| کد خبر: 165506 |

مطالعات تبدیل تمامی راه‌های اصلی استان زنجان به بزرگراه ازجمله محور زنجان-ابهر-تاکستان انجام‌شده و در این پروژه ۵ کارگاه عمرانی فعال است.

تین‌نیوز | 

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: در بخش راه‌های اصلی و شریانی ۶ پروژه مهم در استان زنجان در دست اجرا است. کلیم‌الله وثوقی با اعلام این مطلب افزود: مطالعات تبدیل تمامی راه‌های اصلی استان به بزرگراه ازجمله محور زنجان-ابهر-تاکستان انجام‌شده و در این پروژه ۵ کارگاه عمرانی فعال است.

وثوقی ادامه داد: محور سلطانیه-خدابنده-همدان نیز راه اصلی بوده و به بزرگراه تبدیل می‌شود، هم‌اکنون در ۳ قطعه در دست احداث است، همچنین راه اصلی زنجان-بیجار به بزرگراه تبدیل می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: راه اصلی زنجان-میانه که مجوز مطالعاتی ارتقاء به بزرگراهی آن اخذشده به مشاور واگذار می‌شود و مشاور این مطالعات را انجام می‌دهد، سپس وارد مرحله اجرا می‌شود.

وثوقی افزود: پروژه کلور-درام نیز که شهرستان طارم استان زنجان را به شهرستان خلخال در استان اردبیل متصل می‌کند راه اصلی بوده در هر دو استان در حال اجراست و پروژه‌ای ۲ تا ۳ ساله است.

او ادامه داد: محور فرعی زنجان-دندی به راه اصلی تبدیل می‌شود و یک قطعه آن در حال اجراست دو قطعه دیگر اواخر سال گذشته پیمانکار آن انتخاب شد و الآن در مرحله عقد قرارداد و تحویل پروژه است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: برنامه ما در سال ۹۷ این است که ۲۰ کیلومتر از محور زنجان-بیجار را به بهره‌برداری برسانیم (تا کیلومتر ۳۵ شهر زرین‌آباد) و همچنین قطعه بعدی یعنی ۱۵ کیلومتر دیگر را پیمانکار آغاز خواهد کرد.

وثوقی عنوان کرد: محور زنجان-ابهر-تاکستان نیز تا سه‌راهی سلطانیه به طول ۳۵ کیلومتر در برنامه کاری است البته ۱۵ کیلومتر افتتاح‌شده که ۲۰ کیلومتر قطعه بعدی را امیدواریم در سال ۹۷ به بهره‌برداری برسانیم.

او افزود: محور زنجان-گیلوان-منجیل نیز راه فرعی بود که ارتقاء به راه اصلی آن در حال اجراست، ۳ قطعه ۷، ۲۴ و ۱۴ کیلومتری از آن به بهره‌برداری رسیده و بقیه قطعات در حال اجرا هستند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان ادامه داد: در محور سلطانیه-خدابنده-همدان اولویت ما احداث کمربندی خدابنده به طول ۲۰ کیلومتر است.

او همچنین در خصوص پروژه‌های راه روستایی استان گفت: برنامه‌ریزی برای آسفالت روستاهای بیش از ۲۰ خانوار در سال ۹۷ انجام‌شده است.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین