| کد خبر: 4705 |

تین نیوز |  وزیر راه و شهرسازی گفت: محور ترانزیتی مشهد – دوغارون با اتصال مرکز کشور با تنها پایانه مرزی مرتبط با کشور افغانستان از جایگاه ویژه ای در شبکه حمل و نقل و ترانزیت ایران برخوردار است.
ˈعباس آخوندیˈروز جمعه در مراسم بهره برداری از پروژه قطعه سوم باند دوم محور فریمان- تربت جام و کنارگذر تربت جام افزود: بزرگراه مشهد – سنگ بست – فریمان – تربت جام – دوغارون همچنین مهم ترین محور شریانی شرق کشور محسوب می شود.
 
وی اظهار داشت: توسعه راهها توسعه اقتصادی را به دنبال دارد و احداث مسیرهای ارتباطی جدید در طول تاریخ همواره یکی از عوامل موفقیت دولت ها در عرصه تولید و بازرگانی داخلی و خارجی بوده است.
 
آخوندی خاطرنشان کرد: ارتقای کیفیت محور مشهد - دوغارون برای افزایش کیفیت و ضریب ایمنی ترانزیت کالا از اولویت های وزارت راه و شهرسازی در بخش توسعه شبکه راهها به شمار می رود.
 
وی در خصوص مشخصات فنی پروژه قطعه سوم باند دوم محور تربت جام – فریمان گفت: این پروژه از کیلومتر 43 روستای مومن آباد تا کیلومتر64 روستای کته شمشیر بطول 20 کیلومتر احداث شده است که با احتساب طول رمپ ها و دوربرگردان ها به 27 و نیم کیلومتر می رسد.
 
آخوندی در خصوص حجم خاکبرداری ها و خاکریزی های این پروژه گفت: برای اجرای این پروژه یک میلیون و 582 هزارمتر مکعب عملیات خاکی، 34هزار و 436 مترمکعب بتن ریزی و 53 هزار و 845 تن آسفالت انجام شده است.
 
وی با اشاره به عملیات اجرایی بزرگراه کنارگذر تربت جام گفت: این پروژه بصورت بزرگراه با چهار خط عبور در دو باند مجزای رفت و برگشت بطول 13 کیلومتر احداث شده است که با احتساب طول رمپ ها و تقاطع های غیر همسطح طول آن به 27 کیلومتر می رسد.
 
وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: به منظور ارتقای ایمنی محور، چهار تقاطع غیرهمسطح جهت ارتباط با راه های فریمان، تایباد و باخرز احداث شده است.
 
وزیر راه و شهرسازی افزایش ایمنی، کاهش ترافیک، افزایش ایمنی تردد، رونق اقتصادی سه شهرستان مسیر، حذف مشکلات تردد درون شهری خودروهای بین شهری، کاهش مصرف سوخت، کاهش آلاینده های زیست محیطی و کمک به پیشرفت اقتصادی و توسعه بازرگانی کشور را از جمله مزایای تکمیل این پروژه اعلام کرد.
 
وی گفت: از دیگر مزایای بهره برداری از این پروژه، دسترسی به آزادراه کنارگذر شمالی و بزرگراه مشهد، چناران و قوچان است که بدین طریق تردد خودروهای بین دو محور ترانزیتی مشهد، فریمان، تربت جام، دوغارون و مشهد به قوچان برای اتصال سه پایانه مرزی دوغارون، باجگیران و لطف آباد تسهیل شده و از تردد این خودروها در محدوده شهری پیشگیری می شود.
 
آخوندی خاطرنشان کرد:اگر احداث راهها با هدف خاص و با در نظر گرفتن تمامی جوانب طراحی شود دیگر شاهد سوانح جاده ای نخواهیم بود.
 
 

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین