| کد خبر: 6442 |

تین نیوز | معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان از پیگیری نصب دوربین‌های پلاک‌خوان جاده‌ای در استان همدان خبر داد.

محمدابراهیم الهی‌تبار صبح امروز در کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان همدان با اشاره به برگزاری اولین کمیته مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال 93 گفت: امسال عنوان کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز تغییر یافته است.
 
وی از کسب رتبه سوم استان همدان در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز در بین استان‌های سطح دوم خبر داد و افزود: بر اساس شاخص‌های دهگانه استانی و با اشاره به تشکیل کمیته‌ها، سال گذشته استان همدان بعد از آذربایجان شرقی مقام سوم را در بین استان‌های سطح دوم در امر مبازره با قاچاق کالا و ارز کسب کرد.
 
معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان از پیگیری امور نصب دوربین‌های پلاک‌خوان جاده‌ای خبر داد و گفت: در بحث پایش تصویری جاده‌ای، کنترل ورودی‌ها و خروجی‌ها جاده‌ها مورد توجه بوده است.
 
وی با تاکید بر ارائه طرح‌های پژوهشی در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز عنوان کرد: دستگاه‌های مختلف می‌توانند با استفاده از اعتبارات سازمان‌ها و کمک‌های استانی در راستای ارائه پژوهش‌های کاربردی تلاش کنند.
 
الهی‌تبار با اشاره به لزوم اجرای امور فرهنگی در استان افزود: فرهنگ‌سازی در راستای مبارزه با قاچاق کالا و عدم استفاده از کالاهای خارجی مهم است.
 
وی گفت: نباید استفاده از لوازم‌التحریر خارجی در بین دانش‌آموزان رواج یابد و باید فرهنگ‌سازی در این زمینه انجام شود.
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان نیز از تشکیل چهار جلسه با 18 مصوبه که 15 مورد آن اجرایی شده در کمیته سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در مبارزه با قاچاق کالا و ارز سال 92 خبر داد و اظهار کرد: سه مصوبه کمیته سازمان صنعت، معدن و تجارت در ارتباط با طرح شبنم بود که با لغو آن اجرایی نشد.
 
سعید سیاری با اشاره به برپایی گشت‌های مختلف در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان طی سال گذشته یادآور شد: در بخش کشفیات دخانیات 125 گشت، یک‌هزار و 610 بازرسی، و تشکیل 190 پرونده در سال گذشته انجام شد.
 
وی ادامه داد: گشت‌های سازمان در بخش تجهیزات پزشکی 42 مورد بوده که 150 بازرسی و تشکیل 30 پرونده داشته است.
 
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان همدان از 75 گشت در سطح عرضه از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت خبر داد و گفت: پنج هزار و 370 بازرسی با 125 پرونده به ارزش سه میلیارد و 876 میلیون ریال طی سال گذشته از سوی سازمان در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز انجام شد.
 
وی در پایان جمع کل گشت‌ها را 242 مورد دانست و افزود: در سال 92 جمعاً هفت هزار و 130 بازرسی با تشکیل 345 پرونده از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت در مبارزه با قاچاق کالا و ارز انجام گرفت.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین