| کد خبر: 1234 |

در پی بارشها و برودت هوا؛

تین نیوز |  بارش برف پی در پی و یخبندان و پاشیدن نمک در زمستان سالجاری در استان چهارمحال و بختیاری موجب شده است آسفالت جاده های استان دچار آسیب جدی شود.
 
استان چهارمحال و بختیاری استانی کوهستانی در بلندای زاگرس است که هر ساله شاهد بارش های قابل توجه برف در زمستان است.
 
امسال بر خلاف سالهای گذشته بارشهای پی در پی برف به صورت سنگین در این استان اتفاق افتاد و همین امر موجب شد راهداران این استان زمستانی پر کار داشته باشند و به صورت 24 ساعته برای بازگشایی جاده ها شهرها و روستاها تلاش کنند.
 
برودت و سردی هوا نیز امسال در استان چهارمحال و بختیاری نسبت یه سالهای گذشت شدت بیشتری داشت و در بسیاری از نقاط  حتی به منفی 32 درجه هم رسید.
 
سردی هوا وبرودت هوا و پاشیدن نمک در جاده هها موجب وارد شدن صدمه جدی به روکش آسفالتهای جاده ها این استان شده است و این در حالی است که در آستانه سال نو وافزایش ورود مسافران و گردشگران اکیپ هایی ماموریت بهسازی و بازسازی و ترمیم را بر عهده دارند.
 
هم اکنون بیش از 15 اکیپ در جاده های استان چهارمحال و بختیار وظیفه لکه گیری و ترمیم آسفالتهای جاده های این استان را بر عهده دارند.
 
آسفالت جاده های استان چهارمحال و بختیاری آسیب جدی دیده اند
مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان چهارمحال و بختیاری در این خصوص گفت: در زمستان امسال به خاطر برودت هوا و سرما بی سابقه آسفالت جاده های استان چهارمحال و بختیاری آسیب جدی دیده اند.
 
شهرام ندیمی اظهار داشت: نمک مصرفی در جاده های استان چهار محال و بختیاری  در پی بارشها پی در پی چند برابر سالهای گذشته بوده است و همین مهم نیز دلیلی بر آسیب روکش آسفالتهای جاد دهای استان بوده است.
 
وی عنوان کرد: 15 اکیپ امانی و پیمانی با آسفالت گرم و رود میکس در حال لکه گیری و تریم آسفالت جاده ها هستند.
 
وی با اشاره به اینکه یکی از وظایف راه و شهرسازی تامین یک راه مناسب است، عنوان کرد: برنامه ریزی کامل برای تامین راه مناسب در آستانه سال نو و ورود مسافران و گردشگران در این استان انجام شده است.
 
فعالیتهای استانداردسازی در جاده های استان آغاز شده است
وی عنوان کرد: در ایام نوروز مسافرتها افزایش پیدا می کند وتردد در جاده ها نسبت به دیگر ایام سال افزایش پیدا می کند به همین خاطر اداره راه و شهرسازی نیز برنامه ریزی گسترده و کاملی برای استاندار سازی جاده های این استان انجام داده است وفعالیتهای استانداری سازی در جاده های استان آغاز شده است.
 
مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان چهارمحال و بختیاری در ادامه با اشاره به اینکه لکه گیری یکی از مهمترین فعالیتهای استاندارسازی جاده ها به شمار می رود، تصریح کرد: تاکنون 70 درصد لکه گیری های جاده های استان انجام شده است و سعی و تلاش خود را می کنیم تا آغاز مسافرتها لکه گیری پایان یابد.
 
وی تاکید کرد: خط کشی جاده ها یکی دیگر از اقدامات اداره راه و شهرسازی در این ایام است که در حال انجام است و هم اکنون خط کشی جاده های لردگان و بروجن در حال اتمام است.
 
شهرام ندیمی یاداور شد: اگر آب و هوا اجازه بدهد و بارندگی نداشته باشیم، جاده های دیگر استان را خط کشی می کنیم.
 
مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان چهارمحال و بختیاری شستشوی علائم راهنمایی و رانندگی جاده های استان را از دیگر فعالیتها در آستانه سال نو بر شمرد و گفت: روشنایی جاده ها و تونل ها مورد برسی قرار می گیرد و اگر مشکلی داشت بر طرف می شود.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین