| کد خبر: 18544 |

تین نیوز | در راستای برنامه‌ریزی بلندمدت به رشد ترافیک و توسعه شبکه راهی در دهه‌های آینده، سند آمایش بخش حمل و نقل برای نخستین بار در کشور توسط اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان تهیه و تدوین شد.

به گزارش تین نیوز از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان، محمود محمودزاده مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در همایش دوره آموزشی حفاظت اسناد حراستهای راه و شهرسازی کشور که به میزبانی استان اصفهان به مدت 2 روز در حال برگزاری است، استان اصفهان را مرکز تلاقی کریدور شرق به غرب و شمال به جنوب کشور دانست و گفت: این استان با قرارگیری در مرکز کشور و همجواری با 9 استان دارای 107 هزار کیلومتر وسعت شامل 24 شهرستان و 107 شهر است. 

وی با بیان اینکه بیش از 70 درصد جمعیت اصفهان در حاشیه زاینده‌رود مستقر می‌باشند نقش اکولوژیکی زاینده‌رود را مهم و حیاتی عنوان کرد. محمودزاده راه و شهرسازی را محوری‌ترین دستگاه اجرایی در استان خواند و اظهار داشت: به لحاظ گستردگی بخشهای این اداره کل رویکردهای نوین برای عملیاتی کردن پروژه‌ها در دست اقدام است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان به اقدامات مهم بخش راه اشاره کرد و ادامه داد: ظرف 2 سال گذشته بیش از 380 کیلومتر راه در استان اصفهان افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است که 295 کیلومتر آن در تیرماه جاری با حضور مقام عالی وزارت مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

محمودزاده تهیه سند آمایش بخش حمل و نقل را از اقدامات ویژه این اداره کل دانست و گفت: با توجه به رشد جمعیت و رشد ترافیک و افزایش سفرهای برون شهری و کمبود شبکه راهی اگر برنامه‌ریزی برای توسعه شبکه‌های حمل و نقل ریلی و جاده‌ای صورت نگیرد در آینده با مشکلات ترافیکی در جاده‌ها روبرو خواهیم بود به همین دلیل برای نخستین بار در کشور سند آمایش بخش حمل و نقل در استان اصفهان تهیه و تدوین شد.

وی همچنین از تدوین سند ایمنی راهها در استان اصفهان خبر داد و گفت: این سند نیز برای اولین بار در کشور توسط این اداره کل تدوین شده است که براساس آن نقاط پرحادثه در تمامی شهرستانهای استان شناسایی و طی یک برنامه‌ریزی با کمترین هزینه نسبت به رفع آن اقدام خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با اشاره به اقدامات این اداره کل در بخش مسکن گفت: استان اصفهان بعد از تهران با 216 هزار واحد، بالاترین آمار ساخت مسکن مهر کشور را به خود اختصاص داده است که در این راستا تاکنون در شهرهای بالای 25 هزار نفر، 85 درصد آن تحویل متقاضیان شده است و مابقی نیز در آینده‌ای نزدیک آماده تحویل می‌باشد.

وی با بیان اینکه تمامی پروژه‌های مسکن مهر استان در محدوده شهر قرار دارد گفت: یکی از مزایای پروژه مسکن مهر استان، الحاق نشدن محدوده‌ای و خارج از محدوده نبودن این طرح بزرگ است. محمودزاده به عملکرد حوزه شهرسازی و معماری اشاره کرد و گفت: تاکنون 98 شهر استان اصفهان دارای طرح جامع مصوب می‌باشند. وی در خصوص اقدامات حوزه املاک نیز گفت: از اول انقلاب تا سال 89 کل اسناد دولتی استان اصفهان 34 هزار هکتار بود که اکنون این آمار به 90 هزار هکتار رسیده است.

میرجلیل نگارنده معاون مرکز حراست وزارت راه و شهرسازی نیز در حاشیه این همایش، راه و شهرسازی اصفهان را جزو استانهای موفق در اجرای پروژه‌های بزرگ راه و مسکن دانست و گفت: حفظ نیروی انسانی به عنوان سرمایه ملی در راستای رسیدن به اهداف و چشم‌انداز بلندمدت راه و شهرسازی از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی حفظ و نگهداری از راهها، افزایش سندهای دولتی و پیشرفت کلیه پروژه‌های راه و شهرسازی را حاصل تلاش کارشناسان و کلیه نیروی انسانی ذکر کرد و ادامه داد: صیانت از نیروی انسانی و حفظ آبروی آنان از تاکیدات مقام عالی وزارت است.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین