| کد خبر: 173019 |

استان آذربایجان‌شرقی دارای ۳۷۴ کیلومتر راه در دست‌ساخت بااعتبار ملی و ۱۱۲ کیلومتر در دست‌ساخت بااعتبار استانی است که دارای ۶۲۹ میلیارد ریال مطالبات ملی و ۹۱ میلیارد ریال مطالبات استانی است.

تین‌نیوز | 

استان آذربایجان‌شرقی دارای ۳۷۴ کیلومتر راه در دست‌ساخت بااعتبار ملی و ۱۱۲ کیلومتر در دست‌ساخت بااعتبار استانی است که دارای ۶۲۹ میلیارد ریال مطالبات ملی و ۹۱ میلیارد ریال مطالبات استانی است.

جعفر صادق رستمی‌مهر مدیریت ساخت و توسعه راه‌ها اداره‌کل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی با اعلام این آمار افزود: درحال‌حاضر استان آذربایجان‌شرقی ۲۲۵ کیلومتر آزادراه، ۴۳۹ کیلومتر بزرگراه، ۱۰۴۸ کیلومتر راه اصلی، ۱۴۵۴ کیلومتر راه فرعی و ۶۲۷۷ کیلومتر راه روستایی دارد.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رستمی‌مهر با اشاره به اهمیت ترانزیتی این استان به تشریح پروژه‌های راه‌سازی استان پرداخت.

پروژه‌های بزرگراهی در دست اقدام، احداث و بهره‌برداری

باند دوم بزرگراه اهر-هریس-تبریز به طول ۹۰ کیلومتر، تاکنون ۴۳ کیلومتر بهره‌برداری شده و ۴۷ کیلومتر در دست اجراست که امسال درصورت تهیه قیر و تأمین نقدینگی برای خرید گاردریل و تابلوهای ایمنی تا پایان فصل کاری ۳۰ کیلومتر به بهره‌برداری می‌رسد و ۱۷ کیلومتر باقی‌مانده تا پایان سال ۹۸ به زیر بار ترافیک خواهد رفت.

بزرگراه تبریز-اسپیران-آقا بابا-خاروانا-نوردوز ۱۵۰ کیلومتر طول دارد که ۱۰ کیلومتر آن جزء محدوده شهر تبریز و ساخت آن برعهده شهرداری تبریز و سازمان عمرانی شهرداری این شهر است. ۱۲ کیلومتر نیز با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد توسط اداره‌کل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی ساخته‌شده که از این مقدار ۹ کیلومتر اتمام یافته و تهیه گاردریل، علائم ایمنی و احداث سه کیلومتر باقی‌مانده همراه با مطالبات پیمانکار به ۲۵ میلیاردتومان اعتبار نیاز دارد که در سفرهای استانی رئیس‌جمهور این اعتبار تأمین شد و ۱۲۸ کیلومتر باقی‌مانده برعهده شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور است که در این زمینه دو قطعه ۱۰ کیلومتری توسط این شرکت به پیمانکار داده‌شده است.

محور مرند-سه‌راهی اووغلی برای ساخت ۳۵ کیلومتر در حوزه استان آذربایجان‌شرقی قرارداد بسته‌شده که ۱۵ کیلومتر آن به بهره‌برداری رسیده و ۲۰ کیلومتر آن نیز در دست‌ساخت است که درصورت تأمین نقدینگی لازم برای خرید گاردریل و علائم ایمنی، ۱۰ تا ۱۲ کیلومتر آن را به زیر بار ترافیک می‌رود.

باند دوم بزرگراه صوفیان-شبستر-سلماس نیز حدفاصل صوفیان-شبستر به طول ۲۵ کیلومتر به بهره‌برداری رسیده که نواقصی در بخشی از تقاطع‌های غیرهمسطح وجود دارد و از سمت شبستر به سلماس حدود ۲۲ کیلومتر در دست‌ساخت قرار دارد که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده ۱۰ کیلومتر از این مسیر تا پایان آبان‌ماه به بهره‌برداری می‌رسد.

بزرگراه خواجه-ورزقان-سه‌راهی آقا بابا نیز به طول ۶۰ کیلومتر به ۲۹۰ میلیاردتومان اعتبار نیاز داشته که ۱۱۰میلیارد تخصیص داده‌شده و ۱۸۰ میلیاردتومان باقی‌مانده است که پیشرفت فیزیکی پروژه ۳۰ درصد بوده و ۱۵ کیلومتر از این مسیر تا پایان فصل کاری ۹۷ به بهره‌برداری می‌رسد.

باند دوم مرند-جلفا ۶۰ کیلومتر طول دارد که ۳۰ کیلومتر از آن در حوزه منطقه آزاد ارس قرار دارد و توسط منطقه آزاد ارس در دست‌ساخت است که ۱۸ کیلومتر به بهره‌برداری رسیده و ۱۲ کیلومتر باقی‌مانده تا پایان فصل کاری افتتاح می‌شود.

از ۳۰ کیلومتر مربوط به اداره‌کل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی، ۲۰ کیلومتر زیر بار ترافیک رفته و ۱۰ کیلومتر باقی‌مانده است که پیشرفت فیزیکی کل طرح ۷۰ درصد است و اعتبار موردنیاز برای تکمیل پروژه ۲۰ میلیارد است.

پروژه‌های راه اصلی در دست اقدام، احداث و بهره‌برداری

احداث راه اصلی بناب-محمدیار (سه‌راهی نقده) به طول ۷۰ کیلومتر از پروژه‌های راه اصلی حوزه اداره‌کل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی است که از این مقدار ۲۳ کیلومتر در حوزه استان آذربایجان‌شرقی و ۴۷ کیلومتر در استان آذربایجان غربی قرار دارد. از این ۲۳ کیلومتر تنها ۷ کیلومتر در دست‌ساخت است و عملیات ساخت مابقی محور اجرایی نشده که درصورت رفع مشکلات ۵ کیلومتر از آن امسال زیر بار ترافیک می‌رود. این پروژه ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که اعتبار لازم برای ساخت ۲۳ کیلومتر، ۳۸ میلیاردتومان است.

احداث باند دوم محور میانه-سرچم که طول کل آن  ۵۵ کیلومتر است و ۱۱ کیلومتر آن با مبلغ قرارداد ۳۷ میلیاردتومان در دست‌ساخت است و ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

احداث راه اصلی کنارگذر ایلخچی با طول ۸ کیلومتر از دیگر پروژه‌های اداره‌کل راه و شهرسازی است که ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ۵۰ میلیاردتومان اعتبار برای تکمیل آن نیاز است.

محور بستان آباد-سراب نیز به طول ۶۰ کیلومتر در دست‌ساخت قرار دارد که ساخت ۱۵ کیلومتر آن مربوط به اداره‌کل راه و شهرسازی و ۴۵ کیلومتر باقی‌مانده مربوط به شرکت ساخت و توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل کشور است.

۱۵ کیلومتر مربوط به اداره‌کل راه و شهرسازی استان آذربایجان‌شرقی سال گذشته مورد بهره‌برداری قرارگرفته که پیشرفت فیزیکی آن ۹۷ درصد است و امسال با تأمین ۳ میلیاردتومان اعتبار برای خرید گاردریل موردنیاز، ایمن‌سازی بخش باقی‌مانده این محور انجام می‌شود.

درخصوص محور مرند-سه‌راهی اووغلی برای ساخت ۳۵ کیلومتر در حوزه استان آذربایجان‌شرقی قرارداد بسته‌شده که ۱۵ کیلومتر آن به بهره‌برداری رسیده و ۲۰ کیلومتر آن نیز در دست‌ساخت است که درصورت تأمین نقدینگی لازم برای خرید گاردریل و علائم ایمنی، ۱۰ تا ۱۲ کیلومتر آن امسال به زیر بار ترافیک می‌رود.

محور تبریز-بستان آباد به طول ۱۳ کیلومتر توسط اداره‌کل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی در دست‌ساخت است که در سال ۹۷ مجدداً مناقصه می‌شود.

طول محور میانه-فیروزآباد ۷۵ کیلومتر است که ۳۸ کیلومتر آن مربوط به اداره‌کل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی و ۳۷ کیلومتر در حوزه استان اردبیل است که بخشی از این محور زیر سطح شهری قرار می‌گیرد و توسط سازمان آب منطقه‌ای راه‌های جایگزین با مشخصات راه اصلی در دست‌ساخت است.

۹ کیلومتر آن در دست احداث است که طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته ۵ کیلومتر از آن آسفالت و زیر بار ترافیک می‌رود، اعتبار درنظر گرفته‌شده برای این پروژه یک میلیارد و ۲۹۰ میلیون تومان است که تاکنون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

پروژه‌های راه روستایی در دست اقدام، احداث و بهره‌برداری

استان آذربایجان‌شرقی دارای ۵ هزار و ۵۰۵ کیلومتر راه روستایی آسفالته و ۷۷۲ کیلومتر راه روستایی شنی است که اعتبار استانی برای راه‌های روستایی در سال ۹۷، ۵۲۰ میلیارد ریال است.

ساخت راه روستایی از شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور ابلاغ می‌شود که ۳۵۰ کیلومتر راه در دست‌ساخت است و از این مقدار ۱۰۰ کیلومتر مربوط به پروژه‌های اقتصاد مقاومتی است که در قالب ۱۲ پروژه تعریف‌شده‌اند، این پروژه‌ها به‌طور متوسط ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند.

تبدیل راه روستایی به فرعی

۱۰۹ کیلومتر محور روستایی در استان آذربایجان‌شرقی قرار دارد که بناست به راه فرعی تبدیل شود و از این مقدار ۲۰ کیلومتر در دست‌ساخت است که برای سال آینده مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. اعتبار موردنیاز برای این ۲۰ کیلومتر، ۱۵ میلیاردتومان بوده که ۳۰ درصد آن تخصیص پیداکرده است.

این محورها شامل محور مراغه-ملکان به طول ۲۵ کیلومتر، محور بیلوردی-زرنق به طول ۳۵ کیلومتر، قره‌آغاج-هشترود به طول ۱۲ کیلومتر، کردکندی-بخشایش ۲۵ کیلومتر و مهربان-هریس ۱۲ کیلومتر قسمتی از راه روستایی قروات-هشترود به راه فرعی درجه‌یک تبدیل می‌شود.

بهسازی راه‌ها

بهسازی راه اصلی جلفا-اصلاندوز-پارس آباد-بیله سوار به طول ۲۱۶ کیلومتر درحال انجام است و ۴ کیلومتر از آن مربوط به اداره‌کل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی بوده و اصلاح قوس نوار مرزی انجام‌شده است.

احداث تونل

حدفاصل محور جلفا-سیه رود سه تونل در دست احداث است که یکی از تونل‌ها به بهره‌برداری رسیده و دو تونل دیگر در مرحله لاینینگ قرار دارند که تکمیل این تونل‌ها به ۵ میلیاردتومان اعتبار نیاز دارد و درصورت تأمین اعتبار تا پایان فصل کاری سال ۹۷ به بهره‌برداری می‌رسند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین