های مشخص شده از انطباقGIS  خطوط ریلی با GIS  راه‌های روستایی رسمی هستند، حال آن‌که حجم زیادی‌ هم تقاطع‌های غیررسمی داریم که از آنها عبورهای غیرمجاز انجام می‌شود. با توجه این‌که قرار است سرعت قطارها افزایش پیدا کند حتما باید برای ایمنی این تقاطع‌ها فکر اساسی شود تا عبور عرضی از خطوط راه‌آهن سهل‌تر و ایمن‌تر صوزت بگیرد.

وی افزود: در مجموع ایمنی‌سازی تقاطع‌های دسترسی روستایی و خطوط ریلی نمی‌تواند صرفا با احداث تقاطع غیرهم‌سطح انجام شود قطعا بخشی از این تقاطع‌ها باید هم‌سطح باشد تا عبور مردم سریع انجام شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مزایای دیگر انطباقGIS  خطوط ریلی با GIS  راه‌های روستایی ادامه داد: از راه‌های روستایی برای امدادرسانی در مواقع خطر و تخلیه جمعیت در شرایط اضطراری نیز می‌توان استفاده کرد. زمانی‌که در حوزه ریلی مشکل مخاطره‌آمیزی به‌ وجود آید نیز می‌توان از امکان دسترسی راه‌های روستایی به حاشیه خطوط راه‌آهن بهره‌مند شد.

سیدحسین میرشفیع معاون راه روستایی وزیر راه و شهرسازی گفت: کار دیگری که برای ایجاد جذابیت اجتماعی در ایمنی خطوط راه‌‌آهن می‌تواند مدنظر قرار گیرد برگزاری مسابقه‌های دانش‌آموزی در روستاهای حاشیه خطوط ریلی و اهدای هدایایی چون بلیت رفت و برگشت رایگان مشهد به دانش‌آموزان برگزیده است.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین