| کد خبر: 50959 |

تین نیوز | مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس برنامه زمان بندی شده، 500 کیلومتر بزرگراه در صورت تخصیص اعتبار در این استان ساخته خواهد شد.
 
منصور ملاشاهی نبود اعتبار را مهمترین مشکل راه و شهرسازی برای افزایش بزرگراه در استان عنوان کرد و افزود: برای ساخت هر کیلومتر بزرگراه نزدیک به 20 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
 
وی اظهار داشت: تا کنون برای 10 هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی در شمال سیستان و بلوچستان، فقط 176 کیلومتر بزرگراه ساخته شده است.
 
وی ادامه داد: بیشتر این بزرگراه ها در قطعه های مختلف در جاده های خاش-ایرانشهر، زاهدان-زابل، زاهدان-بم و در مساحت کمتر در شهرستان های سراوان و بلوار خلیج فارس زاهدان ایجاد شده است.
 
مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: سال گذشته اقدامات مناسبی برای تامین ایمنی بیشتر در راه های استان همانند خط کشی هزار و 500 کیلومتر راه، 300 کیلومتر روکش آسفالت جدید در نقاط مشکل دار، حذف شش نقطه حادثه خیز در راهها و اصلاح 150 کیلومتر شیب شیروانی خاکریز انجام شده است.
 
ملاشاهی افزود: در صورت تخصیص اعتبارات کافی پروژه های مختلفی برای بهبود وضعیت راه های اصلی و فرعی سیستان و بلوچستان اجرایی می شود.
 
سیستان و بلوچستان از نظر داشتن راه های مناسب فقیرترین استان کشور است به طوری که تنها 207 کیلومتر راه این استان در شمال و جنوب به صورت چهار خطه و بقیه راهها دو طرفه با عرض هفت تا هفت و نیم متر است.
 
سیستان و بلوچستان به عنوان پهناورترین استان کشور و به سبب گستردگی و طولانی بودن راههای ارتباطی دارای دو اداره کل راه و شهرسازی در شمال استان به مرکزیت زاهدان و جنوب به مرکزیت ایرانشهر است.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین