| کد خبر: 2205 |

معاون سازمان راهداری خبر داد:

تین نیوز | معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تاکید کرد: رویکرد مورد استفاده در شناسایی موارد اصلاحی راه ها برای نوروز 93 که مبتنی بر اجرای فرآیندی سیستماتیک تحت عنوان ممیزی ایمنی راه هاست برای اولین بار در کشورهای منطقه در سطح گسترده از راه های کشور انجام شده است.
 
عبدالهاشم حسن‌نیا اظهار کرد: رویکرد مورد استفاده در شناسایی موارد اصلاحی راه ها برای نوروز 93 در گزارش رسمی کارشناس بانک جهانی که طی هفته دوم اسفند ماه سال جاری از ایران بازدید کرده به عنوان رویکردی موثر ازآن یاد شد که مورد تایید سازمان های بین المللی است.
 
وی افزود: ایران به لحاظ توسعه دانش و مهارت های ایمن سازی راه ها یا اتکا به عضویت در مجامع بین‌المللی همچون مجمع جهانی راه (PIARC) و فدراسیون بین الملللی راه ها (IRF) از دانش روز دنیا در زمینه ایمنی برخوردار است و اقدامات اتخاذ شده در کشور در حوزه ایمن سازی راههای در دست بهره‌برداری در سطح منطقه کم نظیر بوده و به لحاظ دانش تخصصی در تراز کشورهای مترقی در عرصه ایمنی راه ها است.
 
وی با بیان اینکه آنچه ضرورت دارد تامین منابع مالی لازم برای سرعت بخشیدن به افزایش ایمنی راه ها است گفت: به لحاظ خود معرف سازی راهها یعنی ارائه اطلاعات ضروری و به موقع و آشکار سازی نواحی مورد نیاز در طول راه ها در بهترین وضعیت در منطقه قرار داریم و بنا به اذعان کارشناس بین المللی بانک جهانی در مواردی همچون میزان روشنایی راه ها و تعداد علایم راه ها فراتر از انتظار بوده است.
 
معاون سازمان راهداری با بیان اینکه ایمنی ترافیک حاصل چهار عامل اصلی که این چهار عامل تحت عنوان 4E شامل «آموزش Education ، کنترل رفتار رانندگان Enforcement ، مهندسی راه Engineering of road ، مهندسی خودرو .Engineering of vehicle» است توضیح داد: مثلا اگر یک راه با ایمنی بالا را در نظر بگیرید چنانچه کنترل رفتار رانندگان موثر نباشد، علیرغم سطح بالای استاندارد و ایمنی راه، شاهد بروز تصادفات خاصی ناشی از مانورهای خطرناک یا عدم رعایت فاصله طولی و واژگونی و افزایش سرعت خواهیم بود و ‌اگر آموزش موثر نباشد، خود کنترلی بر رفتارهای ترافیکی بویژه در راههای فرعی و روستایی که پوشش کنترل رفتار رانندگان محدوتر است، وجود نخواهد داشت.
 
حسن نیا افزود: راه نیز مشابه سه عامل دیگر نقش مهم خود را دارد. توسعه راههای ایمن ترمی تواند تا حد زیادی جبران اشتباهات و خطاهای ناآگاهانه رانندگان را در پی داشته باشد. عزم فعلی راهداری در ایمن سازی راه ها معطوف به کمک به رانندگانی است که به هر دلیلی همچون اشتباهات رانندگی، حواس پرتی یا خواب آلودگی در انجام صحیح وظایف رانندگی و عملکرد مناسب دچار مشکل می شوند.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین