| کد خبر: 5864 |

تین نیوز | جاده آبباریک ورامین به دلیل کم عرض بودن و نداشتن علائم راهنمایی و رانندگی مناسب تاکنون جوانان زیادی را در وارمین به کام مرگ کشیده است به طوری که مردم ورامین نام این جاده را به جاده مرگ تغییر داده اند.
 
شهرستان ورامین با سابقه درخشان تاریخی و دینی، از برخی امکانات نرم افزاری و سخت افزاری محروم است که یکی از آنها داشتن جاده مناسب در برخی محورهای مهم شهری است.
 
تا چند سال پیش همواره شهروندان ورامین در جاده ورامین - تهران به دلیل کم عرض بودن و تردد فراوان وسائل نقلیه شاهد تصادفات مرگبار بودند که با تعریض این جاده از حجم تصادفات به شدت کاسته شد اما اکنون جاده آبباریک ورامین که محل عبور و مرور بسیاری از شهروندان به سمت تهران و شهرک صنعتی چرمشهر است معضلات فراوانی را برای مردم ورامین ایجاد کرده است.
 
جاده آبباریک ورامین به دلیل کم عرض بودن و نداشتن علائم راهنمایی و رانندگی مناسب به محل پرپر شدن جوانان ورامینی بدل شده به طوری که مردم ورامین نام این جاده را به جاده مرگ تغییر داده اند.
 
شهروندان منطقه آبباریک ورامین ضمن ابراز نارضایتی از وضعیت موجود جاده آبباریک از سکوت طولانی مدت مسئولان شهرستان ورامین به شدت انتقاد کردند و خواستار توجه جدی مسئولان شدند.
 
فرزند و برادر زاده ام را در جاده مرگبار آبباریک از دست دادم
یکی از شهروندان ورامین که در جاده آبباریک فرزند خود را از دست داده است اظهار داشت: جاده آبباریک ورامین به دلیل رفت و آمد شهروندان به سمت تهران و شهرک صنعتی چرمشهر حجم زیادی از خودرو را در خود جای داده است.
 
اکبر نامدار افزود: پس از راه اندازی محور قم - گرمسار حجم عبور و مرور در جاده آبباریک به شدت افزایش پیدا کرد در حالی که به هیچ عنوان این جاده پاسخگوی این حجم از خودروها نبوده و نیست.
 
وی ادامه داد: در دولت گذشته قول داده شد تا این جاده عریض شود و با نصب علائم راهنمایی و رانندگی از حجم تصادفات کاسته گردد اما متأسفانه این قول عملیاتی نشد و فقط اکنون مقداری از جاده به صورت خاکی عریض شده که معمولا رانندگان از آن مسیر استفاده نمی کنند.
 
نامدار اضافه کرد: فرزند خود را در این جاده از دست دادم و در چند روز گذشته برادرزاده ام نیز در این جاده تصادف کرده و به دیار باقی شتافت اما متأسفانه این تصادفات و پرپر شدن جوانان این منطقه باعث تسریع در تعریض جاده آبباریک نداشته است.
 
این برادر شهید عنوان کرد: چندین بار به فرمانداری و مسئولین مربوطه مراجعه کردم و با ذکر دلایل و مستندات از آنان خواستم که نسبت به تعریض جاده اقدام کنند اما متأسفانه تاکنون این پیگیری ها به نتیجه لازم نرسیده است.
 
تعریض جاده آبباریک ضروری است
این درحالیست که معاون سابق عمرانی فرمانداری ورامین در 14 اسفند 1391 در گفتگو با رسانه ها اظهار داشت: پروژه تعریض جاده ورامین ـ آبباریک - چرمشهر جزو درخواست‌های اساسی و قدیمی مردم آبباریک و اهالی روستاهایی که راه دسترسی آنها جاده آبباریک است بوده و به‌دلیل وضعیت نامناسبی که دارد از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است.
 
حسین دهقان افزود: در سال‌های اخیر شاهد تصادف‌های ناگواری در این جاده بوده‌ایم که متاسفانه برخی از این تصادفات منجر به فوت شهروندان شده، بهِ‌ نحوی که تعریض این جاده تقاضای اصلی اهالی روستاهای آبباریک، خالد‌آباد، دمزآباد و دیگر شهروندان است.
 
وی در ارتباط با روند اجرای پروژه اظهار داشت: فاز اول این پروژه که از ورامین تا آبباریک است به‌طول هفت کیلومتر و با اعتباری بالغ بر 90 میلیارد ریال بوده که هم اکنون به فضل خدا پیمانکار پروژه مشخص و عملیات عمرانی آن آغاز شده است.
 
دهقان ادامه داد: این پروژه علاوه بر اهمیت فوق‌العاده‌ای که برای اهالی روستاهای مجاور دارد، نقش بسزایی در دسترسی مردم شریف شهرستان ورامین به اتوبان قم گرمسار ایفا می‌کند و به لطف خدا پس از اجرای این پروژه مردم به راحتی می‌توانند به جاده قم گرمسار دسترسی داشته باشند.
 
پیمانکار طرح تعریض جاده آبباریک از قابلیت کافی برخوردار نبود
این در حالیست که مدیرکل سابق راه و شهرسازی استان تهران در دوم آذرماه 1392 اظهار داشت: جاده آبباریک از پروژه های مهم استان تهران است که با وجود محدودیت های اعتباری تلاش داریم تا به زودی اجرای آن را آغاز کنیم.
 
فریبرز واحدی افزود: پیمانکاری که برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده بود از قابلیت کافی برخوردار نبود و نتوانست به تعهدات خود عمل کند اما اداره کل راه و شهرسازی استان تهران با وجود سختی های پیش رو، به دلیل برخی از محرومیت ها نگاه ویژه ای به اجرای طرح های راه سازی در ورامین داشته به طوری که در سال گذشته 220 میلیارد ریال پروژه راه سازی در ورامین تحویل دهد.
 
وی ادامه داد: مجموعه اداره کل راه و شهرسازی استان تهران با وجود محدودیت های پیش رو تلاش دارد تا با برنامه ریزی مناسب اجرای طرح محور جواد آباد و آبباریک را در دستور کار قرار دهد و با اجرای سریع آن زمینه برخورداری مردم از مسیر امن را فراهم آورد.
 
تأخیر در اجرای پروژه جاده آبباریک موجب بروز تصادفات منجر به فوت در ورامین شده است
اما فرماندار دولت یازدهم در حاشیه سفر مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران به ورامین در سوم اسفند 1392 اظهار داشت: یکی از مهمترین برنامه های مسئولین شهرستان ورامین، تکمیل پروژه های نیمه تمام باقی مانده در شهرستان است که این امر با اولویت بندی پروژه های مهم با جدیت دنبال می شود.
 
محسن خوانساری افزود: پروژه های نیمه تمام علاوه بر این که بار مالی فراوانی را به نظام تحمیل می کند، فرصت خدمت رسانی به شهروندان را نیز با تأخیر مواجه خواهد کرد.
 
وی یکی از مهمترین پروژه های نیمه تمام شهرستان را در بخش راه اعلام کرد و گفت: برخی از پروژه های نیمه تمام از جمله پروژه های راه سازی ارتباطی مستقیم با مردم دارند و تأخیر در اجرای آن مشکلات عدیده ای را برای به بار خواهد آورد.
 
خوانساری گفت: جاده ورامین به آبباریک از جمله پروژه هایی است که نقش اساسی در توسعه شهرستان ایفا می کند زیرا این مسیر علاوه بر جاده دسترسی اهالی چندین روستا به مرکز شهرستان، جاده اصلی شهرک صنعتی چرمشهر و نیز دسترسی مردم به جاده قم نیز محسوب می شود و تأخیر در اجرای این پروژه باعث شده تا متأسفانه در این محور شاهد بروز تصادفات منجر به فوت باشیم. 
 
جاده آبباریک جان مردم ورامین را به خطر انداخته است
نماینده مردم شهرستان ورامین، پیشوا و قرچک نیز در چندین دیدار تأکید کرد: یکی از مهمترین مطالبات مردم شهرستان ورامین دسترسی به راه های مواصلاتی مطمئن است که این امر به دلیل عدم تخصیص اعتبارات لازم با کندی مواجه شده است.
 
سید حسین نقوی حسینی افزود: تأخیر در اجرای پروژه های راه سازی به خصوص در محور ورامین به آبباریک همواه جان مردم این شهرستان را با خطر روبرو کرده و باعث ناامنی این مسیر احساس شده است.
 
وی اظهار داشت : انتظار مردم شهرستان ورامین از مسوولین استانی و کشوری این است که با برنامه ریزی مناسب و اختصاص اعتبارات مورد نیاز زمینه تکمیل این پروژه ها فراهم کرده و هر چه سریعتر نسبت به تکمیل این پروژه های نیمه تمام اقدام کنند.
 
این مسئول همچنین در یکی از نطق های پیش از دستور خود در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد وزارت راه تأکید کرد: اخیرا دو جوان زیر ۳۰ سال جان خود را از دست داده‌اند، از وزیر راه می‌خواهم به داد مردم برسد، جاده ورامین آب‌باریک نیز به طور مستمر قربانی می‌گیرد و هر از چند گاهی از روستاهای اطراف کسی جان خود را از دست می‌دهد.
 
تعریض جاده آبباریک در جلسه شورای برنامه ریزی استان تهران مطرح می شود
فرماندار ورامین درباره آخرین وضعیت جاده آبباریک نیز اظهار داشت: تعریض جاده آبباریک یکی از خواسته های مهم و اساسی مسئولان شهرستان ورامین نیز محسوب می شود و در این زمینه رایزنی های مختلفی نیز صورت گرفته که تلاش داریم در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران بودجه لازم برای این پروژه را کسب کنیم.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین