| کد خبر: 4723 |

تین نیوز | معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: یک بال پرواز برنامه¬های ترافیکی - پلیس راهور و یک بال دیگر آن، مدیریت شهری است و همکاری و هماهنگی کاربردی و میدانی و تشریک مساعی این دو بخش ضامن موفقیت در این برنامه¬هاست.
به گزارش تین نیوز از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، مهندس سید جعفر تشکری هاشمی افزود: برای سال 93 در حوزه حمل و نقل و ترافیک 11 راهبرد داریم که البته آن را در برنامه 5 ساله ترافیک تهران که امسال سال اول اجرای آن است، مد نظر قرار داده¬ایم.
وی با اعلام این که راهبرد ابتدایی توسعه سیستم¬های حمل و نقل عمومی به عنوان روشی مطمئن برای آمد و شدهای شهری است، تأکید کرد: تکمیل شبکه یکپارچه حمل و نقل عمومی در قالب یک مدل هماهنگ، مکمل و در دسترس است و مدیریت هوشمند ترافیک و استفاده از ابزارهای مکانیزه به جای روش¬های ابتدایی و سنتی در اداره ترافیک، برنامه¬های بعدی است.

ارتقای فرهنگ ترافیک محور کلیدی برنامه¬های حمل و نقلی است

معاون شهردار تهران با اشاره به این که اصلاح و بهبود ساختار حمل و نقل از ساختارهای درون سازمانی تا ساختارهای برون سازمانی متناسب با مأموریت¬ها دیگر راهبرد پیش¬بینی شده است، اظهار کرد: سازگاری حمل و نقل با محیط زیست با توجه به این که محیط زیست شهر تهران به شدت آسیب دیده و به مثابه یک بیمار جدی نیاز درمان اساسی است، برنامه بعدی است.
مهندس تشکری هاشمی با بیان این که انسان محور نمودن نظام حمل و نقل و این که شهر را به جای آن که برای حرکت خودروها طراحی کنیم، برای زندگی انسان¬ها مناسب¬سازی نماییم محور بعدی است، تصریح کرد: بدون تردید بین این که شهر جولانگاه خودروها باشد یا محل زندگی مردم و آرامش شهروندان، گزینه دوم را انتخاب می¬کنیم.
 
وی با تأکید بر این که مدیریت تقاضای سفر به جای نگاه عرضه محور و افزایش ایمنی معابر شهری و تأمین ایمنی شهروندان و بهره¬وری مناسب از شبکه معابر دیگر راهبردهای پیش¬بینی شده است، اظهار کرد: ارتقای فرهنگ ترافیک به عنوان محوری کلیدی در جهت تغییر رفتارهای ترافیکی برنامه بعدی است و مادام که این رفتارها حاکم باشد، راه به جایی نخواهیم بود.

فعالیت های حمل و نقلی به مردم سپرده می شود
معاون شهردار تهران با اشاره به این که ساماندهی حمل و نقل بار در تهران با استناد به ماده 9 قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت از دیگر راهبردهای مورد نظر است، اظهار کرد: نهایتاً مشارکت مردم در فعالیت¬های حمل و نقلی و سپردن کارها به مردم ضمن حفظ نقش حمایتی مدیریت شهری آخرین راهبرد از راهبردهای حمل و نقلی 11 گانه است.
مهندس تشکری هاشمی با بیان این که سهم 1/56 درصدی از جا¬به¬جایی با حمل و نقل عمومی در سال 92 را به 4/60 درصد در سال 93 می¬رسانیم، تصریح کرد: به این منظور تا پایان سال جاری سهم مترو را از 8/13 درصد به 4/16 درصد و سهم اتوبوسرانی و مینی¬بوسرانی را از 20 درصد به 2/22 درصد می¬رسانیم.
وی در پایان با تأکید بر این که در تاکسیرانی باید به تدریج برنامه¬های انقباضی را آغاز کنیم چرا که 78 هزار دستگاه تاکسی، 80 هزار دستگاه آژانس و 40 هزار مسافربر شخصی یعنی حدود 200 هزار وسیله نقلیه مسافربر سبک در یک شهر معنا ندارد، خاطرنشان کرد: نسبت به توسعه خطوط موجود و اجرای خطوط جدید و توسعه شبکه مترو با تلاش زایدالوصف اقدام می¬کنیم.
 
 

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین