| کد خبر: 170791 |

درحال‌حاضر در حوزه راه‌سازی بیش از 300 شرکت بخش‌خصوصی با رتبه یک، در کشور وجود دارد که 90 درصد آنها بیکار هستند یا کار و پروژه مناسب ندارند و پایین‌تر از ظرفیت خودکار می‌کنند.

تین‌نیوز | 

دبیر انجمن شرکت‌های سرمایه‌گذار در آزادراه‌ها می‌گوید: متأسفانه علاوه‌بر سپاه و آستان قدس، شاهد ورود شرکت‌های پیمانکاری نیروی انتظامی،‌ ارتش و وزارت دفاع به پروژه‌های راه‌سازی هستیم.

خدایار خاشع دبیر انجمن شرکت‌های سرمایه‌گذار در آزادراه‌ها با اعلام این مطلب گفت: درحال‌حاضر در حوزه راه‌سازی بیش از 300 شرکت بخش‌خصوصی با رتبه یک، در کشور وجود دارد که 90 درصد آنها بیکار هستند یا کار و پروژه مناسب ندارند و پایین‌تر از ظرفیت خود کار می‌کنند.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از ایلنا، خاشع با اشاره به ورود آستان قدس به پروژه‌های عمرانی ازجمله پروژه راه‌آهن گرگان-بجنورد-مشهد اظهار کرد: معتقدم در این شرایط واگذاری پروژه‌ها به دستگاه‌های دولتی، شبه‌دولتی و نظامی درست نیست چرا آنها امکانات مناسب‌تر و بیشتری نسبت به شرکت‌های بخش‌خصوصی دارند و می‌توانند مسائل و مشکلات برای اجرای پروژه‌ها را راحت‌تر حل کنند.

او ادامه داد: این نهادها در عرصه رقابت با بخش‌خصوصی به‌راحتی می‌توانند برنده مناقصات شوند چراکه اگر با مشکل قیمت یا اصلاح نرخ مواجه شدند می‌توانند  آن را حل کنند و  این باعث می‌شود در رقابت‌ها ریسک بیشتری را بپذیرند.

خاشع با تأکید براینکه بخش‌خصوصی نمی‌تواند برای اصلاح نرخ‌ها و تمدید مدت پیمان، ریسک بالایی را بپذیرد، اظهار کرد: امکان اصلاح قرارداد برای شرکت‌های بخش‌خصوصی وجود ندارد اما نهادهای شبه‌دولتی این مشکلات را ندارند و درنتیجه جرأت اینکه قیمت پایین‌تری را در مناقصات پیشنهاد بدهند و برنده شوند را دارند.

دبیر انجمن شرکت‌های سرمایه‌گذار در آزادراه‌ها با تأکید براینکه شرکت‌های بخش‌خصوصی از لحاظ فنی امکان رقابت با شرکت‌های پیمانکاری وابسته به نهادها را دارد، گفت: واقعیت این است که بخش‌خصوصی در برخی از مناقصات در مقایسه با نهادهای نظامی توان مالی ندارد از سوی دیگر شرکت‌های پیمانکاری آن نهادها به امکانات دولتی وصل هستند.

خاشع افزود: امروز شاهد ورود شرکت‌های پیمانکاری ارتش،‌ وزارت دفاع و نیروی انتظامی هستیم و جالب‌توجه این است که در برخی از پروژه‌ها از نیروهای وظیفه استفاده می‌کنند.

دبیر انجمن شرکت‌های سرمایه‌گذار در آزادراه‌ها با تأکید براینکه ما هیچ مخالفتی با ورود شرکت‌های پیمانکاری وابسته به نهادها نداریم، گفت: اتفاقاً حجم زیادی از پروژه‌های آزادراهی وجود دارد که نیاز به مشارکت راه‌سازان دارند اما مشکل ما این است که شرایط برای واگذاری پروژه‌ها یکسان نیست.

خاشع افزود: در پروژه‌های مختلف تغییر شرایط قرارداد مانند تمدید مدت پیمان، اصلاح نرخ برای شرکت‌های وابسته به نهادهای دولتی و شبه‌دولتی یا  نظامی راحت‌تر انجام می‌شود. دولتی‌ها هم براین باور هستند که اگر نرخ قرارداد یا مدت پیمان شرکت‌های وابسته به برخی از نهادها را اصلاح کنیم در مظان اتهام قرار نمی‌گیریم که امتیازی گرفته‌ایم تا این مشکلات را حل کنیم بنابراین این موضوعات قدرت ریسک بیشتری به شرکت‌های پیمانکاری وابسته به نهادها می‌دهد تا در مناقصات شرکت کنند.

خاشع بابیان اینکه قطعی آب و برق نشان‌دهنده کاهش سرمایه‌گذاری‌ها در این حوزه‌ها است و مشخص است که در این بخش ضعیف عمل کرده‌ایم اما کاهش سرمایه‌گذاری در راه‌سازی‌ها با افزایش تعداد تلفات ناشی از سوانح جاده‌ای خود را نشان می‌دهد، گفت: با افزایش جمعیت نیاز به افزایش سرمایه‌گذاری وجود دارد. مردم  تاوان کاهش سرمایه‌گذاری  در راه‌سازی را باجانشان می‌دهند.

او تأکید کرد: در  10 الی 12 سال گذشته با افزایش ساخت آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها از 6 هزار 900 کیلومتر به 19 هزار کیلومتر،‌ترافیک کاهش یافت به همین دلیل است که در چند سال گذشته شاهد کاهش تلفات جاده‌ای از 27 هزار نفر به 16 هزار نفر بودیم اما با کاهش سرمایه‌گذاری در حوزه راه‌سازی در سال‌های اخیر دوباره میزان تلفات جاده‌ای افزایش‌یافته است.

خاشع بابیان اینکه از سال 92 سرمایه‌گذاری در راه‌سازی کاهش یافت،‌ ادامه داد: از شروع دولت یازدهم  سرمایه‌گذاری در پروژه‌های راه‌سازی به‌دلیل کاهش بودجه، نزولی بود و این کاهش سرمایه‌گذاری اثرات خود را در افزایش تلفات جاده‌ای نشان‌داد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین